Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

עדלאידע הילדים של ישראל בירושלים, יוצאת לדרך בהפנינג שמח, שיכלול תהלוכות בובות ענק שעוצבו ונבנו ע"י מוסדות התרבות וילדי ירושלים, למען כל עם ישראל ובסימן אחדות העם

עדלאידע הילדים של ישראל בירושלים, יוצאת לדרך בהפנינג שמח, שיכלול תהלוכות בובות ענק שעוצבו ונבנו ע"י מוסדות התרבות וילדי ירושלים, למען כל עם ישראל ובסימן אחדות העם
קרדיט: דור קדמי

את שיירת בובות הענק יוביל בראש מיצג סמל החטופים
25.3.2024, ט"ו אדר ב' תשפ"ד, שושן פורים

שיירה של מיצגים מקוריים שעוצבו ותוכננו ע"י אמנים מירושלים ומרחבי הארץ, בשיתוף ילדי ירושלים, בסימן אחדות העם, גבורת החיילים וניצחון הרוח, תצעד במרכז הבירה ירושלים. זאת, לצד תזמורות, להקות מחול, פסלים חיים, בימות במקומות שונים לאורך המסלול והמון תחפושות שישקפו כי עם ישראל חי.

בעדלאידע יצעדו קהילות מפונים, יוצגו בובות ועבודות של אמנים מיישובי העוטף שנפגעו וקבוצות ילדים מירושלים ומהמדינה כולה. תמצית החוסן הירושלמי והישראלי בצעדה עוצמתית אחת!

עדלאידע ירושלים תצעד השנה בפעם הראשונה אחרי 42 שנים, ועתידה לקבץ בבירת ישראל מבקרים מכל הארץ ולאחד את העם סביב חגיגות פורים המסורתיות. את שיירת בובות הענק יוביל בראש מיצג סמל החטופים. היא תחל את דרכה במלון ענבל שברחוב המלך דוד, תמשיך לכיכר צה"ל, משם תפנה לרחוב יפו, שמאלה לרחוב קינג ג'ורג' ותסיים ברחבת המשביר הישן.

לראשונה משנת 1982, מחזירה עיריית ירושלים, בניהול אמנותי של תיאטרון הקרון, את מסורת העדלאידע הירושלמית למרכז העיר דווקא השנה, דווקא בפורים, מתוך גאווה גדולה ביכולתה של העיר לייצר אחדות ותקווה לכל עם ישראל. העדלאידע תצעד ביום שני ה-25 במרץ, בין השעות 10:00 ל-14:00. מיד לאחריה יתקיים אירוע פורים המסורתי בניסים בכר בהפקת חברת אריאל.

עדלאידע ירושלים הוא אירוע תרבות גדול שרותם אליו קהילות יוצרות, גופי תרבות, בתי ספר, ילדים וילדות ואמנים, במטרה להעניק חוסן ותקווה. תקווה לרוח, תקווה לילדים ולנוער המדהים שלנו ותקווה לעתיד שירקיע לפסגות חדשות. קצת יותר מ-5 חודשים אחרי הטבח הנורא בבני עמנו, העדלאידע שתתקיים בבירתנו השנה, היא מצעד של עוצמה ושל גילוי כוחות הדמיון והיצירה. במהלכה נרים כולנו את ראשנו בגאווה, למען העלאת המורל הלאומי וחיזוק חוסננו. במרכזה יעמדו הגיבורים הקטנים שנמצאים בחיים של כולנו, הילדים והילדות שלנו, שמתמודדים עם התקופה הנוכחית בגבורה ובאומץ. במצעד ובאירוע ישתתפו גם ילדי תושבי הדרום שפונו לירושלים וילדי מילואימניקים מכל הארץ, שיחד עם כל ילדי ירושלים ותושבי ישראל, יתפללו לשחרורם של כל החטופים ויחבקו את בני משפחותיהם.

בעדלאידע השנה ישתתפו עשרות יוצרים ויוצרות, שחלקם מפונים ואחרים אף חזרו לא מזמן משירות מילואים ברצועת עזה, וכן גופי תרבות ירושלמיים וקהילות שונות מרחבי העיר, המדינה וגם מחוצה לה. זאת תהיה חגיגה ירושלמית אמיתית, בה יבואו לידי ביטוי הכישרון, היצירתיות ותשעת הקבין של יופי שירדו על עיר הבירה.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "ירושלים, בירת ישראל והבית של כולם, תחגוג השנה את חג הפורים עם משפחות וילדי ירושלים והמדינה כולה. אחרי 42 שנים שבהן לא התקיימה עדלאידע בבירה, השנה היא חוזרת, במטרה לאחד את העם ולהוקיר את גיבורי ישראל מהעבר ומהווה. העדלאידע השנה היא מעבר לאירוע פורים, היא מצעד של ניצחון הרוח ושל עמידה איתנה. עיר הבירה ירושלים פותחת את שעריה ותארח את כל בית ישראל ותוך תפילה לעתיד ולאחדות העם – במיוחד בתקופה זו."

בעדלאידע ייקחו חלק מוסדות תרבות רבים ובהם: מוזיאון מגדל דוד, מוזיאון ישראל, בצלאל, תיאטרון האינקובטור, תיאטרון הקרון, תיאטרון מיסתורין, תיאטרון האייל המרקד, מרכז ג'ינוגלי, מרכז אמן, המפעל, ומוזיאון המדע. כמו כן, ייקחו בה חלק מטובי בוני הבובות ופסלי הענק בארץ וכן קהילות רבות מרחבי העיר, כולל ילדים שפונו מביתם בצפון ובדרום ומתארחים בירושלים: ביה"ס הניסוי ארגנטינה, עיר מפעל, מרכז קהילתי בקעה, מרכז קהילתי רוממה, ביה"ס שחרית, תיכון אמנויות, ביה"ס יאסא ועוד.

בעדלאידע יוצגו כ-30 פרויקטים מקוריים בבכורה עולמית בשילוב תזמורות, להקות מחול, ובמות מוזיקליות.

בעדליאדע ירושלים תוכלו לפגוש באריה שואג בועות סבון, סמל ירושלים שקם לתחייה עליו רוכבת ילדה גיבורה (מיצג של אמן מסטודיו לילי ופלוג'ה שפונה מקיבוץ צבעון שבצפון); מגדל דוד הופך לסחרחרה ענקית, בה ישן וחדש מתערבבים בדהרה; להקת כלי זמר בגובה של שלושה מטרים עם תזמורת חיה (מיצג שהוכן בשיתוף לב קרייטמן, מנכ"ל המידברן, מניצולי הטבח בעוטף עזה אשר שב משירות מילואים ארוך בעזה); ארבעים רקדניות לבנות עם שמלות שייהפכו לצבעוניות בהשראת הסיפור של חנהל'ה ושמלת השבת.

מיצגים נוספים שתוכלו לפגוש בעדלאידע: עכבישה מכאנית ענקית שתרקוד ברחובות; להקת אנימא עם בובות ענק ולידה הרכב KPOP דמיוני, שירקיד אתכם ברחובות; מכונת עננים בצבעים, שירחפו מראשו של המדען אלברט איינשטיין; ילד קטן מרחף על יונת שלום ענקית; משפחת קנגורו קופצנית (מיצג שהכינה קהילת מפונים משדרות ביחד עם תושבי ירושלים); תינוק עצום נופל על הישבן וממשיך לקום וללכת; תרנגול הודו ענק שמקרקר אדר, דר, דר ברחובות; ואפילו חמורו של המשיח יבוא לבקר בליווי נגינה ותפילה.

נקודת התחלת התהלוכה: מלון ענבל, נקודת סיום: רחבת המשביר הישן

כמו כן, יוקמו 7 במות בידור לאורך המסלול:
חצר ימק"א, בין השעות 9:30-14:00 – מנחה: השחקנית נעמי לבוב. הופעות: תזמורת כלי הנשיפה ירושלים ע"ש איתן אביצור; אלפרט ביג באנד.
צומת ממילא, בין השעות 9:30-14:00 – מנחה: האמנית יעל, את מגזימה.הופעות: ;Portman T ; הרכב טואלט Tualet.
כיכר צה"ל, בין השעות 9:30-14:00 – מנחה: חיים בן שמעון (חב"ש). הופעות: קפה אמאן ישראל.
כיכר ספרא, בין השעות 10:00-16:00 – מנחה: המשוררת והיוצרת עמית צפריר. הופעות: חמישיית איתי בן נון; פריצת דיסק; DJ SHAZO.
בית יואל, בין השעות 10:00-16:00 – מנחה: השחקן והתסריטאי חנן סביון. הופעות: צלילי העוד עם הזמר רמי דנוך; אטלנטיקה; DJ SHAYGO.
כיכר ציון, בין השעות 9:30-16:00 – מנחה: שדרני רדיו ירושלים – אולפן פתוח.
רחבת המשביר הישן, בין השעות 10:00-16:00 – מנחה: השחקן והבמאי יאיר להמן. הופעות: פולקעס; שמאן שמאן; DJ GONDI.

עיריית ירושלים, הפקת האירוע ומשטרת ישראל נערכות על מנת להבטיח את קיומו של האירוע, תוך הבטחת שלומם וביטחונם של כלל המשתתפים
*מומלץ מאוד להגיע לעיר ולהתנייד בתוכה באמצעות תחבורה ציבורית. הודעה מפורטת על הסדרי תנועה, חסימות, הסדרי חנייה וכו' תופץ בהמשך*.

קרדיט: ריקי רחמן

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מתגייסים למענם: רשת מלונות פתאל ועמותת 'נצח יהודה' ביוזמה מרגשת למען פצועי צה"ל והמשפחות השכולות
רשת מלונות פתאל בשיתוף עמותת 'נצח יהודה' יארחו בסוף השבוע...
פסח במוזאון קסטל
מוזאון הצייר משה קסטל מזמין אתכם לחוויה משפחתית ייחודית ומהנה...
שלוש מדליות זהב, מדליית כסף ושתי מדליות ארד ליקבי ירושלים אגודה חקלאית שיתופית בתחרות BEST VALUE היוקרתית
זו השנה ה-16 ברציפות שתחרות היין BEST VALUE נערכת לקראת...
תערוכה חדשה בבנייני האומה, ירושלים "אוצרים לרגע" - ילדי ישראל מציירים בזמן מלחמה
למעלה מ-1000 ילדי בתי ספר יסודיים מכלל המגזרים ומכל רחבי...
חדש בירושלים מרכז הקונגרסים בנייני האומה מציין 70 שנה ופותח לראשונה את שעריו לסיורים מודרכים בתערוכות השונות
הסיורים חינם בתיאום מראש! במסגרת חגיגות ה70 יפתח לראשונה מרכז הקונגרסים...
הפיכתם של מרחבים עירוניים לאזורים מתחדשים
עורך דין התחדשות עירונית מתמחה בעניינים משפטיים הקשורים לפרויקטים של...
לפי אלו קריטריונים בוחרים את שיטות יציקת הבטון לתבניות?
כאשר מתחילים פרויקט בניה חדש, חשוב לקחת בחשבון כי יסודות...
קבוצת בית ירושלמי תקים מגדל בן 30 קומות מעורב שימושים בכניסה לעיר- בית הכרם
הוועדה המחוזית נתנה תוקף לפרויקט "פני העיר" בבית הכרם הכולל...
לחגוג אחרת את האירועים הפרטיים שלכם
כמה שנים הבטחתם לעצמכם שיום אחד תקומו מהכיסא באירוע כלשהו...
פורום כיתות הכוננות 'הנני' ותנועת הביטחוניסטים תרמו עשרות אפודים קרמיים ליישוב קדומים
מסייעים לקדומים. פורום כיתות הכוננות 'הנני' בשיתוף תנועת הביטחוניסטים העבירו...