Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עם כסא אמבטיה וגדג'טים נוספים איך אמבטיה בדירה שכורה לבטיחותית

עם כסא אמבטיה וגדג'טים נוספים איך אמבטיה בדירה שכורה לבטיחותית

בטיחות היא מהערכים החשובים ביותר בעיצוב חללים רטובים. אך פעמים רבות ובעיקר כאשר מדובר במגורים בדירה שכורה נדרשות התאמות בתקציבים נגישים. אספנו עבורכם ארבעה אביזרים, שיהפכו את חלל הרחצה שלכם לבטיחותי ומהנה.

הרצפה רטובה? הכירו שטיחים נוגדי החלקה

רצפה רטובה היא הגורם המרכזי להחלקה, אך הסכנה גדלה כאשר מדובר על ריצוף קרמי ללא חספוס או ציפוי של חומרים המעכבים הצטברות של מים. אחד הפתרונות הנגישים ביותר להתמודד עם הבעיה היא על ידי הנחת שטיחים נוגדי החלקה. מדובר בשטיחים בגדלים משתנים חלקם מגיעים אף עם דוגמה מעוצבת, שעשויים מpvc חומר פלסטי מתעשיית הפולימרים שמסייע במניעת החלקה. מומלץ להניח שטיחים אלו בעת היציאה מחלל הרחצה אך חשוב לקבע אותם יחד עם פסים נוגדי החלקה על מנת למנוע תזוזה. בתוך חלל הרחצה ניתן להניח שטיחונים נדבקים בוואקום נגד החלקה. את אלו ניתן למצוא בכל חנות של "עשה זאת בעצמך".

עם כסא אמבטיה וגדג'טים נוספים איך אמבטיה בדירה שכורה לבטיחותית

כיסא אמבטיה

כסא לאמבטיה כבר מזמן חצה את "הרושם" הסיעודי שנוצר לו. מדובר בפריט המספק נוחות מרבית בעת רחצה עצמית וכאשר מעוניינים לרחוץ אדם אחר ( פעוטות וכן אדם סיעודי) הפריט לימי השגרה אך גם לתקופות השיקום הרבות. בשונה מכיסא פלסטיק רגיל, הרי שכיסא אמבטיה מצויד בתחתיות נוגדות החלקה, אשר מקבעות אותו למקום ומבטיחות רחצה בטוחה ויש לציין גם נוחה מאוד. הכיסא עמיד מאוד לסביבות רטובות, נח לתפעול ומתאים הן לרחצה בחלל קטן והן לרחצה בחלל גדול.

כיסא אמבטיה

ראש רחצה עילי מתכוונן

רובנו מתקלחים בעמידה, זה חסכוני, מהיר נח ולעיתים האפשרות היחידה כאשר מתגוררים בדירה שכורה. אחד הגדג'טים המעניינים ביותר הוא ראש רחצה מתכוונן, כלומר דוש, שאותו אפשר להחזיק ביחד, להגביהה או להנמיך, לכוון עלפי זווית וליהנות מרחצה עילית, המשחררת את הידיים מאחיזה בידית. זהו פתרון נהדר לבני גיל הזהב, לאנשים הנמצאים בתקופת שיקום אבל גם למי שרוצה להפוך את חווית הרחצה שלו לנעימה ונוחה במיוחד. כרגע הראש המתכוונן משווק בחו"ל וניתן לרכוש אותו באתרי סחר במרשתת.

ישיבה גבוהה בשירותים

בדירות שכורות רבות חלל הרחצה משולב עם מושב השירותים. בין אם מדובר בשירותים שעברו שיפוץ או בשירותים בעלי מושב ניאגרה ישן הרי שברוב המקרים המושב יהיה נמוך ויקשה לאלו המתקשים להתכופף או סובלים מתנועה מוגבלת לגשת לשם בעצמם. אחד הפתרונות שמציעים אדריכלים הוא להגביה את השירותים בעשרה ס"מ, במקרים אלו נעים ונח יותר לשבת לאורך זמן. אך כאשר מדובר על דירה שכורה אחד הפתרונות היעילים והנגישים ביותר הוא על ידי הוספה של מושב הגבהה עם ידיות

שטיחים נוגדי החלקה, כסא אמבטיה, ראש רחצה שאפשר להחזיק ביד, הגבהה של השירותים בעשרה ס"מ, ואפשר  גם על ידי מושב הגבהה עם ידיות או כסא הגבהה לשירותים אביזר זה שמגיע מעולם השיקום יוסיף נוחות רבה לישיבה ללא צורך בהחלפת האסלה או ביצוע שיפוצים.

לסיכום, כפי שניתן לראות ישנם פתרונות רבים, שמאפשרים להפוך גם דירה שכורה לדירה בטיחותית. פרסו פסים נצמדים נוגדי החלקה לקיבוע שטיחים או במקומם, היעזרו בגוף רחצה עילי מתכוונן, אשר יותיר לכם שתי ידיים פנויות וכן בכיסא רחצה, והוסיפו למושב האסלה שלכם גם כיסא מוגבה שיקל על הישיבה. וכל זה בעלות נגישה ונוחה.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
החמרה במצב רפואי בעקבות מלחמה - מה ניתן לעשות?
בימים קשים אלו במדינת ישראל, לא נדיר לשמוע על אנשים...
איך להבטיח שהכל יתנהל כשורה בחייכם גם במצבים רגישים?
מצבים שונים שנקלעים אליהם במהלך החיים גורמים לכך שהם נוטלים...
הפיצויים שמגיעים לכם בגלל נזקי גוף
תאונות קורות וחלק מהתאונות אפשר להגדיר כרשלנות של מי שבאחריותו...
6 טיפים לשתייה בריאה
שתיית מים במהלך היום מהווה דבר חשוב וחיוני מאוד לגוף...
הסרת שיער במקומות הכי רגישים במקצועיות
כשאתן מחפשות שיטה יעילה שאיתה אפשר להסיר שיער ביעילות ולטווח...
מגשי פירות
שף הטעמים: יצירת מציאות חדשה עם מגשי פירות
מגשי פירות, המעטפת המיוחדת שנוצרה כדי להעניק לך חוויה קולינרית...
מעברים וכניסות למשרדים ולעסקים
אט אט מתחילים דלתות אוטומטיות לכבוש את נתחי השוק הרחבים...
הכרויות למטרה רצינית – איך לשפר את הסיכויים למצוא זוגיות?
ניסיתם להשתמש באתר הכרויות מקוון כדי למצוא את בת או...
איך להתמודד עם הארכת מעצר?
מעצר הוא הליך לא פשוט שגורם לעצורים רבים להרגיש פחד...
למה כדאי לכם לתת למערכות הבית החכם לדאוג לכם?
כשהמכשירים החכמים שלכם שוטפים עבורכם כלים, מבשלים, מנקים, מוציאים את...