Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

משרד הבטחון "גילה" עוד 250 אלמנות צה"ל שלא ידע על קיומן

משרד הבטחון "גילה" עוד 250 אלמנות צה"ל שלא ידע על קיומן

ועדת העבודה בראשות ח"כ חיים כץ אישרה הבוקר (יום שלישי) פה אחד, בניגוד לעמדת משרד הביטחון ומשרד האוצר את הצעת החוק המבטלת את שלילת התגמולים מאלמנת צהל שנישאה שנית . יש לציין כי מדובר במאבק ארוך שנים של אלמנות צה"ל המבקשות להינשא בשנית מבלי לפגוע בזכויות המגיעות להן ממערכת הביטחון .
יו"ר הועדה  ח"כ חיים כץ אישר בדיון קודם לצדדים להגיע לפתרון מוסכם אולם בדיון שהתקיים היום התברר כי משרד הביטחון לא מוכן היה להתגמש .
 
את הדיון פתח היועמ"ש של משרד הביטחון – אחז בן ארי  שמסר לוועדה נתון חדש ומפתיע שעל פיו התברר כי צה"ל לא ידע עד היום כמה אלמנות צה"ל יש: "בשבועיים שחלפו מאז הדיון הקודם בוועדה קיימנו מספר התייעצויות וקיבלנו נתונים חדשים – יש עוד 250 אלמנות צה"ל שלא ידענו על קיומם . כלומר מספר האלמנות עומד על כ 1000 ולא על 750 כפי שחשבנו פעם קודמת וזה אומר שהעלויות גבוהות יותר מ 100 מיליון ₪ לשנה. לדעתנו יש לעשות הבחנה ברורה בין מי שנישאו למי שלא נישאו. מי שנישאה מחדש אנו מציעים לשלם להם תגמולים בלבד – כ 7500 ₪ לחודש.יש לנו תקציב ואנו מנסים לעשות בו הכי טוב שאפשר"אמר אחז בן ארי .
 
יו"ר הועדה ח"כ חיים כץ קטע את דבריו ואמר : בדיון הקודם הסכמתם לשלם 50 מיליון ₪ . עכשיו אתם לא מוכנים לשלם כלום . אתם לא משאירים ברירה לוועדה אלא לכפות עליכם את תיקון העוול הזה . חשבנו שתהיו מספיק חכמים לעשות את זה לבד אבל הוכחתם אחרת ."
 
ח"כ אורי אריאל ממובילי החוק  אמר : "בתקופה הזו, בה אנו דנים על אישור החוק פנו אליי 3 אלמנות ששאלו אותי האם כדאי להם להתחתן? או שכדאי להם לחכות לאישור החוק וזאת הרגשה קשה. אני לא רוצה להיות יותר בעמדה הזו . לצערי גם האוצר וגם משרד הביטחון לא באים לדיון בידיים נקיות . נתנו לכם מספיק זמן כדי לנהל מו"מ אמיתי אבל אתם בחרתם להתחמק .הצדק חייב לנצח .אלמנות צהל יקבלו את המגיע להם ויוכלו להתחתן ולהקים בית נאמן ".

נאווה שהם – יו"ר ארגון אלמנות צה"ל אמרה:" צר לי שנוספו פתאום עוד 250 אלמנות צה"ל שלא ידענו עליהם . הדבר מוכיח כמה בעיות יש לכם בארגון של הנושא הזה . מעניין שעד כה לא קיבלנו שום נתון רשמי אמיתי . לעצם העניין אני לא נישאתי מחדש כי עינכם חמדה את התגמול שאני מקבלת . אתם לא מבינים שאין מחיר לחלל צה"ל וחבל ".
 
ח"כ יואל חסון מיוזמי החוק אמר :" אני לא מאמין שהצעת החוק לא תעבור במליאה. מהכרות טובה עם הבית הזה קשה להאמין שלא תהיה הסכמה רחבה ". אישור הצעת החוק במליאה דורש רוב של 55 חברי כנסת שכן מדובר בחוק תקציבי . יו"ר הועדה ח"כ חיים כץ אמר לנציגות ארגוני אלמנות צהל כי "יעשה הכול על מנת שיימצא הרוב הדרוש במליאה על מנת לאשר את החוק ולתקן אחת ולתמיד את העוול בו היו נתונות אלמנות צהל שרצו להינשא מחדש .
 
  
 
 
 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
תכנון נכון מבטיח עתיד מאושר!
ההחלטה מה לעשות עם הפנסיה שלכם יכולה להיות אחת ההחלטות...
תכנית עבודה נכונה מבטיחה הצלחה בעסק
ניהול עסק מחייב כישורים ומיומנויות מסוג אחר מאשר עבודה יצרנית...
בשיא המלחמה- חברת אקסטל השלימה את עסקת הנדל"ן הגדולה ביותר במאה שנים האחרונות בירושלים
חברת אקסטל השלימה את רכישת קרקעות אדמות הפטריארכיה בירושלים מקבוצת...
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
תלת מימד ומוצר ראשוני
אחד השלבים החשובים ביותר בייצור מוצר ולמעשה השלב הכמעט אחרון...
בכיר השפים הירושלמים, השף עזרא קדם, מצטרף לכשרות צהר
השף המוערך עזרא קדם, סמל הקולינריה המקומית אשר יוצר בימים...
שיתוף פעולה חברתי בין אוניברסיטת רייכמן לבן & ג'ריס - למען שירותי הדם של מד"א
במסגרת השת"פ תוצב עמדת תרומת דם של מד"א וסטודנטים שיתרמו דם...
משחק מגנטים לילדים
אחד החידושים בעולם משחקי הילדים בשנים האחרונות הינו ערכות משחק...
לקראת ט"ו בשבט: נשיא המדינה ורעייתו אירחו חקלאים וחקלאיות ואת נציגי 'ארגון מגדלי הפירות בישראל'
לרגל חג האילנות, אירחו כבוד נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו...
מידע הוא כוח – בעולם שבו אתם רוצים לייצר דירוג אשראי איכותי
היכולת שלנו לבנות תהליכי קבלת החלטות גם בתחום הפיננסי היא...