Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

נשיא ארגנטינה לנשיא המדינה: בכוונתי להכריז על חמאס כארגון טרור ולהעביר הצעת חוק בפרלמנט הארגנטינאי בדרישה לשחרור החטופים

נשיא ארגנטינה לנשיא המדינה: בכוונתי להכריז על חמאס כארגון טרור ולהעביר הצעת חוק בפרלמנט הארגנטינאי בדרישה לשחרור החטופים
קרדיט צילום: חיים צח/לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג, אירח היום, יום שלישי, כ״ז בשבט, 6 בפברואר, את נשיא ארגנטינה, חאבייר חררדו מיליי, המבקר בישראל. בפגישתם, העניק הנשיא לנשיא ארגנטינה את ספר התנ״ך, כהוקרה על תמיכתו המלאה ועמידתו האיתנה לצד מדינת ישראל.

נשיא המדינה פתח ואמר: ״אדוני הנשיא, תודה על הגעתך לישראל ועל כך שאתה מקיים את הביקור הראשון בתפקיד בישראל. אזרחי ישראל חשים חום וידידות עצומה כלפי ארגנטינה, וביקורך כאן מציג את הקשר הייחודי שיש לנו עם ארגנטינה, ואת העובדה שמוצאן של משפחות ישראליות רבות הוא מארגנטינה.

הפגנת את אהבתך וחיבתך, הן לעם היהודי והן למדינת הלאום של העם היהודי – מדינת ישראל, ועל כך אנו מודים לך מכל הלב.

בביקורך תפגוש מדינה שהותקפה באכזריות ב-7 באוקטובר על ידי ארגון טרור אכזרי, שביצע פשעים ברבריים וסדיסטיים באזרחי ישראל וחטף מאות בני ערובה. כעת יש לנו 136 בני ערובה שחטופים בעזה, אנו מתפללים ופועלים ללא לאות כדי להשיבם הביתה בהקדם האפשרי. אני יודע שאתה תומך במאבק הזה, ואני מעביר את המסר דרכך גם לכל העולם: אנחנו רוצים אותם בחזרה הביתה, עכשיו. זה לא יכול לחכות יותר. הסבל שלהם עצום. וזה נוגד את כל הכללים של הערכים אנושיים.

תודה רבה לך. העם היהודי ומדינת ישראל תמיד יזכרו מי עמד לצידנו בזמנים קשים אלו, וברור שאתה אחד מגדולי המנהיגים שנמצא איתנו כאן היום."

נשיא ארגנטינה הודה לנשיא על האירוח החם והוסיף: ״קודם כל, זה כבוד ותענוג גדול עבורי להיות בישראל. כפי שאמרתי שוב ושוב, אני מחויב מהיום הראשון לוודא שהביקור הדיפלומטי הראשון שלי כנשיא, יהיה במדינת ישראל. הנה אני, מקיים את הבטחתי עכשיו, ותרשה לי להוסיף שאני שמח שזכיתי שעשייתי הראשונה היא ביקור רוחני בכותל. כמובן, הביקור הזה הוא גם עדות קונקרטית למחויבות שהייתה לנו מהיום הראשון, אחרי מתקפת הטרור של חמאס ב-7 באוקטובר, שאותה גינינו בחריפות. לא גינינו רק את פעולות הטרור של חמאס, אלא גם הבענו את הזדהותנו עם מדינת ישראל, והמשכנו לתמוך בזכותה הלגיטימית של ישראל להגנה עצמית.

הרשה לי להוסיף ששלחתי גם הצעת חוק בפרלמנט הארגנטינאי, בדרישה לשחרור החטופים, כל החטופים כמובן, ועם התמקדות מיוחדת בחטופים הארגנטינאים – 11 מהם עדיין בשבי. עם שר ההגנה שלנו, מר פטרי, ועם שרת החוץ שלנו, גברת מונדינו, עובדים ומתכוונים להכריז על חמאס כארגון טרור. זה דבר המהווה את העמדה העקבית שלי, ושלנו, עוד לפני שנכנסנו לתפקיד והגענו לממשלה. אבל עכשיו נוכחותי כאן מאשרת את כל מה שאמרתי לא רק בשבועות האחרונים, אלא מאז ה-7 באוקטובר. וזהו סימן נוסף לקרבה ההיסטורית, התמיכה והידידות בין עמינו".

קרדיט צילום: חיים צח/לע"מ
קרדיט צילום: חיים צח/לע"מ

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הישג משמעותי לירושלים: הפועל לב ירושלים עלתה לחצי גמר גביע המדינה
הפועל לב ירושלים, קבוצת הנשים המרעננת של ליגת העל, עלתה...
הפועל לב ירושלים פותחת את ההרשמה לאקדמיה לכדורסל נערות בחוות הנוער הציוני
למועדון כדורסל הפועל לב ירושלים פרויקט ייחודי לפיתוח שחקניות כדורסל...
גבר בשנות ה-20 נרצח, צעירה נפצעה קשה, ו- 4 פצועים בינוני בפיגוע ירי בכביש מעלה אדומים ירושלים. בנוסף פונו מהזירה אישה שנחבלה ו-4 נפגעי חרדה
הבוקר בשעה 7:29 התקבלו קריאות רבות במוקד החירום 101 של...
13 אותות הוקרה לאזרחים בדואים שהצילו יהודים במהלך ה-7 באוקטובר
במוזיאון ידידי ישראל בירושלים התקיים אתמול ארוע הוקרה ראשון מסוגו,...
יפן בירושלים פריחת הדובדבן הקסומה בגן הבוטני גבעת רם ירושלים
סיורים בין עצי הדובדבן * איך נראה טקס תה יפני...
חדש בירושלים ICC College האקדמיה להפקות אירועים וכנסים בבנייני האומה יוצאת לדרך!
בנייני האומה פותחים לראשונה אקדמיה להפקות להכשרה מקצועית במגוון תחומים...
רעיית נשיא המדינה ביקרה בבסיס חיל הים בחיפה
רעיית הנשיא בקשר ספינת הטילים אח״י ניצחון של חיל הים:...
מלון המלך דוד ירושלים מארח את חאבייר מיליי, נשיא ארגנטינה הנכנס במהלך ביקורו הרשמי הראשון בישראל
נשיא ארגנטינה הנכנס, חאבייר מיליי הגיע עם פמלייתו אמש למלון...
נשיא ארגנטינה לנשיא המדינה: בכוונתי להכריז על חמאס כארגון טרור ולהעביר הצעת חוק בפרלמנט הארגנטינאי בדרישה לשחרור החטופים
נשיא המדינה יצחק הרצוג, אירח היום, יום שלישי, כ״ז בשבט,...
דירות בנופים מרהיבים של הסביבה
דירות למכירה בנווה שאנן חיפה מייצגות פלח ייחודי בשוק הנדל"ן...