Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

ערב השנה האזרחית החדשה, שלחו נשיא המדינה ורעייתו ברכת "נובי גוד" לאזרחי ישראל דוברי הרוסית

ערב השנה האזרחית החדשה, שלחו נשיא המדינה ורעייתו ברכת "נובי גוד" לאזרחי ישראל דוברי הרוסית
קרדיט לתמונה: אלעד ברמי

נשיא המדינה יצחק הרצוג: "החברה שלנו אינה אחידה. היא מורכבת מסוגים שונים של תרבויות, אמונות, דתות ואורחות חיים. ולכל אחד יש שוני תרבותי משלו, מנהגים משלו, ומקורות שהביאו אותו עד הנה. זה היופי של הישראליות. אנחנו צריכים לזכור דבר חשוב ביותר: גם כשהגיוון הישראלי מביא למחלוקות, זה יכול להיות דבר חיובי. כי ממחלוקות צומחים, ובונים עוד קומות ובלבד שהן מתנהלות בכבוד, מתוך רצון להכיר, להקשיב, לדבר"

רעיית הנשיא מיכל הרצוג פתחה את הברכה ואמרה: "חברות וחברים יקרים, קהילה אהובה, ערב טוב וחג שמח לכולכם, סְ-נוֹבֵם גוֹדֵם! כמה שמחים ומוארים הם הימים האלו בכל שנה; וגם השנה – זו הייתה שנה קשה ורצופה בדאגות, אבל אנחנו מתכנסים יחד לחגוג את החג – מתוך שותפות, שותפות גם באתגרים ובקשיים, וגם בשמחות. הימים האלה הם הזדמנות נפלאה להיפגש – בני משפחה וחברים, ולחגוג יחד עם שולחן מלא בכל-טוב, את הנובי-גוד, חג שמחבר בין הווה לעבר, ומשקף בצורה יפה כל-כך את המורשת והתרבות שאתם גאים בהן, ובצדק."

נשיא המדינה הוסיף: ״נובי גוד ידוע כחג עם הרבה הפתעות. אין ילד או ילדה שמציינים את החג שלא מחכים לחג ולמתנות הנשלפות. אבל את המתנה החשובה באמת מקבלים כולם יחד, ולמעשה כולנו יחד: מתנה אשר יש בה חיבור למסורת ולשורשים – המשפחתיים והלאומיים. משנה לשנה אנו עדים לתהליך חשוב: ההוויה התרבותית שלכם, יוצאי ברית המועצות וחבר העמים לשעבר, שוקקת, תוססת וחיה יותר מתמיד; ומוטמעת באופן מבורך ומעשיר – לתוך התרבות הישראלית. לא במקרה הופך הנובי-גוד, לחג שיותר ויותר מציינים אותו. כל זה מעיד על עובדה ברורה אחת: איזה חלק מרכזי יש לכם במכלול הצבעוני, בפסיפס המרהיב הזה שנקרא החברה הישראלית."

״ומכיוון שהחברה שלנו אינה אחידה. היא מורכבת מסוגים שונים של תרבויות, אמונות, דתות ואורחות חיים. ולכל אחד יש שוני תרבותי משלו, מנהגים משלו, ומקורות שהביאו אותו עד הנה. זה היופי של הישראליות. אנחנו צריכים לזכור דבר חשוב ביותר: גם כשהגיוון הישראלי מביא למחלוקות, זה יכול להיות דבר חיובי. כי ממחלוקות צומחים, ובונים עוד קומות ובלבד שהן מתנהלות בכבוד, מתוך רצון להכיר, להקשיב, לדבר."

"החג הנפלא הזה הוא גם הזדמנות להוקיר את התרומה העצומה של העולות והעולים ממדינות חבר העמים, מהוותיקים יותר בארץ והוותיקים פחות. אין כמעט תחום שאתם לא מורגשים בו והמעורבות וההשפעה של עולי חבר העמים היא עצומה ואנחנו מודים על כך כל יום."

רעיית הנשיא חתמה את הברכה ואמרה: מבירת ישראל הכל-כך מיוחדת, ירושלים, בחג הכול-כך מיוחד, הנובי-גוד, חג שכולו משפחתיות ואהבה, אנחנו שולחים לכם ברכות לשנה טובה, שנה של בריאות, עשייה ואושר, שנה שבה נהיה יותר יחד וגם נצליח יותר – ביחד! חג שמח! סְ-נוֹבֵם גוֹדֵם."

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
שינויים במשכנתא במהלך החיים
החיים הם אינם צפויים וכך גם המצב הכלכלי שלנו -...
ציוני הדרך המשמעותיים ביותר בטיול לבודפשט
בודפשט היא עיר אירופאית מעניינת ויעד חופשה פופולרי בתקציב נמוך....
נהלו את המאבק שלכם נכון יותר
לכל עובד שמורה הזכות לנהל מאבק על הזכויות שלו אבל...
הנשיא הרצוג: "השבת כל החטופים הביתה - קונצנזוס לאומי מוחלט בעם"
אתמול התקיים בבית הנשיא בירושלים טקס הוקרה מרגש לארגונים ואישים...
מותג האופנה RESERVED מגיע לראשונה לירושלים ופותח סניף דגל בקניון עזריאלי ירושלים בהשקעה הנאמדת ב- 6 מיליון ₪
מותג האופנה RESERVED, המצוי בהתפתחות גדולה מאוד באירופה ולאחר פתיחת...
דברי נשיא המדינה בטקס הממלכתי לציון יום ירושלים
אני מבקש להתייחס מכאן - מבירת ישראל - למה שקורה...
דברי הנשיא בטקס האזכרה הממלכתי ליהודי אתיופיה שניספו בדרכם לישראל
"שימלה שימלה, אגראצ'ין ירוסלם דנה?" - "חסידה חסידה, מה שלום...
מה חשוב לדעת לפני מכירת דירת יוקרה?
כל אחד מאיתנו היה רוצה לגור בדירה גדולה במגדל לעשירון...
הרמת כוסית מושקעת במשרד – איך באמת עושים את זה?
אתם מנהלים חברה גדולה ויש לכם לא מעט עובדים? ברור...
נשיא המדינה נפגש עם בני משפחותיהן של התצפיתניות המוחזקות בשבי החמאס בעזה
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, נפגשו היום, יום שלישי,...