Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

עיר עוטפת אור: ביוזמת ובסיוע המחלקה לקידום נשים בעיריית ירושלים, יתקיימו במהלך חודש דצמבר, כולל בימי חג החנוכה, אירועי אירוח ביתי והדלקת נרות ללא תשלום למפוני עוטף ישראל המתארחים בבתי המלון בירושלים

עיר עוטפת אור: ביוזמת ובסיוע המחלקה לקידום נשים בעיריית ירושלים, יתקיימו במהלך חודש דצמבר, כולל בימי חג החנוכה, אירועי אירוח ביתי והדלקת נרות ללא תשלום למפוני עוטף ישראל המתארחים בבתי המלון בירושלים
צילום: רונית בן ארי

כ-30 מחברות מיזם נשים וסיפורים בירושלים, מזמינות קבוצות המתארגנות עצמאית החל מ-10 אנשים ועד 20 איש, לאירוח ביתי ברחבי העיר.
האירוח כולל מפגש, שיחה, סיפור חיים, סדנה, פעילות משותפת, הפרשת חלה או הכנת תבשיל וכיבוד קל.
האירוח יתקיים, בתיאום מראש בלבד, ישירות מול המארחות המופיעות כאן:

הסבסוד מתקיים על בסיס כל הקודם זוכה, הקדימו לשריין את מקומכם!

מיזם "נשים וסיפורים בירושלים" הוקם ביוזמת עיריית ירושלים, ומהווה דוגמא לתיירות חברתית במסגרתה נשים מארחות בביתן יחידים וקבוצות, מספרות את סיפור חייהן, ומאפשרות הצצה נדירה לביתן ולאורח חייהן המיוחד בשילוב כיבוד קל. בקהילה חברות נשים מכל קשת החברה הירושלמית: חילוניות, חרדיות, דתיות לאומיות, נוצריות וערביות.

היוזמה, הפועלת באמצעות המחלקה לקידום נשים באגף חברה של העירייה, הוקמה לפני כעשור, מתוך רצון לאפשר לנשות העיר ליהנות מעצמאות כלכלית, תוך יצירת מודל של שיתופי פעולה ביניהן, תמיכה ולמידת עמיתות.

האירוח הביתי הוא אחת המגמות הבולטות בתעשיית התיירות העולמית. יותר ויותר תיירים מביעים עניין בתיירות שהיא "מחוץ למסלול" באמצעות היכרות עם האוכלוסייה המקומית באשר היא, במנהגים, מאכלים, אורח חיים, פולקלור ועוד. פעילויות חנוכה 2023 מיועדת לקבוצות, לנשים ולגברים האירוח בבתי הנשים . פרטי כל הנשים מופיעים באתר

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "התיירות הביתית תופסת תאוצה בארץ ובעולם. למעלה מ-80% מעסקי התיירות הביתית בישראל הם בהובלת נשים וזו גאווה גדולה. הביקור בבית המארחות מאפשר הצצה לעולמן, לתרבותן, מנהגיהן, תחביביהן או מקצוען. את כל אלה חולקות המארחות עם אורחיהן ומשתפות אותם בסיפור חייהם האישי. עיר הבירה ירושלים מובילה גם בתחום הזה, שהרי היא מקור בלתי נדלה לסיפורים, למסורות, לתרבויות ולאירועים היסטוריים בעלי משמעות לעם ישראל ולעם היהודי כולו. חג חנוכה שמח ירושלים!"

פירוט פעילויות עיר עוטפת אור- אירוח ביתי מסובסד בירושלים בדצמבר ובחנוכה

העיר העתיקה וסביבותיה
אפרת חלמיש, חן המקום, אירוח ביתי בעיר דוד
מפגש אותנטי חם עם אפרת, שמתגוררת בעיר דוד כבר ל"ב שנים, פותחת את דלתות ביתה וליבה ומספרת על האתגרים, ההתמודדות אז והיום, על הכוחות ועל החלומות, תוך נתינת כלי חוסן, אמונה והרבה אהבה.

דינה ברנדווין, אירוח ביתי ברובע היהודי
אירוח ביתי באווירה קסומה אצל דינה ברנדויין הרבנית מסטרטין. במפגש נשמע סיפור אישי משפחתי מעניין ומרתק, על 5 דורות ברובע היהודי, וקצת על חסידות סטרטין, אהבת ישראל וחיים באהבה ושמחה. דינה היא גם מדריכת כלות ויועצת זוגית, ובמפגש נשים חוויתי ומרתק היא מספרת גם על מעמד האישה ביהדות, כולל הפרשת חלה וסגולותיה, ומה יוצרת המילה אמן. אפשרות גם לסדנת קוגל ירושלמי . אפשרויות כיבוד: קפה תה ומים +מאפים / קוגל ירושלמי וקיגל תפוחי אדמה. האירוח אפשרי בימים א-ה בשעות הבוקר או הצהרים, בתיאום מראש

דפנה קנדל, הרובע המוסלמי
מוזמנים להיפגש אצלי בסלון לשיחה מלב פתוח, סיפור החיים שלי, אמא ל-11, המתגוררת בצפון העיר העתיקה כ-26 שנים. דרך סיפורה ההיסטורי של ירושלים
ניגע בחיים היום, הביטחון, דו קיום קניות ועוד. מוזמנים להתאהב מחדש בעיר הקסומה
האירוח כולל כיבוד קל קפה ועוגה, ותצפית להר הבית ומורדות רכס הר הצופים

מרכז העיר ונחלאות
אילת אורן, סיור בשכונת מקור ברוך
אירוח בבית משפחה ירושלמית חסידית. שיחה עם אם המשפחה, כיבוד קל. אפשרות לסדנת הכנת חלות והפרשת חלה. בחנוכה ניתן לקיים גם סיור חנוכיות עם הדרכה בשכונה בנוסף להדלקת הנרות עם המשפחה.
ניתן לקיים את הפעילות בכל ימות השבוע.

דלילה שמש, מורת דרך ואירוח ביתי בנחלאות
אירוח קבוצות (עד 35 איש) בבית שנראה כמוזיאון משנות ה-50, שזור בסיפורים ירושלמיים בטעם של פעם, עם רומנסות בלדינו ומערכוני משחק. משך האירוח כשעה וחצי ,כולל כיבוד קל.
אירוח בימים א-ו, בשעות גמישות, בתיאום מראש. הבית נמצא במרכז העיר סמוך לרכבת הקלה.
בחנוכה – סיורי חנוכיות תיאטרליים בנחלאות או ברובע היהודי כשעה וחצי בשעות הערב והלילה בימים א-ה וביום ו כולל הדלקת חנוכייה עם סיפורי ושירי החג עד שעות הצהריים.

חנה בת יעל – "אישה, מסע, קול", אירוח ביתי בנחלאות
מופע-מפגש עם המשוררת, זמרת ומרפאה בקול ,חנה בת יעל. מהשנסונים של פריז לשירי ארץ ישראל, בליווי גיטרה ותוף. בית מיוחד, חם וקסום בנחלאות של פעם. מלווה בכיבוד קל, האירוח מתאפשר בימי א-ה בשעות גמישות בתאום מראש.
ממ"ד בקרבת הבית

מאמא רחל – אירוח ביתי ספרדי נחלאות
אירוח כיד המלך עם מעדני ירושלים הספרדית (לאדינו) בנחלאות הקסומה.
האירוח מתאפשר בתיאום בימים א-ה צהריים או ערב, וארוחות ליל שבת מסורתיות.

מימי ביאזי – חברה חדשה בקהילה! – מלון-מורשת ביאזי בנחלאות
סיפורם ההיסטורי של מקימי מלון-מורשת ביאזי שעלו מתורכיה בשנת 1933, השתתפו במלחמת העצמאות, הקימו בית בנחלאות בו פועל היום המלון, ומורשת המשפחה המוטמעת בו. המפגש כולל סיור במלון ביאזי, תצפית מגג המלון לבית המשפט העליון, כנסת ישראל וגן סאקר. האירוח מתאים לקבוצה של 15-20 אורחים וכולל כיבוד קל -קפה ועוגה ומשקה קר. בחנוכה – מחושך לאור – הדלקת נרות בחנוכייה שנבנתה לזכרו של אחיה של מימי, לצד סיפור מלון-מורשת ביאזי כיבוד קל וסופגניות.

מלכה אליהו קוסוביץ, סיור
הדרכה ואירוח במרכז העולמי למורשת יהדות צפון אפריקה ע"ש דוד עמר והדלקת נרות בחג החנוכה עם כיבוד של סופגניות ושתיה חמה.
הסיור מתקיים בימים א'-ה' בתאום מראש

רחבי העיר
האמנית החרדית ברכה כהן, בית וגן

ביקור בגלריה הביתית של האמנית החרדית ברכה כהן. ציורים על חפצים שונים ומשונים – מפתיעים לגמרי. שירה בציבור בליווי גיטרה – השירים שאהבנו.
מאור פנים, סיפור חיים, שמחה ואנרגיות טובות. כיבוד קל, נשנוש מהנה וחוויה בלתי נשכחת! אפשרות הדגמה של אמנות המזון – סידור פירות / עיצוב ירקות / ציפוי עוגה
*לנשים ונערות בלבד

זיוה איילון מבית הכרם
סדנאות קרמיקה להכנת כלים, כולל כיבוד קל. האירוח מתקיים בימי חמישי בבוקר או בערב ובשישי בבוקר. הפעילות מתקיימת בהדרכה אישית ומקצועית ובאווירה חמה ונעימה, בסטודיו עם תה צמחים ועוגיות ביתיות.
משך הסדנה כשעתיים

האמנית חנה סלמון, האור באמנות, אירוח ביתי בתלפיות
הרצאה קצרה וסדנת אמנות ליצירת בתי נר אומנותיים ייחודיים. כולל כיבוד קל. משך הפעילות כשעתיים וחצי. האירוח מתאפשר בימי א-ה למעט רביעי, בשעות הבוקר.
במקום יש ממ"ד

האמנית החרדית מלכה שלהיים, אירוח ביתי בשכונת רמות
סדנת ציור על קנבס בצבעי אקריליק. אין צורך בידע מוקדם. הסדנה כוללת כיבוד קל ומוסיקה רקע באווירה נעימה, כל אחת יוצאת עם ציור.
או הפרשת חלה: הכרות עם תהליך הכנת חלות, מהבצק עד האפיה, כולל הפרשת חלה. לסיום אוכלים את הלחמניות החמות והטריות יחד עם חומוס ביתי, סלט ירקות וקפה.

האמנית החרדית עטי ברקלי, המתגוררת בשכונת פסגת זאב
סיור בסטודיו אמנות מגוון ומרתק. האמנית משתפת בתהליכי יצירה לא שגרתיים ומוסיפה הצצה לשכונה בה היא מתגוררת וליער מיר המדהים הצמוד לחצר ביתה (בכפוף למזג האויר). האירוח כולל כיבוד קל ומתאפשר בימים

שושנה בכר, גבעת שאול
הצרפתייה העבריה מזמינה לחוויה בלתי נשכחת, שתקרין על כל השנה אור חדש ומיוחד עבורכם. במפגש עם תה או קפה חם, ספינג'ים וקרפים חלביים מלוחים או מתוקים, ליד נרות החנוכה הדולקים נספר את סיפורינו האישיים, נתלהב מחדש מהמשאבים שלנו ונתחבר מחדש לכד הקטן שבתוכנו ונבדוק כמה אור הוא מפיץ! למעוניינים – נצא לסיור קצר בשכונת קרית משה, הגובלת עם שכונת גבעת שאול, כולל מגדל המים המאיר כמגדלור ואור הנרות הבוקע מכל חלון. האירוח מתאפשר בימים שני צהרים, חמישי בוקר, בתיאום מראש.

האמנית שנינה טאוסון, אירוח בביתה בגילה
שיח גלריה מול היצירות המקוריות של שנינה טאוסון על אמנות ויצירה כדרך חיים, ושיחה על פרופוליס כחומר ריפוי וחיי הדבורים בכוורת מפי שאול טאוסון, או סדנת אמנות: ציור בקפה או – סדנת קולינריה: הפרשת חלה. 10 אורחים, בימי רביעי בבוקר או בערב. ארוחת ליל שבת עד 4 משתתפים.

נפלאות עין כרם – מארחות ביתיות בכפר הציורי של ירושלים
האמנית אביגיל שריד
מפגש בסטודיו שמשמש גם כגלריה לעוברים ושבים, בו נשמע סיפור חיים מלווה בציורים, המשקפים את תהליך ההתפתחות של היוצרת והמזור שהאומנות והיצירה מעניקים למכאוביה. המפגש אורך כ-40 דקות כולל כיבוד קל.

הזמרת ומורת הדרך אביגיל אולגה מילשציוק
סיור מוזיקלי בעין כרם הקסומה. סיור בין דתי, המחבר בין היסטוריה לסיפור חיים. הסיור מלווה בשירים בעברית, ביידיש ובלדינו.

המשוררת אפרת בן יהודה לוין, עין כרם
הבית המואר סיור וביקור בבית עם סיפור.
אפרת בן-יהודה לוין, משוררת אמנית תיאטרון תיקח אתכם לסיור בביתה ותספר על המסע של סבתה עליה השלום, שעלתה ממרוקו לישראל, על מסע חייה שהוביל אותה לביתה בעין כרם, ועל מסע של אישה מסתורית שגרה בבית לפני קום המדינה. הסיור משלב מעבר בין חדרי הבית, קטעי תיאטרון וקריאת שירה של המשוררת. במקום יש ממ"ד.

האמנית חיה וייט מעין כרם
סדנת ציור לילדים ולמבוגרים עד 8 אנשים למשך שעה. ניתן לבוא בשתי קבוצות ולהתחלף כעבור שעה. כולל כיבוד קל וחומרי ציור. ניתן לקיים בכל יום מימי השבוע בתיאום מראש. המרחב המוגן נמצא בתוך הבית והוא אינו ממד תיקני.

כנרת בוטיל מעין כרם, בת הכפר חווייה תימנית אותנטית כולל כיבוד קל
אירוח בבית ששימש בית בד בעבר ובו אבן ריחיים ענקית ועתיקה. הדלקת נרות וטעימת לביבות חנוכה תימניות שנקראות 'זלביה' וגם טיפים לבריאות בנושא שמן זית לגוף ולנשמה.

מזל מוטל, אירוח תימני בעין כרם
סיפורי מורשת תימן בליווי מוזיקה וריקודים, מוצגים וסדנה להכנת סחוג וחילבה וארוחה הכוללת כובניות,ירקות, ביצים קשות מטבלים, שתיה חמה וקרה ועוגיות.

האמנית מרים מס, עין כרם
לרקום חיים – הזמנה לחוויית אמנות אותנטית בבית קסום בעין כרם הציורית, עיר האמנים הירושלמית. מפגש מעצים של האמנית מרים מס בבית-גלריה. באירוח נפגש עם סיפור של 7 דורות – ממאה שערים ועד עין כרם, מסע בזמן וברוח, דרך כל תחנות היצירה הייחודית שלה בדרך. המפגש מתקיים בגלריה מעוצמות הלב, וכולל סיור בסטודיו.
המפגש כולל כיבוד קל, שתיה חמה וקרה מתחם מקורה ונמשך כשעה וחצי. האירוח מתאפשר בימים א-ה למעט יום שני, בכל שעות היום.

נחמי גפני אירוח ב״עתיקא קדישא״ הבית היהודי בעין כרם
בבית חב״ד הממוקם בין סימטאות הכפר, גלריות ועתיקות, חוויה יהודית אותנטית סיפור אישי ודורי מרתק של נחמי -״הדרך מג׳מייקה לירושלים״.
הבית פתוח למבקרים כל השבוע וכל שעות היום כולל בשבת אפשרות לארוחות וסעודות מושקעות לקבוצות עד 35-40 איש. בחנוכה – הדלקת נרות קבוצתית, סיפורי חויה ברוח החג וכיבוד ביתי.
נחמי היא אסטרולוגית ומאמנת ומלווה נשים בתהליכי שינוי. אפשרות לשעת חויה וסדנאות של העצמה נשית, אסטרולוגיה יהודית, חווית סדנא זוגית, בשילוב של טיקסי הפרשת חלה, גיבושי משפחה, ימי הולדת, ימי נישואין וחוייה למשפחה שרוצה גיבוש בבית היהודי על מיגוון פעילויותיו לימי החנוכה.

האמנית רות חביליו, עין כרם
מפגש אישי עם האמנית רות חביליו בביתה העתיק ובסטודיו לציור על אריחים שבלב עין כרם.
הזמנה לעולם בו האמנות, האדריכלות וההיסטוריה שזורים זה בזה ובחיי היום יום של האמנית. המשתתפים יחשפו לתהליך היצירה ולמקורות ההשראה של רות: מראות עין-כרם ושביליה, ושורשי משפחתה הירושלמית, הנטועה מזה דורי דורות בארץ, שאף נטלה חלק פעיל בשחרור ירושלים ובהקמת המדינה.
המתארחים בסטודיו, בפטיו ובביתה העתיק ייהנו מנקודת התצפית במרפסת הגג, מסיפור המקום ומהסיפור אודות תהליך שיקום מבנה האבן היפהפה וזאת מבלי לגרוע מאופיו וקסמו המיוחד. כל אלו חוברים לצבעוניות משובבת הנפש של הגינה המתכתבת עם שלל צבעי האריחים המצוירים בסטודיו. האירוח כולל שתייה וכיבוד קל.

שושנה קרבסי – מסיבת האהבה של סולטנה בבית העתיק בעין כרם
מופע סיפורים מרגש עם מספרת הסיפורים שושנה קרבסי. על העצות החכמות של הסבתות לחיים טובים ומוארים לאהבה. סבתא סולטנה לא מה שחשבתם. החוויה בבית העתיק בכפר ובו ארכיאולוגיה וגגות מרהיבים לתצפית. ספינג׳ ברוח החג, מרק, סיידר חם, הבית מתמחה בריבות בוטיק והן חלק מהכיבוד.

צילום: גורה ברגר
צילום: דלילה שמש
צילום: רון שלף
צילום: אפרת חלמיש
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
שינויים במשכנתא במהלך החיים
החיים הם אינם צפויים וכך גם המצב הכלכלי שלנו -...
ציוני הדרך המשמעותיים ביותר בטיול לבודפשט
בודפשט היא עיר אירופאית מעניינת ויעד חופשה פופולרי בתקציב נמוך....
מתחדשות בבירה: חן אמסלם, טליה עובדיה, ליבר בלילתי ומירי כהן במינגלינג אופנתי באירוע לרגל השקת סניף הדגל הראשון של מותג האופנה RESERVED בירושלים
כ 250 מוזמנים הגיעו השבוע לחגוג בירושלים את פתיחת סניף...
נהלו את המאבק שלכם נכון יותר
לכל עובד שמורה הזכות לנהל מאבק על הזכויות שלו אבל...
מותג האופנה RESERVED מגיע לראשונה לירושלים ופותח סניף דגל בקניון עזריאלי ירושלים בהשקעה הנאמדת ב- 6 מיליון ₪
מותג האופנה RESERVED, המצוי בהתפתחות גדולה מאוד באירופה ולאחר פתיחת...
דברי נשיא המדינה בטקס הממלכתי לציון יום ירושלים
אני מבקש להתייחס מכאן - מבירת ישראל - למה שקורה...
דברי הנשיא בטקס האזכרה הממלכתי ליהודי אתיופיה שניספו בדרכם לישראל
"שימלה שימלה, אגראצ'ין ירוסלם דנה?" - "חסידה חסידה, מה שלום...
מה חשוב לדעת לפני מכירת דירת יוקרה?
כל אחד מאיתנו היה רוצה לגור בדירה גדולה במגדל לעשירון...
הרמת כוסית מושקעת במשרד – איך באמת עושים את זה?
אתם מנהלים חברה גדולה ויש לכם לא מעט עובדים? ברור...
נשיא המדינה נפגש עם בני משפחותיהן של התצפיתניות המוחזקות בשבי החמאס בעזה
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, נפגשו היום, יום שלישי,...