Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

עיריית ירושלים העניקה לראשונה את פרס מלווה ההסעות העירוני המצטיין

עיריית ירושלים העניקה לראשונה את פרס מלווה ההסעות העירוני המצטיין

מינהל החינוך בעיריית ירושלים והמכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין ציינו לשבח 15 מלווים בולטים בהסעות העירוניות של החינוך המיוחד והביעו הערכה והוקרה מיוחדת ל-3 מהם, שקיבלו השבוע  את פרס מלווה ההסעות העירוני המצטיין על סך 500 שקלים.

טקס פרס מלווה ההסעות העירוני המצטיין התקיים אתמול בפעם הראשונה במטרה להעלות את מוטיבציית המלווים וכך לשפר את שירותי ההסעות בחינוך המיוחד. המועמדים נבחנו בוועדה מיוחדת על בסיס המלצות שהעבירו מנהלי מוסדות החינוך בעיר וחברות ההסעות, שהתייחסו לפרמטרים של יחס לתלמידים, איכות הקשר עם ההורים, המורים והנהג והקפדה על נסיעה בטוחה ונעימה.

מבין החברים בוועדת הפרס: הממונה על מערך ההסעות במינהל החינוך של עיריית ירושלים, אבי גיספאן, האחראי על תכנית היזמות של מכללת דוד ילין, אייל בלוך, ויזמית שינוי חברתי במכללת דוד ילין, בעלת שיתוק מוחין, אחת מהוגות רעיון הפרס וחברה בוועדת הפרס, יעל גיל-בר.  

גיל-בר מציינת "יזמנו לראשונה את פרס מלווה ההסעות המצטיין יחד עם עיריית ירושלים, כי אנחנו חושבים שחשוב לטפוח למלווים על השכם, לבנות להם בית חם שתומך בהם ומכשיר אותם לעבודה החשובה שהם עושים". אייל בלוך הוסיף: "הענקת הפרס היא חלק מתהליך ארוך של יזמות הנוצרת על ידי פעילים חברתיים בעלי מוגבלויות בשיתוף סטודנטים לחינוך המיוחד – אנו בילין גאים בדרך זו ובכך שהיא לא נותרת על הנייר בלבד, אלא מיושמת בשטח וזוכה להערכה".

המלווים שזכו בפרס מלווה ההסעות העירוני המצטיין הם: הודא שלש עליה המליץ בית הספר "אפאק" ללקויי למידה בצור באהר על יחסה האישי לילדים, על הדאגה והאהבה אליהם. רגינה וינגרטן עליה המליצה הנהלת בי"ס "תשמע" על מצוינות בתחום התקשורת עם הילדים ועל הסבלנות והיחס המיוחד אליהם. אדה קטן זכתה להמלצת הנהלת "הגן השיקומי" ולהמלצת ההורים על היוזמה האישית שהיא נוקטת לשיפור שירות מערך ההסעות מול בי"ס וההורים.

אדה עובדת כמלווה של מערך ההסעות במסגרת הגן השיקומי מזה 4 שנים. במכתב ההמלצה ציינו בבית הספר כי עדה מגלה אחריות רבה כלפי הילדים, מקבלת אותם בשמחה בבוקר ודואגת שלכל אחד מהם יהיה חגור היטב. במהלך הנסיעה מקפידה עדה להשמיע לילדים מוסיקה שהם אוהבים, לשיר להם שירי חג סביב מועדים ולספר להם סיפורים. לעדה יש קשר מצוין עם ההורים והנהגים, עימם היא מקפידה להיות בקשר יומיומי ולהם היא מדווחת על כל פרט שמתרחש בהסעה. ההורים ציינו כי עצם היותה מלווה בהסעה נותנת להם תחושת ביטחון ורוגע.

הפרס ניתן למלווי ההסעות במסגרת פרויקט רחב וייחודי שפועל בירושלים ביוזמת ובהפעלת מכללת דוד ילין, בתמיכה ובמימון של עיריית ירושלים, המכשיר מלווי הסעות של החינוך המיוחד בסדנאות שמתקיימות בבתי הספר. בסדנאות מדריכים עם מוגבלויות, ביניהם יעל גיל-בר, העומדים על  תפקיד המלווה ועל הקשר שלו עם הילדים ונותנים למלווים כלים להתמודדות עם סיטואציות שונות כמו בעיות התנהגות שמתעוררות ומבצעים סימולציות שונות. שותפים לסדנאות בבתי הספר ארגון "קשר", וביה"ח "אלין", צוות המרכז לנסיעה בטוחה לילדים עם צרכים מיוחדים לזכרה של טובי קורן.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
פרויקט שימור ייחודי בירושלים ישלב סיפור גבורה משפחתי עם התחדשות עירונית
חברת הנדל"ן 'מידר' יוצאת לדרך עם פרויקט ייחודי לשימור בית...
פסטיבל הקולנוע ירושלים גאה להכריז על הסרטים הישראלים שיוקרנו בפסטיבל ה-41
פסטיבל הקולנוע ה-41 ירושלים (18-27 ביולי) שמח להציג תכנית ענפה...
אות נשיא המדינה להתנדבות הוענק בטקס מרגש במשכן הנשיא לשני מתנדבי מגן דוד אדום
בטקס הענקת אות נשיא המדינה להתנדבות שהתקיים במשכן הנשיא, אתמול...
בטקס מרגש העניק נשיא המדינה את 'אות הנשיא להתנדבות' לשנת תשפ"ד
ואלו הזוכים: ואחיד אלהוזייל, סמי אלקרינאוי, פלאח אמל, סולומון ביטון,...
לפני יציאתם למשחקים בפריז, נשיא המדינה אירח את המשלחות האולימפיות והפראלימפיות ובירך אותן בברכת הצלחה
נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י״ג בסיון,...
רוברט סטירנס, אחד המנהיגים המוכרים בעולם הנוצרי, הקדיש את פרס ירושלים אותו קיבל, לזכרו של הלוחם, קצין ימ"מ, ארנון זמורה ז"ל, שנהרג בפעולת חילוץ ארבעת בני הערובה
הבישוף רוברט סטירנס, מנהיג ארגון 'כנפי נשרים', אחד המנהיגים המוכרים...
הנשיא הרצוג: "השבת כל החטופים הביתה - קונצנזוס לאומי מוחלט בעם"
אתמול התקיים בבית הנשיא בירושלים טקס הוקרה מרגש לארגונים ואישים...
דברי נשיא המדינה בטקס הממלכתי לציון יום ירושלים
אני מבקש להתייחס מכאן - מבירת ישראל - למה שקורה...
נשיא המדינה נפגש עם בני משפחותיהן של התצפיתניות המוחזקות בשבי החמאס בעזה
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, נפגשו היום, יום שלישי,...
מותג האופנה RESERVED יעלה בקמפיין לרגל השקת סניף הדגל הראשון בעזריאלי ירושלים
הקמפיין ידגיש את קולקציית הנשים והילדים ויעלה בהשקעה של כ-...