Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

נשות "מועדון הנשים" של קהילת יוצאי איראן בירושלים חגגו את יום האישה עם לירז צ'רכי וסדנת ריקוד

נשות "מועדון הנשים" של קהילת יוצאי איראן בירושלים חגגו את יום האישה עם לירז צ'רכי וסדנת ריקוד
התמונה באדיבות קרן מיראז'

מועדוני הנשים מופעלים על ידי קרן מיראז' ברחבי הארץ ואירוע זה נערך לראשונה מזה זמן רב גם באופן פיזי וגרם להתרגשות רבה

נשות "מועדון הנשים" של קהילת יוצאי איראן בישראל, המופעל על ידי קרן מיראז' חגג את יום האישה הבינלאומי. קרן מיראז' מפעילה 8 מועדונים ברחבי הארץ. חלק מנשות המועדון נפגשו יחד באופן פיזי, לראשונה מזה זמן רב, כאשר ההרצאות והסדנה הועברו לכל המועדונים באמצעות הזום. נשות מועדון ירושלים זכו להיפגש פיזית ולחגוג יחד.

הערב החגיגי נפתח עם ברכות של ראש עיריית ירוחם, טל אוחנה אשר דיברה על העצמה נשית, תוך חיבור הנושא לדמות אסתר המלכה ואף גילתה למשתתפות כי היא נולדה בתענית אסתר. בהמשך זכו המשתתפות להכיר את השחקנית והזמרת הפרסית לירז צ'רכי, אשר שיתפה אותן בחוויות אישיות שלה מתוך הסידרה המצליחה "טהרן" וכיצד השתתפותה בסדרה השפיעה עליה ועל משפחתה. אין ספק שהנשים, יוצאות איראן או דור שני בארץ יכלו להזדהות והתרגשו מאד.  

בהמשך הערב זכו הנשים לסדנת מחול פרסי ע"י הרקדנית איריס דלשאד, שכללה הרצאה וריקוד מעשי. המשתתפות קיבלו מטפחת ריקודי בטן מטעם קרן מיראז', לכבוד הסדנא ושיתפו פעולה בשמחה. אווירת הריקודים והשירה גרמה להתרגשות גדולה בקרב הנשים, אשר לראשונה מזה זמן רב זכו למפגש פיזי במועדון. 

סיגל אפרייאט כהן, מנהלת פרויקטים בקרן מיראז': "בתקופה האחרונה מועדוני הנשים פעלו בעיקר באמצעות מפגשי זום, אשר באופן מעורר השראה לא מנעו מהנשים להמשיך בפעילות הנפלאה של המועדונים למרות הקושי לעשות זאת מרחוק. עם זאת אין ספק שהמפגשים הפיזיים היו חסרים לכולנו. ניתן היה להרגיש את האווירה המיוחדת באוויר". 

עדי בובליל, מנהלת בכירה בקרן מיראז' הוסיפה: "אחת המטרות המרכזיות של המועדונים הינה להעצים את הנשים. במהלך המפגש שוחחתי עם נשות המועדון אודות העצמה נשית וציינתי כי הכוח שלהן עבור עצמן ועבור המשפחה שלהן מהווה את החוסן של כולן. אנחנו תמיד מתפעלות מחדש בכל הקשור לדוגמא האישית שנשים אלו מהוות כנשים חזקות ומובילות בחברה וכמובן מודות להן על העשייה וההתנדבות בקהילה שנעשית במסגרת פעילות המועדונים". 

מועדוני הנשים של קרן מיראז' פועלים בירוחם, ירושלים, חולון, רעננה – כפר סבא, ראשל"צ והסביבה, פתח תקווה-רמת גן, יבנה, בית שמש. מטרת המועדון להעצים את הנשים החברות בו באמצעות סדנאות והרצאות בכל תחומי החיים: כלכלה ופיננסים, בריאות, משפטים, העשרה ותרבות וכן פעילויות גיבוש חברתיות. בנוסף, חברות המועדון מתנדבות הן לטובת קהילת יוצאי איראן והן לטובת החברה הישראלית. כל מועדון בוחר פרויקט התנדבות כמו הוסטלים לבעלי צרכים מיוחדים, מרכזי פגועי נפש, בתי חולים, בתי אבות, מועדונית לילדים מתקשים ועוד. 

קרן מיראז' ישראל היא קרן פילנתרופית בבעלות משפחת מיראז'. הקרן פועלת בישראל מאז 1998, ועוסקת במגוון של תחומים חברתיים שמטרתם לחזק את החברה הישראלית על כל גווניה. 

פעילותיה של הקרן כוללות את תוכנית "כנפיים" התומכת בלמעלה מ3500 חיילים בודדים עולים מדי שנה, תכנית "פק"ל" לבניית קהילות בקרב חיילי המילואים לחיזוק מחויבות החיילים ליחידותיהם והעצמת הערבות ההדדית בתוך היחידה ומחוצה לה. בנוסף, פועלת הקרן לחיזוק הקהילה האיראנית וחשיפת התרבות הפרסית היהודית בישראל, תוכנית "מחוברים לחיים" להנגשת טכנולוגיה ושימוש בסמארטפונים לאזרחים וותיקים. מעבר לכך, הקרן פועלת לקידום השגשוג הכלכלי של הנגב ‏באמצעות שתי תוכניות מרכזיות: תוכנית “Desertech” שתומכת בבניית אקוסיסטם של חדשנות בתחום טכנולוגיות המידבר, וקידום תיירות חקלאית בנגב ‏עם דגש על תיירות יין.

התמונה באדיבות קרן מיראז'
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
פסטיבל הקולנוע ירושלים גאה להכריז על הסרטים הישראלים שיוקרנו בפסטיבל ה-41
פסטיבל הקולנוע ה-41 ירושלים (18-27 ביולי) שמח להציג תכנית ענפה...
אות נשיא המדינה להתנדבות הוענק בטקס מרגש במשכן הנשיא לשני מתנדבי מגן דוד אדום
בטקס הענקת אות נשיא המדינה להתנדבות שהתקיים במשכן הנשיא, אתמול...
באילו מיומנויות מנעולן רכב צריך לשלוט
מנעולן הוא הרבה יותר מסתם אדם שיכול לעזור לכם לפתוח...
בטקס מרגש העניק נשיא המדינה את 'אות הנשיא להתנדבות' לשנת תשפ"ד
ואלו הזוכים: ואחיד אלהוזייל, סמי אלקרינאוי, פלאח אמל, סולומון ביטון,...
אליסה ברון חתמה לעונה נוספת בהפועל לב ירושלים
הפועל לב ירושלים, מודיעה הבוקר (יום רביעי) כי קפטנית הקבוצה...
בהשקעה של למעלה כ-100 מיליון ש״ח: נפתח במישור אדומים GAMOS, מתחם האירועים המרהיב בישראל הכולל אולם, גן אירועים ומתחם ריזורט
האירוע שלכם מתקרב? כדאי שתקראו את המידע הבא ובעיקר תביטו...
שינויים במשכנתא במהלך החיים
החיים הם אינם צפויים וכך גם המצב הכלכלי שלנו -...
ציוני הדרך המשמעותיים ביותר בטיול לבודפשט
בודפשט היא עיר אירופאית מעניינת ויעד חופשה פופולרי בתקציב נמוך....
נהלו את המאבק שלכם נכון יותר
לכל עובד שמורה הזכות לנהל מאבק על הזכויות שלו אבל...
מותג האופנה RESERVED מגיע לראשונה לירושלים ופותח סניף דגל בקניון עזריאלי ירושלים בהשקעה הנאמדת ב- 6 מיליון ₪
מותג האופנה RESERVED, המצוי בהתפתחות גדולה מאוד באירופה ולאחר פתיחת...