Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

עו"ד יורם ראב"ד נתמנה לקונסול כבוד של ליבריה בישראל

עו"ד יורם ראב"ד נתמנה לקונסול כבוד של ליבריה בישראל
קרדיט צילום: יח"צ

עו"ד יורם ראב"ד, שותף בפירמת עוה"ד שבלת, מונה על ידי נשיא ליבריה לשמש כקונסול כבוד של ליבריה בישראל. את כתב קיום המינוי (Exequature), שנחתם על ידי נשיא המדינה, ראובן ריבלין ושר החוץ, גבי אשכנזי, קיבל ראב"ד בטקס רשמי שנערך במשרד החוץ בירושלים.

עו"ד יורם ראב"ד נתמנה לקונסול כבוד של ליבריה בישראל
קרדיט צילום: יח"צ

ליבריה שוכנת בחוף המערבי של אפריקה וגובלת בסיירה ליאון, בחוף השנהב ובגינאה. אוכלוסייתה מונה למעלה מ-5 מיליון תושבים. לליבריה יחסים דיפלומטיים מלאים עם ישראל משנת 1983, אך אין לה שגרירות בישראל.

משנת 2018, משמש ג'ורג' ואה כנשיא ליבריה. קודם לכן, ניהל ואה קריירת כדורגל מצליחה וזכור בעיקר ממשחקו בקבוצות הפאר פריז סן ז'רמן, מילאן , צ'לסי ומנצ'סטר סיטי. הוא אף הוכתר בשנת 1995 ככדורגלן השנה בעולם של פיפ"א, האפריקאי היחיד שזכה בפרס זה עד כה. ואה ביקר בישראל בתחילת שנת 2019 ונפגש עם הנשיא ריבלין.

ראב"ד מקיים מזה מספר שנים קשרים עם הממשל בליבריה. בשנת 2016 נפגש עם הנשיאה הקודמת של המדינה, אלן ג'ונסון-סירליף, שהייתה האישה הראשונה באפריקה שנבחרה לרשות מדינה, בעת שביקרה בארץ ובשנת 2019 נפגש עם הנשיא ואה בעת ביקורו בישראל.

ראב"ד, מבכירי עוה"ד בישראל, נחשב כמולטי דיסציפלינרי עם התמחות במיזוגים ורכישות, בעסקאות מסחריות מורכבות בארץ ובחו"ל ובניהול משברים. בעבר נבחר ראב"ד כעוה"ד המצליח של השנה וכאחד מ-100 האנשים המשפיעים ביותר בכלכלה הישראלית.

ראב"ד היה מיועציו הקרובים של ראש הממשלה המנוח אריאל שרון, שימש כיו"ר צוות המו"מ הקואליציוני מטעמו וסייע להתאגדותה של מפלגת "קדימה". בהמשך, לאורך כל תקופת ממשלת אולמרט, לקח ראב"ד חלק בערוץ שיחות חשאי ישראלי-פלסטיני שהתקיימו בספרד.

בנוסף לפעילותו המשפטית הענפה מכהן ראב"ד כיום כחבר בחבר הנאמנים של אוניברסיטת תל-אביב וכיו"ר "אריק – עמותת אריאל שרון למנהיגות", עמותה שהוקמה על ידי נשיא המדינה המנוח שמעון פרס, ראש המוסד המנוח מאיר דגן ואחרים, להנצחת פועלו של אריק.

עו"ד יורם ראב"ד, קונסול הכבוד של ליבריה בישראל, ציין היום: "אני מודה לנשיא ליבריה על הבחירה בי כקונסול כבוד של ליבריה בישראל. אעשה את המיטב לצורך הידוק מערכת היחסים בין המדינות וקידום השקעות של ישראלים בליבריה. יש בליבריה הזדמנויות עסקיות רבות ומעניינות ויש עניין רב בשיתוף פעולה כלכלי עם ישראל".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
פסטיבל EGG'S BENEDICT בוולדורף אסטוריה מלון וולדורף אסטוריה ירושלים מזמין את הקהל הרחב לחגוג בארוחת בוקר מפנקת עם מגוון מנות EGG'S BENEDICT (בין התאריכים 19.5 –31.5)
מנת ה EGG'S BENEDICT היא אחת ממנות ארוחת הבוקר והבראנץ'...
מעלים זיכרונות: נשיא המדינה יוצא בפרויקט הנצחה מרגש לזכרם של הנופלים והנרצחים במלחמת ״חרבות ברזל״
נשיא המדינה יצחק הרצוג יוצא בפרויקט חדש ומרגש שמטרתו היא...
יש כאלו שעבורם למילה עצמאות משמעות מיוחדת!
בל צרור מירושלים, צעירה עם מוגבלות מספרת מדוע עבורה עצמאות...
הצלחה באכלוס פרויקט קריית היובל של אשטרום מגורים להשכרה ארוכת טווח בירושלים
בזמן קצר מאד הושכרו כ 350 דירות מתוך 396 דירות...
10,000 עפיפונים עם שמות חללים וחטופים יופרחו לאוויר ביום העצמאות
מטס עפיפונים ענק בהובלת "120 מנהיגות מחברות" ובהכנת והשתתפות הקהל...
בית האמנים ירושלים מציג תערוכה קבוצתית חדשה: שורש רע
פתיחה חגיגית : שבת 18.5.2024 בשעה 12:00 הכניסה חופשית נעילה: 3.8.2024 אמנים משתתפים:...
לקראת יום הזיכרון נשיא המדינה אירח את נציגי משפחות חללי צה״ל
לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, נשיא המדינה יצחק הרצוג...
מלון וולדורף אסטוריה ירושלים נבחר כמלון המוביל הטוב בישראל לשנת 2024
מלון וולדורף אסטוריה נבחר כמלון המוביל הטוב בישראל לשנת 2024...
76 יצירות, שרובן מוצגות לראשונה, בתערוכה לכבוד יום העצמאות ה- 76 למדינת ישראל – "דיוקן עצמאי: דמות ונפש הצייר באמנות הישראלית" במוזיאון קסטל במעלה אדומים
בתערוכה, שנפתחת לקהל הרחב החל מיום ראשון, 12 במאי, וצפויה...
אייל סטריט חוזר לישראל
אומן הכלים ההיסטוריים המבוקש באירופה (ואחיו של שאנן סטריט) סוגר...