Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

נשיא המדינה העניק הערב תעודות הוקרה ליחידות המילואים המצטיינות לשנת תשפ״ב

נשיא המדינה העניק הערב תעודות הוקרה ליחידות המילואים המצטיינות לשנת תשפ״ב
קרדיט סטילס: חיים צח/ לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל אירחו הערב, יום שני, י״ג בסיון, 13 ביוני, את טקס הענקת תעודות ההוקרה ליחידות המילואים המצטיינות לשנת תשפ״ב בבית הנשיא. בטקס העניק נשיא המדינה, כמיטב המסורת, תעודות הוקרה והערכה ל-19 יחידות מילואים מצטיינות, הפועלות במסירות רבה, נחישות והתמדה גם לאחר סיום שירות החובה והקבע בנוכחות פורום המטה הכללי, נציגי היחידות הזוכות ובני משפחותיהם.

עוד נשאו דברים באירוע שר הביטחון בני גנץ, הרמטכ״ל רב אלוף אביב כוכבי ונציג היחידות הזוכות, מפקד גדוד התותחנים 8140, סגן אלוף (במיל') יניב גרדי.

נשיא המדינה פתח את דבריו ואמר: ״משרתי המילואים הפעילים – וביניהם לשמחתי גם מספר ההולך וגדל של משרתות – משקפים את פניה היפות של החברה הישראלית. תפקיד מרכזי במיוחד שמור לכם, המפקדים במילואים. אתם – שמתגייסים לתקופות שירות ארוכות ביותר, שתפקידכם הצבאי מלווה אתכם ומעסיק אתכם כמעט בכל יום, אתם, שבשעת המערכה, מובילים את היחידות בימים ובאתגרים המסובכים במיוחד. במרכזו של המעמד שאנחנו מקיימים היום, כל כל ישראלי, עומדת תודה גדולה לכם ולעשייתכם.

קרדיט סטילס: חיים צח/ לע"מ

אני מבקש לומר זאת בריש גלי בשמה של מדינה שלמה: אזרחיות ואזרחי ישראל, מוקירים מעומק ליבם את המסירות שלכם, ואת הנכונות מעוררת ההשראה, שאיננה מובנת מאליה. תודה תודה תודה!"

״חיילי צה"ל, ובהם המילואימניקים היקרים שלנו, מותקפים פעם אחר פעם על ידי תעשיה של בדיות, סרטים ותעמולה שאין בהם בדל של אמת או יושרה, ותחקירים רדודים ושקריים. מדינת ישראל עומדת ותמשיך לעמוד איתן, יחד עם חיילי המילואים והמפקדים במילואים. שהם פנינו היפות כעם וכמדינה, כנגד המתקפות שמבקשות להכפיש ולהשחיר אותם, ומבוססות על שנאה ותו לא."

נשיא המדינה פנה ליחידות המצטיינות: ״כשם שהצטיינות איננה עניין מקרי, אלא תוצר של ערכים, של דבקות במשימה ושל היכולת לתבוע מעצמיכם את המיטב, ההצטיינות גם מחייבת. בהוקרה שניתנת לכם היום טמונה ציפייה גדולה מכם: להמשיך ולהוביל, להמשיך ולהשקיע, ולהוות מופת ודוגמה לעם כולו. תודה לכם ולפקודיכם על נתינה משמעותית למען כולנו, תודה על ההובלה, המקצועיות והיכולת להתגייס, ותודה על שהוכחתם לרבים, מהם החומרים שמהם עשויה שליחות אמיתית."

מצורפת רשימת היחידות הזוכות:

"יחידת החילוץ והפינוי בהטס" 669 בזרוע האוויר והחלל; יחידת מודיעין באגף המודיעין- 504; טייסת 123 "ציפורי המדבר" בזרוע האוויר והחלל; גדוד חיל הרגלים 7220 של עוצבת "הבזק" בזרוע היבשה; גדוד התקשוב 376 "אמירים" של יחידת לוט"ם באגף התקשוב וההגנה בסב"ר; גדוד שריון 8103 של עוצבת "געש" בפיקוד הצפון; גדוד תותחנים 8140 של אוגדת "הבשן" בפיקוד הצפון; גדוד הנדסה 5280 של עוצבת "הגליל" בפיקוד הצפון; גדוד תותחנים 9238 של עוצבת "המפץ" בפיקוד הצפון; גדוד חיל הרגלים 9263 של עוצבת "המפץ" בפיקוד הצפון; גדוד חיל רגלים 7035 של אוגדת "יהודה ושומרון" בפיקוד המרכז; גדוד חיל רגלים 6655 של עוצבת "האש" בפיקוד המרכז; גדוד חיל רגלים 910 של אוגדת "יהודה ושומרון" בפיקוד המרכז; גדוד חיל רגלים 8208 של אוגדת "חבל עזה" בפיקוד הדרום; גדוד החילוץ 895 של מחוז הצפון בפיקוד העורף; גדוד החילוץ 926 של מחוז הדרום בפיקוד העורף; פלגה 916 של בסיס אשדוד בזרוע הים; "מִפקדת אלון" בפיקוד העורף; גדוד שמ"א 8960 של מרכז ההובלה באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה.

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
שבוע הקולנוע היהודי ירושלים 2023 יציין השנה את מהדורתו ה-25 ויתקיים בחג החנוכה, בתאריכים 9 עד 14 בדצמבר 2023, בסינמטק ירושלים
"נפש אחת" (One Life) בכיכובו של זוכה אוסקר, סר אנתוני...
נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'
נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח ביום רביעי, י"ב בתשרי, 27...
שיתוף פעולה ישראלי-אמריקני: הושלם אימון משותף במערכות ההגנה האווירית של ישראל וארה"ב להגנה מטילים
מנהלת חומה במפא״ת שבמשרד הביטחון, הסוכנות האמריקאית להגנה מפני טילים...
נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל ביום שלישי, ד' בתשרי, 19...
משרד הביטחון וצה״ל החלו בעבודות לשדרוג והרחבת מעבר מזמוריה מדרום לירושלים והמעברים אייל ותרקומיא לאורך קו התפר
העבודות הן חלק מפרויקט רחב, ביוזמת שר הביטחון, יואב גלנט,...
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה השתתף באמירת הסליחות בירושלים
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה יצחק הרצוג, השתתף...
נשיא המדינה העניק את "עיטור הנשיא" לשנת תשפ"ג לאישים שתרמו תרומה ייחודית למדינת ישראל
לרגל שנת ה-75, נשיא המדינה יצחק הרצוג העניק ביום רביעי...
נשיא המדינה נשא דברים בטקס האזכרה לנשיא התשיעי שמעון פרס ז"ל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, ורעייתו מיכל השתתפו היום, יום רביעי,...
משרד הבטחון ימגן רכבים ביהודה ושומרון
בהנחיית שר הביטחון, יואב גלנט, משרד הביטחון ימגן את רכבי...
נשיא המדינה התקבל בארמון הנשיאות בוינה בטקס קבלת פנים ממלכתי
נשיא המדינה יצחק הרצוג התקבל היום, יום שלישי, י"ט באלול,...