Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

עיריית ירושלים העניקה לראשונה את פרס מלווה ההסעות העירוני המצטיין

עיריית ירושלים העניקה לראשונה את פרס מלווה ההסעות העירוני המצטיין

מינהל החינוך בעיריית ירושלים והמכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין ציינו לשבח 15 מלווים בולטים בהסעות העירוניות של החינוך המיוחד והביעו הערכה והוקרה מיוחדת ל-3 מהם, שקיבלו השבוע  את פרס מלווה ההסעות העירוני המצטיין על סך 500 שקלים.

טקס פרס מלווה ההסעות העירוני המצטיין התקיים אתמול בפעם הראשונה במטרה להעלות את מוטיבציית המלווים וכך לשפר את שירותי ההסעות בחינוך המיוחד. המועמדים נבחנו בוועדה מיוחדת על בסיס המלצות שהעבירו מנהלי מוסדות החינוך בעיר וחברות ההסעות, שהתייחסו לפרמטרים של יחס לתלמידים, איכות הקשר עם ההורים, המורים והנהג והקפדה על נסיעה בטוחה ונעימה.

מבין החברים בוועדת הפרס: הממונה על מערך ההסעות במינהל החינוך של עיריית ירושלים, אבי גיספאן, האחראי על תכנית היזמות של מכללת דוד ילין, אייל בלוך, ויזמית שינוי חברתי במכללת דוד ילין, בעלת שיתוק מוחין, אחת מהוגות רעיון הפרס וחברה בוועדת הפרס, יעל גיל-בר.  

גיל-בר מציינת "יזמנו לראשונה את פרס מלווה ההסעות המצטיין יחד עם עיריית ירושלים, כי אנחנו חושבים שחשוב לטפוח למלווים על השכם, לבנות להם בית חם שתומך בהם ומכשיר אותם לעבודה החשובה שהם עושים". אייל בלוך הוסיף: "הענקת הפרס היא חלק מתהליך ארוך של יזמות הנוצרת על ידי פעילים חברתיים בעלי מוגבלויות בשיתוף סטודנטים לחינוך המיוחד – אנו בילין גאים בדרך זו ובכך שהיא לא נותרת על הנייר בלבד, אלא מיושמת בשטח וזוכה להערכה".

המלווים שזכו בפרס מלווה ההסעות העירוני המצטיין הם: הודא שלש עליה המליץ בית הספר "אפאק" ללקויי למידה בצור באהר על יחסה האישי לילדים, על הדאגה והאהבה אליהם. רגינה וינגרטן עליה המליצה הנהלת בי"ס "תשמע" על מצוינות בתחום התקשורת עם הילדים ועל הסבלנות והיחס המיוחד אליהם. אדה קטן זכתה להמלצת הנהלת "הגן השיקומי" ולהמלצת ההורים על היוזמה האישית שהיא נוקטת לשיפור שירות מערך ההסעות מול בי"ס וההורים.

אדה עובדת כמלווה של מערך ההסעות במסגרת הגן השיקומי מזה 4 שנים. במכתב ההמלצה ציינו בבית הספר כי עדה מגלה אחריות רבה כלפי הילדים, מקבלת אותם בשמחה בבוקר ודואגת שלכל אחד מהם יהיה חגור היטב. במהלך הנסיעה מקפידה עדה להשמיע לילדים מוסיקה שהם אוהבים, לשיר להם שירי חג סביב מועדים ולספר להם סיפורים. לעדה יש קשר מצוין עם ההורים והנהגים, עימם היא מקפידה להיות בקשר יומיומי ולהם היא מדווחת על כל פרט שמתרחש בהסעה. ההורים ציינו כי עצם היותה מלווה בהסעה נותנת להם תחושת ביטחון ורוגע.

הפרס ניתן למלווי ההסעות במסגרת פרויקט רחב וייחודי שפועל בירושלים ביוזמת ובהפעלת מכללת דוד ילין, בתמיכה ובמימון של עיריית ירושלים, המכשיר מלווי הסעות של החינוך המיוחד בסדנאות שמתקיימות בבתי הספר. בסדנאות מדריכים עם מוגבלויות, ביניהם יעל גיל-בר, העומדים על  תפקיד המלווה ועל הקשר שלו עם הילדים ונותנים למלווים כלים להתמודדות עם סיטואציות שונות כמו בעיות התנהגות שמתעוררות ומבצעים סימולציות שונות. שותפים לסדנאות בבתי הספר ארגון "קשר", וביה"ח "אלין", צוות המרכז לנסיעה בטוחה לילדים עם צרכים מיוחדים לזכרה של טובי קורן.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הפועל לב ירושלים פותחת את ההרשמה לאקדמיה לכדורסל נערות בחוות הנוער הציוני
למועדון כדורסל הפועל לב ירושלים פרויקט ייחודי לפיתוח שחקניות כדורסל...
13 אותות הוקרה לאזרחים בדואים שהצילו יהודים במהלך ה-7 באוקטובר
במוזיאון ידידי ישראל בירושלים התקיים אתמול ארוע הוקרה ראשון מסוגו,...
יפן בירושלים פריחת הדובדבן הקסומה בגן הבוטני גבעת רם ירושלים
סיורים בין עצי הדובדבן * איך נראה טקס תה יפני...
חדש בירושלים ICC College האקדמיה להפקות אירועים וכנסים בבנייני האומה יוצאת לדרך!
בנייני האומה פותחים לראשונה אקדמיה להפקות להכשרה מקצועית במגוון תחומים...
רעיית נשיא המדינה ביקרה בבסיס חיל הים בחיפה
רעיית הנשיא בקשר ספינת הטילים אח״י ניצחון של חיל הים:...
מלון המלך דוד ירושלים מארח את חאבייר מיליי, נשיא ארגנטינה הנכנס במהלך ביקורו הרשמי הראשון בישראל
נשיא ארגנטינה הנכנס, חאבייר מיליי הגיע עם פמלייתו אמש למלון...
נשיא ארגנטינה לנשיא המדינה: בכוונתי להכריז על חמאס כארגון טרור ולהעביר הצעת חוק בפרלמנט הארגנטינאי בדרישה לשחרור החטופים
נשיא המדינה יצחק הרצוג, אירח היום, יום שלישי, כ״ז בשבט,...
ט"ו בשבט במלונות ibis ירושלים במחירים אטרקטיביים וסיורים ברחבי העיר
מלונות ibis ירושלים מרכז העיר מזמינים את עם ישראל להתרענן...
"למדתי ממך שאפשר לדבר גם ללא מילים" חוגגים 80 לפנחס - ניצול שואה עם מוגבלות אשר מעביר, ללא מילים, הרצאות על חייו, מוגבלותו והדרך להגשים חלומות למרות האתגרים הפיזיים
סיפורו של פנחס, דייר המערך התומך של אלווין בירושלים, שזור...
לציון יום הולדתו של התינוק החטוף כפיר ביבס: נשיא המדינה עם תמונתו על בימת הכנס הכלכלי העולמי בדאבוס
תמונה בועידה המרכזית של הכנס בדאבוס וסיכה עם הפנים של...