Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

משבר כלכלי? לא אצלנו

משבר כלכלי? לא אצלנו

בדברו בקבלת פנים של יישום, חברת מסחור הטכנולוגיה של האוניברסיטה העברית, במסגרת כנס ILSI ביומד 2009, אמר מר ניר ברקת, ראש העיר ירושלים, כי עיריית ירושלים בשיתוף עם הרשות לפיתוח ירושלים, צפויות לגייס ולהשקיע כ-100 מיליון ₪ על פני 5 השנים הקרובות לקידום תעשיית מדעי החיים בבירה. התקציב ישמש בין השאר לחיזוק התשתיות הנחוצות למחקר ופיתוח בתחום הביומד; להכשרת כוח אדם מיומן לתעשיית מדעי החיים; לקידום ואכלוס פארק הביומד הייעודי הראשון במדינה בקמפוס של בית החולים הדסה עין-כרם ובית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית; ולהקמת קרן השקעות שתתמקד בחברות ביומד הפועלות בירושלים.

"אני מחויב באופן אישי לתחום הביומד ובימים אלו אני מוביל מהלכים אסטרטגיים להמשך מיצוי הפוטנציאל הטמון בנכסים ובתשתיות הביו-רפואיות בעיר. בכוונתי, בין השאר, להעניק תמריצים כספיים בכדי לעודד חברות רב-לאומיות להגיע לירושלים, כמו גם להגדיר את ירושלים כאזור כלכלי מיוחד עם הטבות מס לחברות עתירות ידע. כל אלו נועדו כדי להפוך את ירושלים לבירת הביומד של מדינת ישראל ולשם דבר בתעשייה הבינלאומית", אמר ראש העיר.

ראש העיר הסביר כי כבר שנים הוא רואה במדעי החיים תחום בעל חשיבות עליונה לפיתוחה הכלכלי של העיר וליצירת מקומות עבודה חדשים, וכי יש בכוונתו להמשיך ואף להעצים את מגמת הצמיחה של תעשיית הביומד בבירה לה אנו עדים בשנים האחרונות. "למרות המצב הכלכלי, חל גידול של כ-20% במספר החברות וכ-34% במספר המועסקים בתעשיית הביומד בעיר, בהשוואה לשנת 2006. עם חברת טבע כעוגן של תעשיית הפארמה בבירה, חברות ביו-פארמה נוספות ביניהן פרוטליקס ואומריקס שנרכשה לאחרונה על ידי ג'ונסון אנד ג'ונסון, מצטרפות ל-110 חברות ביומד הפועלות כיום בירושלים והמעסיקות יותר מ -3,250 עובדים. אנו צופים כי מגמת הצמיחה תלך ותגבר באופן משמעותי בשנים הקרובות. תחזית ההשקעות מצד חברות הביומד בבירה לחמש שנים הבאות צפויה להגיע ללמעלה מ-350 מיליון דולר, המלווה בתוספת של כ-2,000 עובדים במהלך חמשת השנים הקרובות. מדובר בתוספת תעסוקה של כוח אדם איכותי בעלי תארים אקדמיים ואקדמיים מתקדמים במקצועות הביולוגיה, ביוטכנולוגיה, כימיה, רוקחות ומקצועות הנדסה השונים."

ד"ר שירלי קוטנר, מנהלת ביו-ירושלים, הרשות לפיתוח ירושלים הוסיפה, "תעשיית מדעי החיים בבירה נתמכת על ידי תשתית אקדמית ומחקר ופיתוח מפוארים שכבר הניבו שתי תרופות חדשניות Doxil ו-Exelon, אשר מקורן באוניברסיטה העברית, והנמכרות בלמעלה ממיליארד דולר בשנה. ירושלים היא מרכז הידע החשוב ביותר של מדינת ישראל בתחום מדעי החיים בכלל והביו-פרמצבטי בפרט. באוניברסיטה העברית מתבצעים כ – 43% מכלל המחקר הביוטכנולוגי של ישראל, ובית החולים הדסה האחראי לכמחצית מהמחקר הקליני בארץ. יש לציין את ביה"ס לרוקחות של האוניברסיטה העברית, הראשון והיחיד במינו במדינה, המשמש זה שנים רבות כשותף אסטרטגי לתעשייה הביוטכנולוגית הפארמה בישראל, ואשר הפך לאחרונה למכון לחקר ופיתוח תרופות. כמו כן, בעיר שוכנת החממה הייעודית היחידה בארץ לפיתוח תרופות ביוליין (BIJ). נכסיה של העיר הופכים את ירושלים למוקד הטבעי של תעשיית הביומד בישראל".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
בשיא המלחמה- חברת אקסטל השלימה את עסקת הנדל"ן הגדולה ביותר במאה שנים האחרונות בירושלים
חברת אקסטל השלימה את רכישת קרקעות אדמות הפטריארכיה בירושלים מקבוצת...
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
תלת מימד ומוצר ראשוני
אחד השלבים החשובים ביותר בייצור מוצר ולמעשה השלב הכמעט אחרון...
בכיר השפים הירושלמים, השף עזרא קדם, מצטרף לכשרות צהר
השף המוערך עזרא קדם, סמל הקולינריה המקומית אשר יוצר בימים...
שיתוף פעולה חברתי בין אוניברסיטת רייכמן לבן & ג'ריס - למען שירותי הדם של מד"א
במסגרת השת"פ תוצב עמדת תרומת דם של מד"א וסטודנטים שיתרמו דם...
משחק מגנטים לילדים
אחד החידושים בעולם משחקי הילדים בשנים האחרונות הינו ערכות משחק...
לקראת ט"ו בשבט: נשיא המדינה ורעייתו אירחו חקלאים וחקלאיות ואת נציגי 'ארגון מגדלי הפירות בישראל'
לרגל חג האילנות, אירחו כבוד נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו...
מידע הוא כוח – בעולם שבו אתם רוצים לייצר דירוג אשראי איכותי
היכולת שלנו לבנות תהליכי קבלת החלטות גם בתחום הפיננסי היא...
המרכז לגיוס כספים: זינוק של 37% בשלושת החודשים האחרונים, בהגשת בקשות לגיוס משאבים מקרנות פילנתרופיה באמצעות מיקור חוץ
חני סודרי, מנכ"לית המרכז: "הזינוק בגידול מתאפיין בהלימה מובהקת עם...
אושרה תכנית העבודה של החברה העירונית 'אריאל' לשנת 2023
דירקטוריון החברה העירונית 'אריאל', בהובלתו של יו"ר הדירקטוריון, ראש העיר...