Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

נשיא המדינה ורעייתו אירחו את היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות

נשיא המדינה ורעייתו אירחו את היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות
קרדיט צילום: עמוס בן גרשום/ לע״מ.

לרגל היום הבינלאומי למניעת גזענות ואפליה, נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל אירחו היום, יום רביעי, י״ב בניסן, 13 באפריל, את היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות במשרד המשפטים. היחידה פועלת למיגור גזענות על רקע צבע עור, מוצא, לאום או דת, כלפי כל האוכלוסיות בחברה הישראלית. במהלך האירוע, הוצגו בפני הנשיא עיקרי הדו״ח השנתי של היחידה הממשלתית למאבק בגזענות על ידי מנכ"ל משרד המשפטים עו"ד ערן דוידי.

עוד השתתפו באירוע, שר המשפטים גדעון סער, פרקליט המדינה עמית איסמן, המשנה למנכ״ל משרד החינוך אבי גנון, נציגי היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות במשרד המשפטים ונוספים.

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום/ לע״מ.

הנשיא פתח את דבריו ואמר: ״אני שמח לפתוח את בית הנשיא היום, לצורך שיח אמיתי על האתגר של המאבק ומיגור הגזענות והאפליה, אשר אינו מסתכם בדיון על צנזורה מלאכותית. מדובר בצלקות עמוקות בחברה הישראלית, בכאב הממאן לדעוך, כאבם של אלו אשר נדחקו, הודרו והופלו."

הנשיא הוסיף ואמר: "יש לטפל במשבר האמון הגדל בין הציבור בישראל לבין מוסדות השלטון. המסע הסיזיפי והחיוני לשיקום האמון הזה עובר גם ביכולת להוכיח שכל אזרח ואזרחית, לא משנה מה צבע העור, המוצא, כיפה או בלי, המגדר, הלאום, או הנטייה המינית שלהם – שכולם יזכו ליחס שווה, שירות שווה, הכרה שווה ממוסדות המדינה בשם כולם, כחלק מהריבונות של העם והממשלה."

הנשיא חתם את דבריו ואמר: "מכובדיי, בכדי לעקור את שורש הגזענות ולהיאבק באפליה עלינו להושיט יד לעבר מי שנתפס אצלנו כאחר; עלינו להחליף סימני קריאה ובוז בסימני שאלה ובסימני קריאה שמשמעותם חמלה; עלינו להישיר מבט אמיץ פנימה ולבדוק איזו דוגמה אנו משמשים עבור ילדינו; עלינו לשחרר תפיסות עולם שינקנו בעבר, תפיסות אשר אינן מעוגנות במציאות ומשרתות רק הפרדה וגזענות. עלינו לקחת אחריות. אנו רק בתחילת הדרך והאתגרים הם רבים אך אין ספק כי הכיוון הוא נכון. אני מחזק את ידיכם ומאחל לכולנו שבחמש השנים הבאות נצליח להפיח תקווה, להסיר חסמים מלאכותיים, לקדם שוויון, ולהביא את החברה הישראלית לראות כל אדם כפי שהוא – אדם. מבקש לסיים באיחולי רמאדן כרים, פסח כשר ושמח וחג פסחא שמח ומאושר לכל עם ישראל. תודה רבה."

שר המשפטים גדעון סער אמר: ״מדינת ישראל היא תופעה מיוחדת ומעוררת השתאות לאור התקדמותה במהלך 74 שנות עצמאותה כמדינה דמוקרטית משגשגת. ואולם יש הכרח לטפח באופן עקבי ומתמשך את היחסים בין הקבוצות המרכיבות את החברה בישראל תוך הבניית תפיסת אחדות והחיים משותפים ביניהן והתמודדות אמיצה עם נגע הגזענות. סיפורו של חג החירות אינו כולל רק את ההיבט הפיזי של יציאה ממצרים, יציאה מעבדות אלא, ואולי בעיקר, מעבר ממצב של עבדות מחשבתית, פסיביות והשלמה עם הגורל למצב של חירות מחשבתית, של עשייה והתקדמות. עלינו להקפיד ב"והגדת לבנך".

המשנה למנכ״ל משרד החינוך אבי גנון אמר: ״המאבק בגזענות תחילתו בעבודה חינוכית וכמשרד שאמון על חינוך ילדי ישראל, מחובתינו להטמיע את נושא המאבק בגזענות כבר מגיל צעיר. הוועדה לחיים משותפים שהוקמה בהנחיית השרה דר' יפעת שאשא ביטון, תפקידה ליצור חברה מגוונת חברה עם זכויות שוות לכולם, כאשר החינוך הוא המניע העיקרי ליצירת חברה שווה ומאוזנת. זהו ציון דרך במאבק בגזענות, וכולי תקווה שהמשרד ינחיל את המלצות הוועדה בזמן הקרוב.״

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מעלים זיכרונות: נשיא המדינה יוצא בפרויקט הנצחה מרגש לזכרם של הנופלים והנרצחים במלחמת ״חרבות ברזל״
נשיא המדינה יצחק הרצוג יוצא בפרויקט חדש ומרגש שמטרתו היא...
10,000 עפיפונים עם שמות חללים וחטופים יופרחו לאוויר ביום העצמאות
מטס עפיפונים ענק בהובלת "120 מנהיגות מחברות" ובהכנת והשתתפות הקהל...
לקראת יום הזיכרון נשיא המדינה אירח את נציגי משפחות חללי צה״ל
לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, נשיא המדינה יצחק הרצוג...
נשיא מדינת ישראל נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעיתו מיכל בטקס הנחת זרים ליום הזיכרון לשואה ולגבורה
נשיא מדינת ישראל יצחק (בוז'י) הרצוג נשא דברים בטקס הפתיחה...
נשיא המדינה יצחק הרצוג במפגש עם משפחות שכולות, באתר ההנצחה הממלכתי לזכר חללי צה״ל הבדואים
אנחנו עוסקים כל העת - כל יום, שעה שעה, בימים...
נשיא המדינה נפגש עם מזכיר המדינה האמריקאי
נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש הבוקר, יום רביעי, כ״ג בניסן,...
נשיא המדינה נפגש עם משפחתו של ענר שפירא ז״ל
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל נפגשו הבוקר, יום שלישי,...
הדוקטור הבכיר מ'הדסה' הלחין להקת הרבנות הצבאית ותומר מתנה מבצעים "ריבה ריבך"
להקת הרבנות הצבאית ותומר מתנה בסינגל חדש – "ריבה ריבך"....
נשיא המדינה אירח אחיות ואחים מצטיינים ממערכת הבריאות
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, אירחו היום, יום שלישי,...
הפועל לב ירושלים מסכמת עונה היסטורית
הפועל לב ירושלים מסכמת עונה היסטורית כמחזיקת גביע המדינה וסגנית...