Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'
קרדיט צילום: קובי גדעון

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח ביום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

טרם נפתח הטקס, התקיימה תצוגה ייחודית של כלי הארגון המשמשים את המתנדבים למטרה החשובה מכל – הצלת חיים. לאחר מכן, עברו הנוכחים אל במת הטקס המרכזי.

מצורפים דברי הנשיא בטקס במלואם:
"כשאנחנו שומעים את הביטוי ״אומת הסטארט אפ״, הדימוי הראשון שעולה לנגד עינינו הוא של משרדים מרווחים, של מסכים עמוסים בשורות קוד, ושל פגישות עסקיות שנסגרות במהלך עסקאות ענק. אבל כשאני שומע את הביטוי הזה, אני חושב גם על אלפי מתנדבים לבושי-כתום, שבזכות טכנולוגיה מתקדמת וחזון חכם ונועז, זונחים בשעת קריאה את כל עיסוקיהם, ודוהרים אל עבר מטרה שאפתנית וחשובה מאין כמוה: מתן עזרה ראשונה בתוך 90 שניות בלבד, ברגעים שבהם חיים ומוות מוכרעים ביד שעון.

כמו עוד רעיונות חדשניים ששינו את חיינו, גם הרעיון שעומד מאחורי ״איחוד הצלה״ נולד מתוך היעדר, מתוך חיפוש אחר דרך מעשית למנוע סבל ואובדן, מתוך סירוב לקבל את המציאות, כמובנת מאליה. הוא נולד מתוך ההבנה שחיים רבים יוכלו להינצל – לו רק נשפר את נקודת הפתיחה שלנו במירוץ המכריע נגד השעון.

במדינה פקוקה ולמודת אסונות כמו מדינת ישראל, אנחנו זקוקים לרעיון החכם והשאפתני הזה, כמו לאוויר לנשימה. דרך הפעולה הייחודית שפיתחתם, מוציאה את המיטב מהידע ומהמשאבים שמצויים בידינו בשעת אמת, ומשתמשת בהם בצורה יעילה ומתוחכמת, עבור הצלת חיים מיידית. היא יוצרת חיבורים הרי-גורל, ומחפשת כל העת דרכים חדשות, שיאפשרו לאדם הנכון להיות במקום הנכון, בזמן הנכון. אם זה לא סטארט אפ – אני לא יודע מה זה.

לנו בבית הנשיא למיכל ולי באופן אישי יש את הזכות להכיר ולהוקיר את פועלו של איחוד הצלה. את השיגיו של הארגון, את יוזמותיו ואת שאיפותיו הברוכות; בין היתר מיכל, שמכירה את העשייה שלכם מקרוב מאוד ושיתפה אותי לא אחת במפעלים של ״איחוד הצלה״. היום אנחנו פותחים יחד את חגיגות שנת הח"י, ה-18 שלכם, של "איחוד הצלה – ארגון המתנדבים הלאומי". ח״י שנים של הצלת חיים ושל ניצחונות במירוץ נגד השעון. כמובן בתקווה שאף אחד או אף אחת מכן לא יצטרך לזנק מכאן לפתע, ולשעוט אל עבר אלו הזקוקים להצלה.

בשמונה עשרה השנים הללו, בניתם את ״איחוד הצלה״ כארגון דינמי, צעיר וחדשני, ארגון שחי את השטח ומשתכלל כל העת, צומח, מתפתח, ומעניק השראה לארגוני הצלה דומים בעולם. בשמונה עשרה השנים הללו, הפכתם לא רק לארגון מציל חיים, אלא לארגון בונה חיים – ארגון המקים גשרים לחיים משותפים, חיים שבהם ערבות הדדית היא לא סיסמא עמומה, או ערך ערטילאי, כי אם מציאות יום-יומית וקרובה. אהבת האדם, והאמונה בקדושת החיים, איחדה תחת כנף אחת מתנדבים ומתנדבות מכל קצווי הארץ, מכל הקהילות, הזרמים והמגזרים, האמונות ואורחות החיים. תחושת השליחות והמשמעות שכרוכה בהצלת החיים, הביאה לשיתופי פעולה וקשרים גורליים, בין חרדים ממאה שערים לבין שכניהם ממזרח ירושלים, בין פריפריה ומרכז, לבין מוסלמים, יהודים, ובין חילונים ודתיים. שיתופי הפעולה הללו, יוצרים לא פעם גם הזדמנויות פז – למוביליות חברתית ותעסוקתית, ולחיבורים בין-תרבותיים.

הארגון חפץ החיים שאתם בונים יחדיו, יוצר מדי יום מפגשים כאלה. בשעת אמת, כשאחד מאיתנו מושיט יד לעזרה, המתנדבות והמתנדבים של ״איחוד הצלה״ מזנקים משולחן ארוחת השבת, מהישיבה במשרד או מהישיבה התורנית, מהתפילה במסגד, בכנסיה או בבית הכנסת, ומאחדים כוחות למען מטרה אנושית ונעלה. בתקופה מקוטבת כמו זו, שבה החברה הישראלית מצויה במשבר זהותי ופוליטי, אנחנו זקוקים גם לחזון החברתי שלכם, כמו לאוויר לנשימה.

החזון שלכם הוא למעשה שילוב – בין אמונה עמוקה, שותפות ישראלית, וכמיהה לחיים – ברמה הכי קיומית שלה.

בימים האחרונים התפללנו פעם אחר פעם – כל בית ישראל – להיכתב בספר החיים. התפילה הזו משותפת למעשה לכל בני האדם – מכלל הדתות, האמונות ואורחות החיים; תפילה שהיא מכנה משותף לכל הברואים בצלם.

בהקשר הזה אני לא יכול שלא להתייחס למאורעות הקשים והכואבים, שאירעו בתל אביב בזמן תפילות "כל נדרי" ו"נעילה" של יום כיפור. כמו שאמרתי אתמול – כאדם מאמין זה ממש חרך לי את הנשמה לראות את המחזות האלה. מצב שבו יהודים לא מצליחים להתפלל ביום הכיפורים – כאן במדינת ישראל – הוא פשוט לא מתקבל על הדעת. כולנו – החברה הישראלית כולה – צריכה להסתכל במראה, לא רק בצער ובזעזוע, אלא גם בנחישות – ולהפיק לקחים. זה הזמן להרגיע את הרוחות, לנשום עמוק, להנמיך להבות, לנהוג באחריות. אסור לנו בשום פנים ואופן להגיע למחוזות הללו שוב.

אני מבקש להודות לכולכם, לך – אלי ביר – הרוח החיה, המייסד והנשיא, אנחנו כל כך שמחים על פועלך, באמת מצדיעים לך. למנכ"ל אלי פולק, לכל העוסקים והעוסקות במלאכה ולכל התומכים בעשייה החשובה שלכם ולייחל שהעמותה תוסיף להיות גורם משמעותי מיטיב, שמעניק תרומה מכרעת ויקרת ערך, לחוסן החברתי והלאומי שלנו. אז תודה רבה לכולכם, מזל טוב לח"י שנים ולעוד שנים רבות וטובות של פעילת מבורכת של איחוד הצלה, תודה רבה."

קרדיט צילום: קובי גדעון
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
שירות מקצועי ומהיר לכל סוגי תקלות המחשבים
מעבדה לתיקון מחשב נייד בקוסמי מחשבים מציעה ללקוחותיה שירות מקצועי...
המילואימניק המצטיין: יגאל בנקין מאמית דתי ירושלים
יגאל בנקין, מורה בבית החינוך אמית דתי ירושלים, זכה לאות...
במעמד רעיית נשיא המדינה, הגב' מיכל הרצוג: פורום "120 מנהיגות מחברות" ערך את הכנס השנתי, בסימן ברית נשים ישראלית בבית הנשיא
שיתוף הפעולה בין בית הנשיא לפורום '120 מנהיגות מחברות' הוא...
מסעדת תמול שלשום מציינת 30 שנות פעילות עם שפית חדשה ומנות חדשות
תמול שלשום, מוסד התרבות ובית הקפה הירושלמי המוכר והאהוב, בבעלות...
פסטיבל EGG'S BENEDICT בוולדורף אסטוריה מלון וולדורף אסטוריה ירושלים מזמין את הקהל הרחב לחגוג בארוחת בוקר מפנקת עם מגוון מנות EGG'S BENEDICT (בין התאריכים 19.5 –31.5)
מנת ה EGG'S BENEDICT היא אחת ממנות ארוחת הבוקר והבראנץ'...
תהליך בדיקות ההאזנה – כיצד זה עובד?
בעולם שבו פרטיות הפכה למטבע נדיר, חשיבותה של בדיקת האזנה...
מעלים זיכרונות: נשיא המדינה יוצא בפרויקט הנצחה מרגש לזכרם של הנופלים והנרצחים במלחמת ״חרבות ברזל״
נשיא המדינה יצחק הרצוג יוצא בפרויקט חדש ומרגש שמטרתו היא...
יש כאלו שעבורם למילה עצמאות משמעות מיוחדת!
בל צרור מירושלים, צעירה עם מוגבלות מספרת מדוע עבורה עצמאות...
הצלחה באכלוס פרויקט קריית היובל של אשטרום מגורים להשכרה ארוכת טווח בירושלים
בזמן קצר מאד הושכרו כ 350 דירות מתוך 396 דירות...
10,000 עפיפונים עם שמות חללים וחטופים יופרחו לאוויר ביום העצמאות
מטס עפיפונים ענק בהובלת "120 מנהיגות מחברות" ובהכנת והשתתפות הקהל...