Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

נהיגה תחת השפעה – מה ההשלכות ומה אפשר לעשות?

נהיגה תחת השפעה – מה ההשלכות ומה אפשר לעשות?
credit: canva

לפי החוק בישראל, כל חומר כימי או טבעי הגורם לשינוי התודעה, נחשב לסם שתחת השפעתו אסורה הנהיגה, גם אם מדובר במריחואנה רפואית במרשם. העונש על עבירה שכזו עשוי להיות פסילה של רישיון הנהיגה לתקופה של מינימום שנתיים, שלאחריה יצטרך הנהג הפסול לעבור את מבחני התיאוריה והטסט המעשי מחדש. העבירה נכנסת לקטגוריה המשפטית של "נהיגה בשכרות" גם אם לא מדובר בהכרח באלכוהול, כי אם בכל סם אחר משנה תודעה. ההבדל בין נהיגה תחת השפעה של אלכוהול לעומת סמים אחרים, היא שבנוגע לאלכוהול ישנה אפשרות לנהוג תחת השפעה של עד 290 מיקרוגרם בגוף, לעומת נהיגה תחת השפעת סמים שכל הימצאות שלהם בגוף האדם הנוהג נחשב ללא חוקית.

מה עושים אם נתפסתי נוהג\ת תחת השפעת סמים או אלכוהול?

אם נתפסתם נוהגים תחת השפעת סמים משני תודעה (לרבות אלכוהול) אתם זקוקים לייצוג משפטי מקצועי ואיכותי, ועליכם לחפש עורך דין תעבורה הכי טוב בארץ בכדי להצליח לקבל את ההגנה המתאימה והמיטבית, כיוון שמדובר בעבירה חמורה מאוד. חשוב להתייעץ עם עורך דין כבר משלב עיכובכם על ידי שוטרים בכביש, כיוון שעורך הדין מסייע לנהג הנתפס לא לומר דברים שיפלילו אותו יותר, לדעת כיצד להתנהג בחקירה המשטרתית ובבדיקות עצמן, לדעת מה הן זכויותיו בסיטואציות אלו, ולהימנע ממצבים מיותרים שמהם אין אחר כך דרך חזרה.

אז מה צריך לזכור, לסיכום?

קודם כל, אם יש באפשרותכם להימנע מנהיגה תחת השפעה של כל סם שהוא, כמובן שעדיף שתשמרו על חייכם, חיי הקרובים לכם וכמו כן על הסביבה. כמו כן, אם אתם נוהגים בעייפות רבה, שבמקרים רבים תהיה לא פחות גרועה מסם, שימו לב לכך ועצרו להתרענן. הפתרון האופטימלי, הוא לתת למישהו אחר לנהוג אם יש באפשרותכם לעשות זאת. אם יש ספק אין ספק, גם אם שתיתם כוס בירה אחת לפני שעתיים ואתם לא בטוחים מה יגיד על זה שוטר שיתפוס אתכם בכביש- עדיף למצוא נהג תורן אחר שלא שתה, ושינהג ברכב. אם כבר כן קרה הדבר, ואתם צריכים ייצוג משפטי הולם אתם מוזמנים לפנות למשרדנו. עורך דין אלי אנושי שופט תעבורה בדימוס, הינו בעל ניסיון רב בייצוג משפטי של עבירות תעבורה ונפגעי תאונות דרכים, עבירות נהיגה תחת השפעה, ושלל עבירות בתחום, פנו אליו לכל שאלה ולייעוץ לאורך כל התהליך, ותזכו לשירות איכותי ומקצועי ללא פשרות.

אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; אין בו טענה לייצוג הנאשם, כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.

פרטים נוספים בטלפון: 050-5738228

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
החמרה במצב רפואי בעקבות מלחמה - מה ניתן לעשות?
בימים קשים אלו במדינת ישראל, לא נדיר לשמוע על אנשים...
איך להבטיח שהכל יתנהל כשורה בחייכם גם במצבים רגישים?
מצבים שונים שנקלעים אליהם במהלך החיים גורמים לכך שהם נוטלים...
הפיצויים שמגיעים לכם בגלל נזקי גוף
תאונות קורות וחלק מהתאונות אפשר להגדיר כרשלנות של מי שבאחריותו...
6 טיפים לשתייה בריאה
שתיית מים במהלך היום מהווה דבר חשוב וחיוני מאוד לגוף...
הסרת שיער במקומות הכי רגישים במקצועיות
כשאתן מחפשות שיטה יעילה שאיתה אפשר להסיר שיער ביעילות ולטווח...
מגשי פירות
שף הטעמים: יצירת מציאות חדשה עם מגשי פירות
מגשי פירות, המעטפת המיוחדת שנוצרה כדי להעניק לך חוויה קולינרית...
מעברים וכניסות למשרדים ולעסקים
אט אט מתחילים דלתות אוטומטיות לכבוש את נתחי השוק הרחבים...
הכרויות למטרה רצינית – איך לשפר את הסיכויים למצוא זוגיות?
ניסיתם להשתמש באתר הכרויות מקוון כדי למצוא את בת או...
איך להתמודד עם הארכת מעצר?
מעצר הוא הליך לא פשוט שגורם לעצורים רבים להרגיש פחד...
למה כדאי לכם לתת למערכות הבית החכם לדאוג לכם?
כשהמכשירים החכמים שלכם שוטפים עבורכם כלים, מבשלים, מנקים, מוציאים את...