Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

ערב השנה האזרחית החדשה, שלחו נשיא המדינה ורעייתו ברכת "נובי גוד" לאזרחי ישראל דוברי הרוסית

ערב השנה האזרחית החדשה, שלחו נשיא המדינה ורעייתו ברכת "נובי גוד" לאזרחי ישראל דוברי הרוסית
קרדיט לתמונה: אלעד ברמי

נשיא המדינה יצחק הרצוג: "החברה שלנו אינה אחידה. היא מורכבת מסוגים שונים של תרבויות, אמונות, דתות ואורחות חיים. ולכל אחד יש שוני תרבותי משלו, מנהגים משלו, ומקורות שהביאו אותו עד הנה. זה היופי של הישראליות. אנחנו צריכים לזכור דבר חשוב ביותר: גם כשהגיוון הישראלי מביא למחלוקות, זה יכול להיות דבר חיובי. כי ממחלוקות צומחים, ובונים עוד קומות ובלבד שהן מתנהלות בכבוד, מתוך רצון להכיר, להקשיב, לדבר"

רעיית הנשיא מיכל הרצוג פתחה את הברכה ואמרה: "חברות וחברים יקרים, קהילה אהובה, ערב טוב וחג שמח לכולכם, סְ-נוֹבֵם גוֹדֵם! כמה שמחים ומוארים הם הימים האלו בכל שנה; וגם השנה – זו הייתה שנה קשה ורצופה בדאגות, אבל אנחנו מתכנסים יחד לחגוג את החג – מתוך שותפות, שותפות גם באתגרים ובקשיים, וגם בשמחות. הימים האלה הם הזדמנות נפלאה להיפגש – בני משפחה וחברים, ולחגוג יחד עם שולחן מלא בכל-טוב, את הנובי-גוד, חג שמחבר בין הווה לעבר, ומשקף בצורה יפה כל-כך את המורשת והתרבות שאתם גאים בהן, ובצדק."

נשיא המדינה הוסיף: ״נובי גוד ידוע כחג עם הרבה הפתעות. אין ילד או ילדה שמציינים את החג שלא מחכים לחג ולמתנות הנשלפות. אבל את המתנה החשובה באמת מקבלים כולם יחד, ולמעשה כולנו יחד: מתנה אשר יש בה חיבור למסורת ולשורשים – המשפחתיים והלאומיים. משנה לשנה אנו עדים לתהליך חשוב: ההוויה התרבותית שלכם, יוצאי ברית המועצות וחבר העמים לשעבר, שוקקת, תוססת וחיה יותר מתמיד; ומוטמעת באופן מבורך ומעשיר – לתוך התרבות הישראלית. לא במקרה הופך הנובי-גוד, לחג שיותר ויותר מציינים אותו. כל זה מעיד על עובדה ברורה אחת: איזה חלק מרכזי יש לכם במכלול הצבעוני, בפסיפס המרהיב הזה שנקרא החברה הישראלית."

״ומכיוון שהחברה שלנו אינה אחידה. היא מורכבת מסוגים שונים של תרבויות, אמונות, דתות ואורחות חיים. ולכל אחד יש שוני תרבותי משלו, מנהגים משלו, ומקורות שהביאו אותו עד הנה. זה היופי של הישראליות. אנחנו צריכים לזכור דבר חשוב ביותר: גם כשהגיוון הישראלי מביא למחלוקות, זה יכול להיות דבר חיובי. כי ממחלוקות צומחים, ובונים עוד קומות ובלבד שהן מתנהלות בכבוד, מתוך רצון להכיר, להקשיב, לדבר."

"החג הנפלא הזה הוא גם הזדמנות להוקיר את התרומה העצומה של העולות והעולים ממדינות חבר העמים, מהוותיקים יותר בארץ והוותיקים פחות. אין כמעט תחום שאתם לא מורגשים בו והמעורבות וההשפעה של עולי חבר העמים היא עצומה ואנחנו מודים על כך כל יום."

רעיית הנשיא חתמה את הברכה ואמרה: מבירת ישראל הכל-כך מיוחדת, ירושלים, בחג הכול-כך מיוחד, הנובי-גוד, חג שכולו משפחתיות ואהבה, אנחנו שולחים לכם ברכות לשנה טובה, שנה של בריאות, עשייה ואושר, שנה שבה נהיה יותר יחד וגם נצליח יותר – ביחד! חג שמח! סְ-נוֹבֵם גוֹדֵם."

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הישג משמעותי לירושלים: הפועל לב ירושלים עלתה לחצי גמר גביע המדינה
הפועל לב ירושלים, קבוצת הנשים המרעננת של ליגת העל, עלתה...
הפועל לב ירושלים פותחת את ההרשמה לאקדמיה לכדורסל נערות בחוות הנוער הציוני
למועדון כדורסל הפועל לב ירושלים פרויקט ייחודי לפיתוח שחקניות כדורסל...
גבר בשנות ה-20 נרצח, צעירה נפצעה קשה, ו- 4 פצועים בינוני בפיגוע ירי בכביש מעלה אדומים ירושלים. בנוסף פונו מהזירה אישה שנחבלה ו-4 נפגעי חרדה
הבוקר בשעה 7:29 התקבלו קריאות רבות במוקד החירום 101 של...
13 אותות הוקרה לאזרחים בדואים שהצילו יהודים במהלך ה-7 באוקטובר
במוזיאון ידידי ישראל בירושלים התקיים אתמול ארוע הוקרה ראשון מסוגו,...
יפן בירושלים פריחת הדובדבן הקסומה בגן הבוטני גבעת רם ירושלים
סיורים בין עצי הדובדבן * איך נראה טקס תה יפני...
חדש בירושלים ICC College האקדמיה להפקות אירועים וכנסים בבנייני האומה יוצאת לדרך!
בנייני האומה פותחים לראשונה אקדמיה להפקות להכשרה מקצועית במגוון תחומים...
רעיית נשיא המדינה ביקרה בבסיס חיל הים בחיפה
רעיית הנשיא בקשר ספינת הטילים אח״י ניצחון של חיל הים:...
מלון המלך דוד ירושלים מארח את חאבייר מיליי, נשיא ארגנטינה הנכנס במהלך ביקורו הרשמי הראשון בישראל
נשיא ארגנטינה הנכנס, חאבייר מיליי הגיע עם פמלייתו אמש למלון...
נשיא ארגנטינה לנשיא המדינה: בכוונתי להכריז על חמאס כארגון טרור ולהעביר הצעת חוק בפרלמנט הארגנטינאי בדרישה לשחרור החטופים
נשיא המדינה יצחק הרצוג, אירח היום, יום שלישי, כ״ז בשבט,...
פסטיבל הקולנוע ירושלים: אור סיגולי יחליף את אלעד סמורזיק כמנהל האמנותי של הפסטיבל
אלעד סמורזיק, המנהל האמנותי של הפסטיבל בעשור האחרון, הודיע על...