Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

נחלות למכירה – היכן אנחנו יכולים למצוא אותן

נחלות למכירה – היכן אנחנו יכולים למצוא אותן
תמונה באדיבות: pixabay

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לשמוע יותר ויותר על אנשים אשר מחפשים ורוכשים נחלות קרקע במקומות שונים. מדובר בנחלות חקלאיות אשר מוצעות למכירה בגדלים שונים, במיוחד באזור השרון והצפון, אך גם באזורים נוספים בארץ.הרעיון של נחלות למכירה הוא יחסית חדש, אף על פי שתמיד יכולנו למצוא אדמות  אשר מוצעות למכירה.

החידוש הוא, שכיום אפשר למצוא אדמות חקלאיות אשר מוצעות למכירה ובכך אנחנו יכולים ליהנות ממגוון רחב יותר של אפשרויות מאשר בעבר. עד שנות התשעים המדינה לא הפשירה אדמות, בטענה שמדובר באדמות מדינה יקרות, אך בעקבות שינויים חברתיים וכלכליים היא החלה להפשיר ואז הקרקעות עברו הפרטה והוצעו למכירה על ידי גורמים שונים.

השאלה שלא מעט אנשים שואלים היא, היכן אפשר למצוא נחלות למכירה. לא מדובר לגבי אזורים בארץ אלא מי מציע נחלות למכירה, דרך מי אפשר לבצע עסקאות בנושא, כיצד אפשר לרכוש נחלות שכאלה.

לפני שנציג מספר גורמים שמתעסקים בזה, חשוב לומר שמתחילת העשור אנחנו יכולים לראות לא מעט פרסומים בנושא בתקשורת וכן אנחנו מקבלים לא מעט הודעות SMS בנושא. חשוב מאוד לא להתפתות לכל מודעה ולא למהר לענות לכל פרסום. הרבה פעמים מדובר על קרקעות ונחלות שלא ניתן לרכוש או שאינן כפי שהן מפורסמות.

לכן מוטב לעבוד עם אנשים שמתמחים בנושא, גורמים שמכירים את התחום ואנחנו יכולים לסמוך עליהם שהעבודה איתם תהיה הגונה, בטוחה וחוקית.

תמונה באדיבות: pixabay

מי מציע נחלות למכירה

בראש ובראשונה, מתווכים. מדובר על מתווכים וחברות תיווך שמתעסקות במכירת נכסים וכן נחלות למכירה. אלה יכולים להיות מתווכים שעובדים ישירות עם המוכרים ועוזרים להם בשיווק ובמכירה של הנחלות, וכן אלה יכולים להיות מתווכים שאנחנו נבחר לעבוד איתם והם יחפשו עבורנו מוכרים.

חשוב לציין, הרבה פעמים העמלות שהם ייקחו, יכולות לעלות לנו לא מעט אך אין ספק שזה משתלם מאחר וזה חוסך מאיתנו את כל הטרחה המיותרת בכך שאנחנו צריכים להשקיע בחיפוש ארוך אחר הנחלה שמתאימה לנו.

אופציה נוספת, אנחנו יכולים לפנות אל מושבים, כפרים או מועצות אזוריות ולברר דרכן האם יש מי מבין תושבי המקום אשר מציע נחלה למכירה. לעיתים הדברים נשמרים בין חברי המקום ומי שמעוניין למכור, מעדיף שלא כל אחד יגיע אליו ורק אם הוא יקבל הצעה טובה הוא אכן ייענה לביצוע העסקה. לכן אנחנו צריכים להיות אקטיביים בנושא ולחפש בעצמנו דרך המועצות והיישובים.

אופציה אחרות, ישנן חברות וגורמים פרטיים שמתמחים בכל מה שקשור למכירת נחלות. מדובר על גורמים שעוסקים אך ורק בתחום זה. אפשר לפנות אליהם ולברר אצלם, האם הם מכירים, האם הם עובדים עם גורמים מתוך האזור בו אנחנו מחפשים לקנות נחלה. ייתכן וזה יעלה לנו כסף אך שוב, זה יחסוך לנו לא מעט זמן וטרחה.

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הדירות בפרויקט אשטרום קריית היובל ממשיכות להיחטף
כ-110 דירות נמכרו ונותרו למכירה דירות אחרונות בפרויקט * 7...
עיר הנדל״ן בסימן ערים מתחדשות ומשרדים מניבים
מנכ''ל עיריית ירושלים: "ההתחדשות העירונית מצליחה בירושלים כי אנחנו מספקים...
שמאי מקרקעין בירושלים מומלץ
שמאי מקרקעין בירושלים מומלץ - חשיבות כלכלית בראי הקהילה שמאי מקרקעין...
הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מביאה להגשת קובלנה של ועדת האתיקה הארצית בלשכת עורכי הדין
הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מביאה להגשת קובלנה של ועדת האתיקה...
עיריית ירושלים אישרה 3 תוכניות חדשות להתחדשות עירונית
עיריית ירושלים, באמצעות הוועדה המקומית לתכנון ובניה, המליצה להפקדת 3...
מהו ייעוץ משפטי ברכישת דירה?
עבור רבים, רכישת דירה היא למעשה העסקה הכלכלית החשובה והגדולה...
המדריך השלם לשמאי מקרקעין בירושליים 
מבוא: מהו שמאי מקרקעין? (מהי הערכת שווי?) הערכת שווי היא תהליך...
חברת עדן מסכמת את שנת 2022 ופותחת את השנה הבאה. פיתוח רובע הכניסה לעיר, שדרוג אזורים, רחובות ואנרגיה ירוקה: התוכניות של חברת עדן לשנת 2023
דירקטוריון חברת עדן, סיכם את הפעילות בשנת 2022 ואישר את...
אושרה תכנית העבודה של החברה העירונית 'אריאל' לשנת 2023
דירקטוריון החברה העירונית 'אריאל', בהובלתו של יו"ר הדירקטוריון, ראש העיר...
התקבל היתר בנייה למתחם השני בפרויקט 'שדרות היובל' - פרויקט 'פינוי-בינוי' הראשון בשכונת קריית היובל בירושלים
המהפך הגדול בשכונת קריית יובל בירושלים כבר כאן. השכונה הירושלמית...