Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל
קרדיט צילום: חיים צח

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל ביום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

עם הגעת השגרירים נוגן המנון מדינתם על ידי תזמורת צה"ל ולאחר מכן סקרו השגרירים את משמר הכבוד הצה"לי ברחבת הטקס. לאחר הגשת כתבי האמנה לנשיא, הנשיא קיים פגישה עם כל שגריר, ולאחר מכן חתם כל אחד מהשגרירים בספר האורחים של בית הנשיא. כל טקס תם בניגון "התקווה".

ראשון להגיש את כתב ההאמנה שלו לנשיא הבוקר היה שגריר הרפובליקה של חוף השנהב הנכנס, פני קואקו. במהלך שיחתם אמר הנשיא: ״היחסים בין המדינות שלנו מצויינים ובנינו שיתוף פעולה היסטורי שנובע מאהבת התנ״ך, אהבת האדם והחתירה לשלום. אני מקווה שיחד נוכל לשדרג את היחסים בין המדינות שלנו״. כמו כן, השגריר הזמין את נשיא המדינה בשם נשיאו לבקר במדינתו.
שני להעניק את כתב ההאמנה שלו היה שגריר רפובליקת פרו, מנואל קאצ'ו סוסה ולסקז. הנשיא קיבל את פניו ואמר: ״שלושת הבנים שלי נהנו לטייל בארצך. הייתה לי שיחה נפלאה עם הנשיאה שלך בשבוע שעבר, ואני מאחל לך הצלחה רבה בתפקידך״.

בהמשך קיבל נשיא המדינה את כתב ההאמנה של שגריר קפריסין החדש, קורנליוס קורנליו. הנשיא שוחח עם השגריר על המאמצים המתמשכים להרחבת שיתוף הפעולה בתחום האנרגיה, וכן שלח דרישת שלום חמה לידידו נשיא קפריסין. עוד ציין, כי היחסים האסטרטגיים בין ישראל לקפריסין מהווים דוגמה לאזור.

אחריו, שגריר בריטניה הנכנס, סיימון כריסטופר וולטרס העניק את כתב האמנתו לנשיא המדינה. הנשיא ציין בפניו: ״לבריטניה יש מעמד חשוב במזרח התיכון. ישנם תחומים רבים שממשלותינו נדרשות לדון בהם, כשבראשם הגרעין האיראני. השגריר הדגיש: "איראן היא לא רק איום על המזרח התיכון, היא איום על העולם כולו. עמדתה של ממשלת בריטניה לגבי איראן נחרצת מאוד".
לאחר מכן, העניק שגריר צרפת פרדריק ז'ורנס, את כתב ההאמנה שלו לידי נשיא המדינה. הנשיא הדגיש בדבריו: ״האתגרים שניצבים בפני מדינתנו, ביניהם פעילות חיזבאללה בלבנון וסרבנות איראן לשיתוף פעולה עם פקחי סבא״א חייבים לעמוד כהתראה חמורה בעיני הנהגתכם״.
עוד הוסיף הנשיא: ״היה לי לעונג לקבל ברכת שנה טובה מנשיאך, נשיא צרפת – אנא מסור לו את תודתי הכנה. יש בין המדינות והעמים שלנו קשר עמוק והיסטורי, סבא רבא שלי ז״ל, היה הרב הראשי של פריז. שגריר צרפת ציין: ״היחסים הדיפלומטיים והאסטרטגיים בין מדינותינו הם יוצאי דופן – מדובר בידידות אינטלקטואלית עמוקה״.

אחריו הגיעה שגרירת אירלנד הנכנסת, סוניה מק'גינס למסור לידי נשיא המדינה את כתב ההאמנתה. הנשיא בירך את השגרירה ואמר: ״התרבות האירית זוכה לכבוד עמוק בישראל, ובידייך האפשרות לקדם את היחסים בין עמינו. בהצלחה רבה!״

ולבסוף, שגריר ברזיל, פרדריקו סלמואו דוקו אסטרדה מאיר, הגיש לנשיא המדינה את כתב ההאמנה שלו. נשיא המדינה ציין בדבריו: ״ברזיל היא מדינה פופולרית ואהובה בקרב הציבור הישראלי. נשמח לארח את הנהגתכם בישראל ולסייע בקידום קשרי המסחר והדיפלומטיה בין מדינותינו.״

קרדיט צילום: חיים צח
קרדיט צילום: חיים צח
קרדיט צילום: חיים צח

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
התעניינות שיא בקרב תושבי חוץ לרכישת דירות בפרויקט אשטרום קריית היובל
מורן בר-שי סמנכ"ל מכירות משגב שיווק מתחמי מגורים המשווקת את...
שבוע הקולנוע היהודי ירושלים 2023 יציין השנה את מהדורתו ה-25 ויתקיים בחג החנוכה, בתאריכים 9 עד 14 בדצמבר 2023, בסינמטק ירושלים
"נפש אחת" (One Life) בכיכובו של זוכה אוסקר, סר אנתוני...
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
תערוכה חדשה של אמנות אתיופית מסורתית במוזיאון לאמנות יהודית בירושלים
"חכמה בבטן כמו אור בכד" – משמעות הפתגם האתיופי הינה...
״ספורט - המשחק של כולנו״ בסוכת נשיא המדינה
נשיא המדינה ורעייתו אירחו הבוקר כ-4,000 מאזרחי ישראל בסוכתם המסורתית כמיטב...
חודש המודעות הבינלאומי לסרטן השד: בית הנשיא הואר בוורוד ביוזמת האגודה למלחמה בסרטן
לרגל פתיחת חודש המודעות הבינלאומי לסרטן השד המצוין בחודש אוקטובר,...
נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'
נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח ביום רביעי, י"ב בתשרי, 27...
אירוע האמנות השנתי הגדול, הותיק והמשפיע ביותר יוצא לדרך!
פסטיבל ״מנופים״ 24-28 באוקטובר 2023 *אירוע מרכזי בהר ציון *מופעים ותערוכות *...
שיתוף פעולה ישראלי-אמריקני: הושלם אימון משותף במערכות ההגנה האווירית של ישראל וארה"ב להגנה מטילים
מנהלת חומה במפא״ת שבמשרד הביטחון, הסוכנות האמריקאית להגנה מפני טילים...
אתרוג, לולב, הדס וערבה בכיכר ולירו: שוק ארבעת המינים המסורתי של ירושלים חוזר!
שלישי-שישי, י"א-י"ד תשרי תשפ"ד, 26-29/9/2023 בכיכר ולירו המחודשת הכניסה חופשית לכבוד...