Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל
קרדיט צילום: חיים צח

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל ביום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

עם הגעת השגרירים נוגן המנון מדינתם על ידי תזמורת צה"ל ולאחר מכן סקרו השגרירים את משמר הכבוד הצה"לי ברחבת הטקס. לאחר הגשת כתבי האמנה לנשיא, הנשיא קיים פגישה עם כל שגריר, ולאחר מכן חתם כל אחד מהשגרירים בספר האורחים של בית הנשיא. כל טקס תם בניגון "התקווה".

ראשון להגיש את כתב ההאמנה שלו לנשיא הבוקר היה שגריר הרפובליקה של חוף השנהב הנכנס, פני קואקו. במהלך שיחתם אמר הנשיא: ״היחסים בין המדינות שלנו מצויינים ובנינו שיתוף פעולה היסטורי שנובע מאהבת התנ״ך, אהבת האדם והחתירה לשלום. אני מקווה שיחד נוכל לשדרג את היחסים בין המדינות שלנו״. כמו כן, השגריר הזמין את נשיא המדינה בשם נשיאו לבקר במדינתו.
שני להעניק את כתב ההאמנה שלו היה שגריר רפובליקת פרו, מנואל קאצ'ו סוסה ולסקז. הנשיא קיבל את פניו ואמר: ״שלושת הבנים שלי נהנו לטייל בארצך. הייתה לי שיחה נפלאה עם הנשיאה שלך בשבוע שעבר, ואני מאחל לך הצלחה רבה בתפקידך״.

בהמשך קיבל נשיא המדינה את כתב ההאמנה של שגריר קפריסין החדש, קורנליוס קורנליו. הנשיא שוחח עם השגריר על המאמצים המתמשכים להרחבת שיתוף הפעולה בתחום האנרגיה, וכן שלח דרישת שלום חמה לידידו נשיא קפריסין. עוד ציין, כי היחסים האסטרטגיים בין ישראל לקפריסין מהווים דוגמה לאזור.

אחריו, שגריר בריטניה הנכנס, סיימון כריסטופר וולטרס העניק את כתב האמנתו לנשיא המדינה. הנשיא ציין בפניו: ״לבריטניה יש מעמד חשוב במזרח התיכון. ישנם תחומים רבים שממשלותינו נדרשות לדון בהם, כשבראשם הגרעין האיראני. השגריר הדגיש: "איראן היא לא רק איום על המזרח התיכון, היא איום על העולם כולו. עמדתה של ממשלת בריטניה לגבי איראן נחרצת מאוד".
לאחר מכן, העניק שגריר צרפת פרדריק ז'ורנס, את כתב ההאמנה שלו לידי נשיא המדינה. הנשיא הדגיש בדבריו: ״האתגרים שניצבים בפני מדינתנו, ביניהם פעילות חיזבאללה בלבנון וסרבנות איראן לשיתוף פעולה עם פקחי סבא״א חייבים לעמוד כהתראה חמורה בעיני הנהגתכם״.
עוד הוסיף הנשיא: ״היה לי לעונג לקבל ברכת שנה טובה מנשיאך, נשיא צרפת – אנא מסור לו את תודתי הכנה. יש בין המדינות והעמים שלנו קשר עמוק והיסטורי, סבא רבא שלי ז״ל, היה הרב הראשי של פריז. שגריר צרפת ציין: ״היחסים הדיפלומטיים והאסטרטגיים בין מדינותינו הם יוצאי דופן – מדובר בידידות אינטלקטואלית עמוקה״.

אחריו הגיעה שגרירת אירלנד הנכנסת, סוניה מק'גינס למסור לידי נשיא המדינה את כתב ההאמנתה. הנשיא בירך את השגרירה ואמר: ״התרבות האירית זוכה לכבוד עמוק בישראל, ובידייך האפשרות לקדם את היחסים בין עמינו. בהצלחה רבה!״

ולבסוף, שגריר ברזיל, פרדריקו סלמואו דוקו אסטרדה מאיר, הגיש לנשיא המדינה את כתב ההאמנה שלו. נשיא המדינה ציין בדבריו: ״ברזיל היא מדינה פופולרית ואהובה בקרב הציבור הישראלי. נשמח לארח את הנהגתכם בישראל ולסייע בקידום קשרי המסחר והדיפלומטיה בין מדינותינו.״

קרדיט צילום: חיים צח
קרדיט צילום: חיים צח
קרדיט צילום: חיים צח

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
פסטיבל EGG'S BENEDICT בוולדורף אסטוריה מלון וולדורף אסטוריה ירושלים מזמין את הקהל הרחב לחגוג בארוחת בוקר מפנקת עם מגוון מנות EGG'S BENEDICT (בין התאריכים 19.5 –31.5)
מנת ה EGG'S BENEDICT היא אחת ממנות ארוחת הבוקר והבראנץ'...
תהליך בדיקות ההאזנה – כיצד זה עובד?
בעולם שבו פרטיות הפכה למטבע נדיר, חשיבותה של בדיקת האזנה...
מעלים זיכרונות: נשיא המדינה יוצא בפרויקט הנצחה מרגש לזכרם של הנופלים והנרצחים במלחמת ״חרבות ברזל״
נשיא המדינה יצחק הרצוג יוצא בפרויקט חדש ומרגש שמטרתו היא...
יש כאלו שעבורם למילה עצמאות משמעות מיוחדת!
בל צרור מירושלים, צעירה עם מוגבלות מספרת מדוע עבורה עצמאות...
הצלחה באכלוס פרויקט קריית היובל של אשטרום מגורים להשכרה ארוכת טווח בירושלים
בזמן קצר מאד הושכרו כ 350 דירות מתוך 396 דירות...
10,000 עפיפונים עם שמות חללים וחטופים יופרחו לאוויר ביום העצמאות
מטס עפיפונים ענק בהובלת "120 מנהיגות מחברות" ובהכנת והשתתפות הקהל...
בית האמנים ירושלים מציג תערוכה קבוצתית חדשה: שורש רע
פתיחה חגיגית : שבת 18.5.2024 בשעה 12:00 הכניסה חופשית נעילה: 3.8.2024 אמנים משתתפים:...
לקראת יום הזיכרון נשיא המדינה אירח את נציגי משפחות חללי צה״ל
לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, נשיא המדינה יצחק הרצוג...
מלון וולדורף אסטוריה ירושלים נבחר כמלון המוביל הטוב בישראל לשנת 2024
מלון וולדורף אסטוריה נבחר כמלון המוביל הטוב בישראל לשנת 2024...
76 יצירות, שרובן מוצגות לראשונה, בתערוכה לכבוד יום העצמאות ה- 76 למדינת ישראל – "דיוקן עצמאי: דמות ונפש הצייר באמנות הישראלית" במוזיאון קסטל במעלה אדומים
בתערוכה, שנפתחת לקהל הרחב החל מיום ראשון, 12 במאי, וצפויה...