Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

פיליפס ישראל משיקה את Azurion – מערכת צנתורים חדשנית ומכריזה על התקנת 5 חדרי צנתורים במרכז הלב ע"ש מילשטיין בהדסה

פיליפס ישראל משיקה את Azurion – מערכת צנתורים חדשנית ומכריזה על התקנת 5 חדרי צנתורים במרכז הלב ע"ש מילשטיין בהדסה
  • המערכת מפחיתה את הקרינה עבור המטופל והרופא המטפל בשיעור של בין 50%-80% בהשוואה לדור הקודם של חדרי הצנתורים בהדסה.
  • המערכת מאפשרת שיפור משמעותי באיכות התמונה ומצוידת בגלאי חדש בעל רזולוציה מרחבית גדולה יותר בכיסוי שטח גדול יותר, דבר המאפשר דיוק באבחנה ואף קיצור זמן הצנתור לרווחת המטופל.
  • הנדסת אנוש משופרת מאפשרת למצנתר אינטגרציה ושליטה במערכות שונות תוך כדי הצנתור וכתוצאה מכך, אבחנה ותמונה טובות יותר לשיפור תוצאות הטיפול. השימוש בכלי תוכנה מתקדמים אלו מאפשר הפחתה ניכרת בכמות חומר הניגוד המוזרקת לנבדק וקיצור זמן הטיפול, אשר מוביל להפחתה נוספת בחשיפה לקרינה.
  • קיצור זמן הצנתור מאפשר לצוות הרפואי לטפל ביותר חולים במשמרת, לקצר תורים ולמנוע המתנה ארוכה של מטופלים.
בתמונה מימין: פרופ' חיים לוטן – מנהל מערך הלב במרכז הרפואי הדסה; ברט וואן מירס – נשיא חטיבת IGT בפיליפס; ואבירם סושרד – מנכ"ל פיליפס אלקטרוניקס ישראל.
צילום: שגיא חכמון

פיליפס ישראל, החברה המובילה בתחום טכנולוגיות הבריאות, הכריזה על השקת פלטפורמת Azurion, המביאה איתה בשורה בתחום הפיתוחים הטכנולוגיים של טיפולים מונחי דימות (image-guided therapy) בתחום הקרדיולוגיה. כחלק מהשקת האזוריון, מכריזה היום פיליפס על התקנת 5 חדרי צנתורים חדשים, באמצעות חברת מדטכניקה, במרכז הלב ע"ש מילשטיין אשר במרכז הרפואי הדסה בירושלים, כאשר ארבעה מחדרי צנתורים החדשים מותקנים בבית החולים הדסה עין כרם והחמישי יותקן בקרוב בהדסה הר הצופים.

העסקה, באמצעות חברת מדטכניקה, יבואנית פיליפס בתחומי רנטגן, אולטרסאונד, ניטור, חדרי צינתורים ועוד, בהיקף של מיליוני דולרים, כוללת תמהיל של מערכות צינתור לביצוע פעולות פולשניות כגון: הרחבת עורקים חסומים והשתלת תומכנים (סטנטים), החלפת מסתמים ותיקון מומים מולדים. כמו כן, העסקה כללה התקנת 8 מערכות אולטרסאונד קרדיולוגיות, ה-EPIQ 7C של פיליפס, הכוללת טכנולוגית תלת מימד, xMATRIX, טכנולוגיתPUREWAVE  למטופלים במשקל עודף ותוכנות נוספות לבדיקה מהירה של תפקוד הלב. בנוסף, נרכשו עבור המערך הקרדיולוגי המתקדם 52 מוניטורים מתקדמים מסוגם ו-40 משדרי טלמטריה של פיליפס עבור היחידה לטיפול נמרץ, חדרי ההתאוששות והמערך הקרדיולוגי כולו. כל המוניטורים מחוברים לתחנת מידע מרכזית לטיפול מיטבי ושליטה מרכזית במערך הקרדיולוגי כולו.

כמובילה בשוק הצנתורים, פיליפס מציעה פתרונות המשלבים טכנולוגיות הדמיה פולשנית, תוכנות ניווט מתקדמות ומגוון רחב של שירותים המיועדים לסייע לרופאים לספק טיפול מהיר, מדויק ובעלויות נגישות. בהמשך לרכישת וולקנו (Volcano), שמיקמה את פיליפס כמובילה בתחום הצנתרים המתקדמים לצרכי אבחון וטיפול, מחזקת פיליפס את מיקומה בשוק הדימות הרפואי הפולשני, ששוויו נכון להיום נאמד בכ-5 מיליארד יורו, עם אחת ההשקות העולמיות הגדולות ביותר בשנים אחרונות.

אזוריון, מערכת הצנתורים החדשנית של פיליפס, היא תוצאה של תהליך פיתוח ארוך שנעשה בשיתוף פעולה צמוד עם רופאים מומחים מובילים בתחום. מדובר בדור הבא של מכשירים המשלבים עיצוב ארגונומי מתקדם וממשק משתמש אינטואיטיבי וקל לשימוש, שמאפשר לרופאים לבצע מגוון רחב של צנתורים שגרתיים ומורכבים בצורה בטוחה ומתחשבת במטופל. פלטפורמת הצנתורים החדשה מקצרת באופן משמעותי את תהליך הצנתור עבור המטופל והצוות המטפל, גם בטיפולים מסוג החלפת מסתם.

אזוריון, הקובעת סטנדרטים חדשים בתחום הפתרונות המשולבים, מאפשרת מגוון רחב של טיפולים מונחי דימות, החל מפעולות שגרתיות ועד לטיפולים מתקדמים ומורכבים. המערכת מאפשרת איסוף מידע חיוני ממקורות שונים, כגון מערכות דימות וארכיב (PACS), מכשירים פולשניים, כלי צנתור, כמו גם התיק הרפואי של החולה ומציגה לרופאים את כל מידע הדרוש להם לביצוע הטיפולים בצורה היעילה ביותר. כמו כן, מערכת האזוריון מאפשרת לבנות את תוכנית הטיפול מראש, בהתאם להעדפת המצנתרים, כדי לצמצם טעויות במהלך הצנתור ולהקטין את זמן ההכנה לטיפול.

פלטפורמת אזוריון משלבת בתוכה מעל ל-1,000 מרכיבים חדשים, ביניהם גלאי שטוח מתקדם; עיבוד תמונה בזמן אמת של כ-500 פרמטרים המשתתפים ביצירת התמונה האופטימלית; ו-ConnectOS, מערכת הפעלה חדשנית שפותחה על ידי פיליפס כדי לשלב בזמן אמת מידע מכל הטכנולוגיות הרלוונטיות. כל המרכיבים האלה פועלים יחד כדי לספק דימות באיכות גבוהה, תוך שימוש בטכנולוגיה לצמצום קרינה המאפשרת למצנתר לקבל תמונה מפורטת ומדויקת של עורקי הנבדק ברזולוציה גבוהה במיוחד, עם הפחתת קרינה של 50%-80% ביחס לחדרי צנתור מהדור הקודם שהיו בהדסה ותוך חיסכון בזמן ובלי להתפשר על איכות הטיפול.

חברת פיליפס מובילה בפיתוחים חדשניים בתחומי רפואה רבים, כגון כירורגיית כלי דם (VesselNavigator), קרדיולוגיה פולשנית (EchoNavigator), אונקולוגיה פולשנית (EmboGuide) ונוירו-רדיולוגיה פולשנית (AneurismFlow). פיתוחים מתקדמים אלו משתלבים בקלות בתוך פלטפורמת אזוריון כדי לאפשר טיפולים וצנתורים ברמה הגבוהה ביותר.

תחום הטיפולים הזעיר-פולשניים בגידולים מסוימים, מפרצות, כלי דם חסומים, הפרעות קצב הלב ומסתמי לב פגומים גדל והתפתח מאוד בשנים האחרונות בשל היתרונות שהוא מעניק הן למטופלים והן לרופאים. בנוסף לפגיעה מינימלית במטופל ותקופת החלמה קצרה בהרבה, מאפשרים הצנתורים לטפל בחולים שלא היו עומדים מבחינת מצבם הבריאותי, למשל, בניתוח לב פתוח. עם זאת, רופאים אינם יכולים לראות או לגעת ישירות באיברים המטופלים. לכן, המפתח נמצא בטכנולוגיות ניווט, מדידה והדמיה מתקדמות. הטכנולוגיות הללו, הנמצאות בלב לבו של הטיפול מונחה ההדמיה, מאפשרות בין היתר זיהוי וצפייה באיברים וברקמות המטרה ותפעול מכשירים פולשניים.

"עם כניסתי לתפקיד בסוף שנת 2016, הצבתי לעצמי מטרה והיא סיום הקמתו של מרכז קרדיולוגי חדשני ומודרני שעומד בסטנדרטים של המרכזים המצוינים בעולם, אמר פרופסור זאב רוטשטיין, מנכ"ל המרכז הרפואי הדסה. "הודות לתרומתה הנדיבה של משפחת מילשטיין ומסירותן של חברות ארגון נשות הדסה, הוקם האגף המתקדם בארץ, הן ברמה הטכנולוגית והן מבחינת ההון האנושי המוביל את המערך בהדסה כמרכז של מצוינות לטיפול במחלות לב. כיום פועלים במערך החדש 5 חדרי צנתורים חדשניים של פיליפס, אשר מספקים טכנולוגיות מתקדמות וחוויית משתמש יוצאת מן הכלל, יחד עם שירותים אשר מבטיחים לנו זמן פעילות אופטימלי, אינטגרציה רציפה אל תהליכי העבודה של בית החולים, ושיפור היעילות שלנו. בעזרת פלטפורמת אזוריון של פיליפס, צוות המרכז הקרדיולוגי יכול להתמקד בדבר החשוב ביותר – מתן טיפול מעולה למטופלים שלנו, בין אם אלו מבוגרים, ילדים ואף ילודים בני יומם".

״חדרי הצנתורים שלנו כיום הינם הטובים והמשוכללים שקיימים, מבחינת הטכנולוגיה והציוד הנלווה", אמר פרופסור חיים לוטן, מנהל מערך הלב בהדסה. "השינוי בביצוע הליך הצנתור מורגש היטב, הן באיכות התמונה, הן בקלות ההפעלה של המיכשור והן בהפחתה הדראסטית של הקרינה. כל אלו מקפיצים אותנו דור קדימה. זה מרגיש כאילו קיבלנו את האייפון 12״.

"כחברה המובילה בשוק הדימות הרפואי הפולשני, פיליפס ממשיכה בתהליך החדשנות תוך כדי גידול מתמיד במספר המטופלים ובמורכבות הטיפולים", אמר ברט וואן מירס, נשיא חטיבת IGT בפיליפס. "אלפי מפתחים, מהנדסים ומעצבים ועשרות השותפים הרפואיים שלנו ברחבי העולם פועלים יחד כדי ליצור מכשירים ופלטפורמות טיפוליות חדשניות. עם השקת פלטפורמת האזוריון החדשה שלנו, שנועדה לייעל את תחום הצנתורים המשולבים, אנחנו מספקים פתרון חדשני שתומך בלקוחות שלנו ושומר על הסטנדרטים הגבוהים של איכות וטיפול".

כמה נקודות עיקריות לגבי החדשנות של ה-AZURION :

  1. הפחתת קרינה של 50%-80% (בכפוף לאזור בגוף) ביחס לדור הקודם עבור המטופל וגם הרופא המטפל.
  2. למרות הפחתת הקרינה שיפור משמעותי באיכות התמונה, גלאי  חדש בעל רזולוציה מרחבית גדולה יותר בכיסוי שטח גדול יותר, דבר המאפשר דיוק באבחנה ואף קיצור זמן הצנתור לרווחת המטופל.
  3. הנדסת אנוש משופרת המאפשרת למצנתר אינטגרציה ושליטה במערכות שונות תוך כדי הצנתור, לדוגמא שילוב של מידע ממערכות הדימות שונות כמו אנגיו, סיטי, MRI, ECO ועוד על מנת לאפשר למצנתר אבחנה ותמונה טובה יותר לשיפור תוצאות הטיפול. השימוש בכלי תוכנה מתקדמים אלו מאפשר הפחתה ניכרת בכמות חומר הניגוד המוזרקת לנבדק , קיצור זמן הטיפול שמוביל להפחתה נוספת בחשיפה לקרינה.
  4. קיצור זמן הצנתור אשר מאפשר לצוות לטפל ביותר חולים במשמרת  ובסופו של דבר לקצר תורים ולמנוע סבל של מטופלים.

חומר נוסף על ה- AZURION- https://www.usa.philips.com/healthcare/resources/landing/azurion

סרטון וידיאו שמסביר את הפיצ'רים העיקריים –

טסטמוניאלס רופאים/בתי חולים

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
יוון כמו שלא הכרתם - מחכה לכם לטיול מרתק
את המראות הקסומים שתפגשו בצפון יוון, קשה לתאר במילים. מלבד...
למי פונים כשזקוקים לעזרה בחיפוש מידע?
אירועים שונים בחיים מחייבים לפעמים שינוס מתניים כדי לצאת מאזור...
הפיכתם של מרחבים עירוניים לאזורים מתחדשים
עורך דין התחדשות עירונית מתמחה בעניינים משפטיים הקשורים לפרויקטים של...
לפי אלו קריטריונים בוחרים את שיטות יציקת הבטון לתבניות?
כאשר מתחילים פרויקט בניה חדש, חשוב לקחת בחשבון כי יסודות...
לחגוג אחרת את האירועים הפרטיים שלכם
כמה שנים הבטחתם לעצמכם שיום אחד תקומו מהכיסא באירוע כלשהו...
במילים פשוטות, מה כולל טיפול באלכוהול וסמים?
כאשר אתם צריכים טיפול בהתמכרויות, אתם עשויים לקבל אותו דרך...
מצבה: הכתובת של יקירינו לאחר שהלכו לעולמם
אף אחד מאיתנו לא רוצה להיות במצב הזה המצב בו...
הסטודנט משאנן הנציח את חבר הילדות מירושלים
בטקס מרגש בבית יד לבנים בירושלים השתתפו השבוע משפחות שכולות,...
תערוכת ענק לכבוד ציון 40 שנה לסדנאות האמנים
"האומן 26" ניהול אמנותי: לי היא שולוב אוצרות: הילי וורטמן מויאל, דביר...
איך אפשר לדעת כמה שווה הנכס שלכם באמת?
שיקולים רבים מעורבים בכל מה שקשור לקביעת ערך של נכסים...