Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

נשות הדסה והאוניברסיטה העברית יקימו את ביה"ס הצבאי הרפואי הראשון בישראל

נשות הדסה והאוניברסיטה העברית יקימו את ביה"ס הצבאי הרפואי הראשון בישראל

ארגון נשות הדסה והאוניברסיטה העברית יקימו את בית הספר הצבאי הרפואי הראשון בארץ, שייפתח בירושלים באוקטובר 2009. התוכנית מיועדת בשלב הראשון ל- 50 סטודנטים.

ננסי פלצ'וק, הנשיאה העולמית של ארגון נשות הדסה: "במלחמת העצמאות, פתחנו עם שותפינו באוניברסיטה העברית את בית הספר הראשון לרפואה בארץ. כארגון שהניח את היסודות לחינוך הרפואי והסיעודי בישראל, אנו גאות להודיע על פתיחת בית הספר הצבאי עם שנת ה-61 למדינה". בית הספר הצבאי הרפואי הראשון ייתן מענה למחסור ברופאים במשרה מלאה בצה"ל, לאתגרים החדשים של לוחמה לא קונבנציונלית ולצורך בניהול מתוחכם של מרפאות צבאיות מודרניות.

למנהל בית הספר החדש מונה סגן מנכ"ל הדסה, פרופסור שמואל שפירא, אשר משמש כסגן אלוף במילואים. שפירא הינו מומחה בטראומה קונבנציונלית, רפואת טרור והתמודדות רפואית מול נשק לא קונבנציונלי. הוא מייעץ לצה"ל לגבי מניעה ותגובה למתקפת אב"כ.

"אנו מצפים למשוך מועמדים איכותיים המבקשים לשלב בין רפואה לבין תרומה לחברה הישראלית באמצעות שירות ייחודי בצה"ל", אמר פרופ' שפירא. "בנוסף לבוגרי התיכון, יש גם חיילים וקצינים, שתוך כדי שירותם הצבאי מגלים שהם רוצים להפוך לרופאים צבאיים והם מוזמנים בברכה להצטרף לתכנית".

שכר לימוד והמגורים ימומנו על ידי צה"ל, בתמורה למחוייבות של 5 שנים לשירות בבסיס צבאי או בחיל קרבי. 50 הסטודנטים יחלקו כיתות רבות עם שאר 100 תלמידי השנה הראשונה של הדסה-האוניברסיטה העברית וירוויחו מן המצוינות האקדמית של האוניברסיטה העברית.

בנוסף, הם ילמדו קורסים מיוחדים, המדגישים נושאים הכרחיים לשירות צבאי, כגון: טיפול כנגד טראומה או התקפת אב"כ, רפואת ספורט ואימון עסקי. הקורס האחרון יסייע להם להתמודד עם אחריות ניהולית, שרופאים צעירים לא מתמודדים עימה מוקדם כל כך בעולם האזרחי.

במהלך 6 שנות הלימוד, הסטודנטים אף יוכלו לקבל תואר שני בבריאות הציבור ובמדעים. מרצי האוניברסיטה העברית ילמדו גם קורסים בציונות ויהדות, שיגדילו את איכויות המנהיגות של קציני צה"ל העתידיים.

עוד הוסיף פרופ' שפירא: "צה"ל מכיר בכך שכיום לא כל הבוגרים ייקחו חלק בתפקידים קרביים. בייסוד בית הספר הצבאי הרפואי, מתחייב הצבא לחנך 'קאדר' חדש של מצויינות רפואית צבאית, לשם איוש משרות רפואיות רבות ומגוונות בצבא מודרני".

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, הביע את שמחתו על הבחירה בירושלים להקמת בית הספר: "בית הספר הצבאי לרפואה יתרום לקידום ופיתוח העיר. רק עיר הבירה יכולה להציע הן את האוניברסיטה העברית והן את המרכז הרפואי האוניברסיטאי הדסה – שניהם מוסדות בינלאומיים מפורסמים".

ברקת אף צלצל לברך את הנשיאה העולמית של נשות הדסה, ננסי פלצ'וק, והודה לה על עבודתן המתמשכת של נשות הדסה בבניית וחיזוק ירושלים.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הנשיא הרצוג: "השבת כל החטופים הביתה - קונצנזוס לאומי מוחלט בעם"
אתמול התקיים בבית הנשיא בירושלים טקס הוקרה מרגש לארגונים ואישים...
דברי נשיא המדינה בטקס הממלכתי לציון יום ירושלים
אני מבקש להתייחס מכאן - מבירת ישראל - למה שקורה...
נשיא המדינה נפגש עם בני משפחותיהן של התצפיתניות המוחזקות בשבי החמאס בעזה
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, נפגשו היום, יום שלישי,...
מותג האופנה RESERVED יעלה בקמפיין לרגל השקת סניף הדגל הראשון בעזריאלי ירושלים
הקמפיין ידגיש את קולקציית הנשים והילדים ויעלה בהשקעה של כ-...
נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח את השחקן מייקל דאגלס
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל אירחו אתמול את השחקן...
הסנאטורית בדימוס מישל באקמן נפגשה עם נשיא המדינה ויו''ר הכנסת, ודנה איתם בסכנות שבתקנות החדשות שמבקש לאשר ארגון הבריאות העולמי
הסנאטורית לשעבר מישל באקמן, ביקרה בישראל בין היתר על מנת...
המילואימניק המצטיין: יגאל בנקין מאמית דתי ירושלים
יגאל בנקין, מורה בבית החינוך אמית דתי ירושלים, זכה לאות...
10,000 עפיפונים עם שמות חללים וחטופים יופרחו לאוויר ביום העצמאות
מטס עפיפונים ענק בהובלת "120 מנהיגות מחברות" ובהכנת והשתתפות הקהל...
לקראת יום הזיכרון נשיא המדינה אירח את נציגי משפחות חללי צה״ל
לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, נשיא המדינה יצחק הרצוג...
נשיא מדינת ישראל נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעיתו מיכל בטקס הנחת זרים ליום הזיכרון לשואה ולגבורה
נשיא מדינת ישראל יצחק (בוז'י) הרצוג נשא דברים בטקס הפתיחה...