Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

עכשיו זה רשמי – השופטת נאוה בן אור קבעה בפסק דין כי ניר ברקת רשאי לפרק את החברה למתנ"סים

עכשיו זה רשמי – השופטת נאוה בן אור קבעה בפסק דין כי ניר ברקת רשאי לפרק את החברה למתנ"סים

בית המשפט לעניינים מינהליים בירושלים קבע אתמול (09.02.10) כי לראש-העיר ירושלים ניר ברקת ולעיריית ירושלים יש הזכות המלאה לפרק את החברה הירושלמית למתנ"סים. השופטת בן אור דחתה את בקשת החברה הירושלמית למתנ"סים להוצאת צו מניעה שימנע מהעירייה לפרק את החברה וקבעה כי לבעלי המניות, קרי – העירייה יש הזכות המלאה לא לחדש את הסכם המייסדים ולפרק את החברה.  

בכך למעשה קבע בית המשפט כי ראש העיר והעירייה רשאים להמשיך בהליכים לפירוק החברה הירושלמית. החלטת בית המשפט באה הן לאחר הדיון שהתקיים בפני השופטת נאוה בן אור בשבוע שעבר, בו ביקשו העותרים לאסור על ראש העיר ומועצת עיריית ירושלים לנקוט בהליכים לפירוק החברה למרכזים ולמנהלים קהילתיים בירושלים, וכן להוציא צו ביניים נגד ראש העיר עד להכרעה בעתירה, והן בעקבות בקשה נוספת של העותרים ביום א' השבוע להוצאת צו ביניים נוסף.  

במהלך הדיון הבהירה השופטת בן אור כי אינה מתכוונת להיענות לבקשות שמשמען, בפועל, היא החלפת שיקול הדעת הניהולי של ראש העיר ומועצת העירייה ע"י בית המשפט. בן אור המליצה בהחלטה כי הצדדים יעשו ניסיון נוסף להידבר ביניהם. עיריית ירושלים הבהירה בדיון כי היא מוכנה לצרף לצוות ההיגוי לרפורמה במנהלים הקהילתיים נציג ציבור ומנהל מקצועי ולהמשיך את ההידברות בעניין הרפורמה.  העירייה אף הודיעה לבית המשפט כי בתיאום משרד החינוך הוסיפה לוועדה את מר רענן דינור, מנכ"ל העירייה ומשרד רוה"מ לשעבר.  

ראש העיר, ניר ברקת, ציין עם קבלת החלטת בית המשפט כי"העירייה רואה חשיבות עצומה בשיתוף הציבור באמצעות המינהלים הקהילתיים ותגביר את שיתוף הפעולה הישיר איתם, תוך שמירה על עצמאותם". בתוך כך, עיריית ירושלים והחברה הארצית למתנ"סים החליטו ליטול את סמכויות  הדירקטוריון של החברה הירושלמית. אתמול התכנסה אסיפה של בעלי המניות בחברה למרכזים ולמנהלים קהילתיים בירושלים בע"מ  שכ – 95% מניותיה מוחזקים בידי עיריית ירושלים והחברה הארצית למתנס"ים.

ראש האסיפה, ראש העיר ניר ברקת ציין בישיבה כי "דירקטוריון החברה הירושלמית אינו משלים עם החלטת ראש העיר ומועצת העיר ירושלים להפסיק את פעילות החברה ופועל לסכלה. ברקת הוסיף כי "בימים האחרונים נעשה ניסיון על ידי יושבי ראש המינהלים בדירקטוריון לאשר תקציב לחברה, שלא בידיעה ושלא באישור עיריית ירושלים והחברה למתנ"סים, באופן שיש בו סיכון להטלת חבויות במיליוני שקלים רבים עליהן כבעלות המניות".          

לאור זאת, הוחלט ע"י אסיפת בעלי המניות ליטול את סמכויות הדירקטוריון  וכי האסיפה הכללית תפעיל את כל סמכויות הדירקטוריון במקומו באמצעות נציגיה, מנכ"ל החברה למתנסים איתן מזרחי ומנהל מינהל תרבות ופנאי בעירייה, יוסי שרעבי.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הפועל לב ירושלים פותחת את ההרשמה לאקדמיה לכדורסל נערות בחוות הנוער הציוני
למועדון כדורסל הפועל לב ירושלים פרויקט ייחודי לפיתוח שחקניות כדורסל...
13 אותות הוקרה לאזרחים בדואים שהצילו יהודים במהלך ה-7 באוקטובר
במוזיאון ידידי ישראל בירושלים התקיים אתמול ארוע הוקרה ראשון מסוגו,...
יפן בירושלים פריחת הדובדבן הקסומה בגן הבוטני גבעת רם ירושלים
סיורים בין עצי הדובדבן * איך נראה טקס תה יפני...
חדש בירושלים ICC College האקדמיה להפקות אירועים וכנסים בבנייני האומה יוצאת לדרך!
בנייני האומה פותחים לראשונה אקדמיה להפקות להכשרה מקצועית במגוון תחומים...
רעיית נשיא המדינה ביקרה בבסיס חיל הים בחיפה
רעיית הנשיא בקשר ספינת הטילים אח״י ניצחון של חיל הים:...
מלון המלך דוד ירושלים מארח את חאבייר מיליי, נשיא ארגנטינה הנכנס במהלך ביקורו הרשמי הראשון בישראל
נשיא ארגנטינה הנכנס, חאבייר מיליי הגיע עם פמלייתו אמש למלון...
נשיא ארגנטינה לנשיא המדינה: בכוונתי להכריז על חמאס כארגון טרור ולהעביר הצעת חוק בפרלמנט הארגנטינאי בדרישה לשחרור החטופים
נשיא המדינה יצחק הרצוג, אירח היום, יום שלישי, כ״ז בשבט,...
ט"ו בשבט במלונות ibis ירושלים במחירים אטרקטיביים וסיורים ברחבי העיר
מלונות ibis ירושלים מרכז העיר מזמינים את עם ישראל להתרענן...
"למדתי ממך שאפשר לדבר גם ללא מילים" חוגגים 80 לפנחס - ניצול שואה עם מוגבלות אשר מעביר, ללא מילים, הרצאות על חייו, מוגבלותו והדרך להגשים חלומות למרות האתגרים הפיזיים
סיפורו של פנחס, דייר המערך התומך של אלווין בירושלים, שזור...
לציון יום הולדתו של התינוק החטוף כפיר ביבס: נשיא המדינה עם תמונתו על בימת הכנס הכלכלי העולמי בדאבוס
תמונה בועידה המרכזית של הכנס בדאבוס וסיכה עם הפנים של...