Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

סרטים וסדרות שצולמו בירושלים

סרטים וסדרות שצולמו בירושלים
קרדיט pixabay

ירושלים, בירת ישראל, מהווה יעד מבוקש בקרב הבמאים והיוצרים בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה. העיר מציעה שפע לוקיישנים מדהימים המתאימים לצילומי סדרות וסרטים, למשל עיר דוד, העיר העתיקה, שוק מחנה יהודה, עין כרם ועוד.

הרשות לפיתוח ירושלים בשיתוף עם עיריית ירושלים וקרן ירושלים לקולנוע ולטלוויזיה יזמו את הקמת המיזם לקולנוע ולטלוויזיה, ומשנת 2008 מספר הסרטים שצולמו בבירת ישראל עלה בצורה דרסטית. כמו כן, הושקעו מאות מיליוני שקלים בהפקות קולנוע וטלוויזיה שצולמו ברחבי העיר על ידי חברי המיזם.

לאחר הקמת המיזם לקולנוע וטלוויזיה בירושלים צולמו בעיר למעלה מ-20 סרטים וסדרות, למשל סדרות פופולריות שכולם מכירים כמו "עספור", "פולישוק" ו"ילדי ראש הממשלה" וסרטים מוכרים כגון "מיטה טובה" של היוצרים שרון מימון וטל גרניט, "יונה" של היוצר ניר ברגמן ועוד. אגב, את מרבית הסרטים והסדרות שצולמו בירושלים ניתן לראות באמצעות שירותי טלוויזיה מתקדמים כמו סטינג טיוי, בספריות ה-VOD וכדומה.

סרטים וסדרות שצולמו בירושלים
קרדיט pixabay

סדרות מפורסמות שצולמו בירושלים

בין הסדרות המפורסמות והמוכרות שצולמו בירושלים ניתן למצוא את הסדרה "עספור" – זוכת פרס האקדמיה הישראלית לסדרה היומית הטובה ביותר לשנת 2011. סדרת המתח הישראלית של היוצרים חנן סביון וגיא עמיר, שגם שיחקו בה, שודרה במשך שתי עונות. הסדרה עוקבת אחר חייהם של ארבעה חברים המתגוררים באוטובוס נטוש בחווה הממוקמת בהרי ירושלים.

סדרת הדרמה "ילדי ראש הממשלה" של היוצרים שחר מגן ונועה רוטמן צולמה בעיקר בירושלים. הסדרה המפורסמת זכתה להצלחה רבה בישראל, העלילה עוקבת אחר ראש הממשלה שאול אגמון ומשפחתו, לאחר כניסתם לבית ראש הממשלה הממוקם בירושלים.

סדרת הסדרה הקומית "עבודה ערבית" צולמה גם היא בירושלים, סדרת הטלוויזיה של סייד קשוע זכתה להצלחה כבירה, העלילה עוסקת ביחסי ערבים – יהודים בישראל, בדרך הומוריסטית וייחודית. סדרות מפורסמות נוספות שצולמו בירושלים הן "שבאבניקים", "שטיסל", "בני ערובה", "אורים ותומים" ועוד.

גם הסדרה האמריקאית "דיג" צולמה ברובה בירושלים, הסדרה האמריקאית מבית NBC מסוגת דרמה, מתח ופעולה, נוצרה על ידי גידי רף, היא עלתה לשידור במרץ 2015. שידורי הסדרה נדחו בגלל המצב הביטחוני במהלך מבצע צוק איתן שגרם לדחיית הצילומים ולהעברתם למדינה אחרת.

סרטים מפורסמים שצולמו בירושלים

סרטים רבים צולמו במשך השנים בירושלים, ביניהם סרטים הוליוודיים כמו "סיפור על אהבה וחושך" של נטלי פורטמן, חלקים מהסרט "רמבו 3" וכדומה. יש גם סרטים ישראלים מפורסמים שצולמו באתרים שונים בעיר הבירה של ישראל, למשל "הערת שוליים" – הסרט זכה בין היתר בפרס התסריט בפסטיבל קאן לשנת 2011, "השוטר" שזכה בפרס השופטים בפסטיבל לוקרנו, והסרט "הדקדוק הפנימי" שזכה בפרס הטוב ביותר בפסטיבל טוקיו סקורה שביפ.

כאשר צופים בסדרות ובסרטים שצולמו בירושלים כל אחד יכול לזהות את אתרי הצילום הפופולריים בעיר הקדושה, לדוגמה חוות טור סיני, עיר דוד, מוזיאון הטבע, מדרחוב בן יהודה, כנסיית הקבר, העיר העתיקה, גשר המיתרים, גן החיות התנ"כי, עין כרם וכדומה.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הליווי המשפטי החשוב ביותר למשפחה שלכם
ברגעים בהם אירועים בחיים מחייבים פנייה לרשויות ופעולות רישום שמקבלות...
מה באמת צריך לדעת על ריהוט ודשא לגינה?
אתם נמצאים היום בנקודה שבה אתם רוצים לשנות את עיצוב...
החמרה במצב רפואי בעקבות מלחמה - מה ניתן לעשות?
בימים קשים אלו במדינת ישראל, לא נדיר לשמוע על אנשים...
איך להבטיח שהכל יתנהל כשורה בחייכם גם במצבים רגישים?
מצבים שונים שנקלעים אליהם במהלך החיים גורמים לכך שהם נוטלים...
הפיצויים שמגיעים לכם בגלל נזקי גוף
תאונות קורות וחלק מהתאונות אפשר להגדיר כרשלנות של מי שבאחריותו...
6 טיפים לשתייה בריאה
שתיית מים במהלך היום מהווה דבר חשוב וחיוני מאוד לגוף...
הסרת שיער במקומות הכי רגישים במקצועיות
כשאתן מחפשות שיטה יעילה שאיתה אפשר להסיר שיער ביעילות ולטווח...
מגשי פירות
שף הטעמים: יצירת מציאות חדשה עם מגשי פירות
מגשי פירות, המעטפת המיוחדת שנוצרה כדי להעניק לך חוויה קולינרית...
מעברים וכניסות למשרדים ולעסקים
אט אט מתחילים דלתות אוטומטיות לכבוש את נתחי השוק הרחבים...
הכרויות למטרה רצינית – איך לשפר את הסיכויים למצוא זוגיות?
ניסיתם להשתמש באתר הכרויות מקוון כדי למצוא את בת או...