Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

" עם פתיחת שיחות הקרבה ,על הממשלה לדרוש מהפלשתינים להפסיק החרם באופן מיידי ובלתי מותנה"

" עם פתיחת שיחות הקרבה ,על הממשלה לדרוש מהפלשתינים להפסיק החרם באופן מיידי ובלתי מותנה"

ועדת הכלכלה שלהכנסת המשיכה היום את המעקב אחר חרם המוצרים של הרשות הפלשתינית על מוצרים מיישובי יו"ש. יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ אופיר אקוניס אנר בפתיחת הדיון:" עם פתיחת שיחות הקרבה, על הממשלה לדרוש מהפלשתינים להפסיק החרמות באופן מיידי ובלתי מותנה"

עוד הוסיף ח"כ אקוניס:"על הממשלה להחליט בדחיפות על נקיטת צעדים אופרטיביים כדי לעצור את החרם ולבטל אותו כגון: חסימת הגישה לנמלים ולמעברים, הסטת כספים המיועדים לרשות הפלשתינאית במסגרת החזרי מע"מ וביטוח לאומי במטרה להעביר את הכספים לפיצוי לתעשייה הישראלית."

ח"כ אקוניס דרש משר הבריאות, התמ"ת והחקלאות לפקח על הסחורה הפלשתינית הנכנסת לישראל במסגרת מעבר תנועה חופשית של סחורות ולהעביר אל ועדת הכלכלה בתוך חודש ממצאי בדיקות שיערכו בזמן זה. בנוסף, במידת הצורך, תקדם ועדת הכלכלה יוזמות חקיקה בעניין החרם.

סגן שר החוץ, ח"כ דני איילון: "החרם הוא חלק ממסע הסתה של הרשות הפלשתינית. זהו מסע שמתנהל גם בחו"ל ומתוקצב היטב. זה התחיל בדו"ח גולדסטון, דרך הקמפוסים ועכשיו בחרם המוצרים.הרשות אף מטילה גזר דין מוות על פלשתינים שמוכרים קרקעות ליהודים. כרגע הבעיה היא מדינית ופחות כלכלית ולכן נפעל באמצעים מדיניים כל עוד זו תהיה הבעיה העיקרית. ראשית, נעלה את הנושא בשיחות הקרבה שיחלו בזמן הקרוב עם הפלשתינים. שנית, אנו מעלים את הנושא גם בפני מנהיגי המדינות התורמות למסע הסתה זה ואני מקווה כי נראה בקרוב צעדים שינקטו האירופאים כנגד הפלשתינים. שלישית, הפלשתינים מנסים להתקבל כיישות משקיפה בארגון הסחר העולמי (w.t.o) וארגון זה חרת על דגלו את עניין הסחר החופשי ומניעת חרמות מסוג זה, כך שהמשך חרם מסוג זה יקשה עליהם להתקבל לארגון."

ח"כ אורי אריאל ביקש כי הוועדה תפנה ישירות לרה"מ מכיוון שנושא זה נוגע להרבה משרדי ממשלה כגון משרד החוץ,תמ"ת, בטחון, אוצר, חקלאות. ח"כ אריה אלדד הזכיר כי ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט הוא זה שחתם על אישור שיתייג את תוצרת יו"ש. "זה מתחיל בחרם על מוצרים ביו"ש ועכשיו כבר יש חרם על כרטיסי טלפון של חברות תקשורת ישראליות" , הוסיף אלדד. "הם יחרימו כל מוצר שהם לא תלויים בנו כדי לייצרו. מדובר בהפרה בוטה של הסכמי פריז ואנחנו ממשיכים להעביר להם תשלומים?  עלינו לקזז אותם במקור על כך."

ראש עיריית מעלה אדומים, בני כשריאל, הציע לעצור בתחנות המכס את התוצרת הפלשתינית, כך שכל משאית תחזור לאותו מפעל. ראש מועצה אזורית שומרון, גרשון מסיקה, טען כי מדובר במלחמה כלכלית ולכן יש לפגוע בהם חזרה כלכלית. "אצלנו מדברים בעוד אצלם עושים" ,טען,"יש לעצור את הכספים שאנו מזרימים להם ולחפש פתרונות מהירים, לא דרך חקיקה שמתעכבת".

יו"ר הקואליציה, ח"כ זאב אלקין הוסיף כי מעבר לחרם הקיים, ישנו איסור מטעם הרשות הפלשתינית על כניסת פועלים חדשים לשטחי ישראל לעבודה. "כרגע מדובר בעובדים חדשים אך העניין עומד להתרחב ולפגוע קשה בפועלים הפלשתינים".

 

  

  

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
בשיא המלחמה- חברת אקסטל השלימה את עסקת הנדל"ן הגדולה ביותר במאה שנים האחרונות בירושלים
חברת אקסטל השלימה את רכישת קרקעות אדמות הפטריארכיה בירושלים מקבוצת...
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
תלת מימד ומוצר ראשוני
אחד השלבים החשובים ביותר בייצור מוצר ולמעשה השלב הכמעט אחרון...
בכיר השפים הירושלמים, השף עזרא קדם, מצטרף לכשרות צהר
השף המוערך עזרא קדם, סמל הקולינריה המקומית אשר יוצר בימים...
שיתוף פעולה חברתי בין אוניברסיטת רייכמן לבן & ג'ריס - למען שירותי הדם של מד"א
במסגרת השת"פ תוצב עמדת תרומת דם של מד"א וסטודנטים שיתרמו דם...
משחק מגנטים לילדים
אחד החידושים בעולם משחקי הילדים בשנים האחרונות הינו ערכות משחק...
לקראת ט"ו בשבט: נשיא המדינה ורעייתו אירחו חקלאים וחקלאיות ואת נציגי 'ארגון מגדלי הפירות בישראל'
לרגל חג האילנות, אירחו כבוד נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו...
מידע הוא כוח – בעולם שבו אתם רוצים לייצר דירוג אשראי איכותי
היכולת שלנו לבנות תהליכי קבלת החלטות גם בתחום הפיננסי היא...
המרכז לגיוס כספים: זינוק של 37% בשלושת החודשים האחרונים, בהגשת בקשות לגיוס משאבים מקרנות פילנתרופיה באמצעות מיקור חוץ
חני סודרי, מנכ"לית המרכז: "הזינוק בגידול מתאפיין בהלימה מובהקת עם...
אושרה תכנית העבודה של החברה העירונית 'אריאל' לשנת 2023
דירקטוריון החברה העירונית 'אריאל', בהובלתו של יו"ר הדירקטוריון, ראש העיר...