Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

מצבה: הכתובת של יקירינו לאחר שהלכו לעולמם

מצבה: הכתובת של יקירינו לאחר שהלכו לעולמם
קרדיט - Canva

אף אחד מאיתנו לא רוצה להיות במצב הזה המצב בו הוא מאבד אדם קרוב. הסיטואציות כואבות במיוחד במלחמות ובמצב ביטחוני לא יציב בו לצערנו המוות מגיע גם אל אנשים צעירים ואפילו צעירים מאוד: חיילים בסדיר או במילואים שהכל עוד נהיה פתוח לפניהם. עבור משפחותיהם הדבר כואב במיוחד אך עם זאת נדרש מהם לטפל גם בעניינים טכניים הקשורים לקבורה בשלב ראשון ולאחר מכן בחירת מצבות והתקנתן בטקס האזכרה או גילוי מצבה  ביום השלושים. חשוב לפנות אל בעלי מקצוע בתחום אשר יש להם את כל הכלים לתת לכם את השירות הכולל יחס אישי, אמפתי ומלא הבנה למצבכם שהוא לא פחות חשוב מן המוצר עצמו כך תקבלו בסופו של דבר את המקום להגיע אליו בכל עת שתתגעגעו ליקירכם.

לחשוב על החומר והעיצוב בהם יקירכם היה בוחר

אמנם הבאים לפקוד את קברו של יקירכם הוא אתם, ואתם גם אלה הרואים את המצבה בכל פעם בה אתם מגיעים, אך בהסתכלות על מצבות ובחירת זו המתאימה ביותר חשבו לא רק על העדפתכם אלא לכו לבוני המצבות כשיקירכם נמצא עמוק בליבכם כל הזמן. בחירת המצבה ועיצובה יכולים להיות פשוטים וסטנדרטיים אך גם להיות ייחודיים. החומר האפשרי לבניה הוא שיש חברון, לבניית מצבה בהירה בגוון המוכר, גרניט לקבלת גוון כהה, או שיש טורקי בגוון אפור תכלת. לא רק החומר חשוב למראה אלא גם העיבוד: האם יתקבל מראה חלק, גולמי יותר או מראה פראי. את הכתוב ניתן לקבל מהדבקת אותיות או לחרוט, מה שנותן לאותיות עמידות רבה יותר ולכן זו האופציה המומלצת. הנוסח יכול להיות מגוון אך אם אין רעיון או העדפה ניתן להסתפק בנוסח האחיד אותו מציעה חברה קדישא.

לא  רק לבנות אלא גם לתחזק

מירב תשומת הלב ניתנת לנושא כאשר בונים את המצבה. אז נעשית בחירת החומר, עיצוב המצבה, בחירת הניסוח הכתוב עליה וכו'. אכן מצבות עשויות חומר עמיד שנועד להחזיק לטווח ארוך כדי שכבודו של המת יישמר וציון המקום בו הוא נמצא יהיה לדורי דורות. עם זאת, גם את המצבה יש לתחזק ולשמר כדי שתיראה היטב למשך שנים. עם הזמן יכול להצטבר אבק על המצבה, עובש ועשבים שוטים יכולים לצמוח סביבה מה שנותן תחושה של הזנחה. לעיתים יתכן צורך בתיקון מקצועי, למשל אם נוצר סדק, כשיש כתמים קשים שניתן להתגבר עליהם רק ע"י ליטוש או שברים קטנים שיש לתקן.

שיש נפתלי הוא חברה משפחתית המתמחה בבניית מצבות מ 1951 ומופעלת היום ע"י הדור הרביעי. החברה נותנת מענה בכל הנוגע לבניית המצבות ועיצובן והשירות הניתן הוא מקצועי כשכל לקוח מקבל יחס אישי מלא הבנה ואמפתיה. מוזמנים ליצור קשר.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
יוון כמו שלא הכרתם - מחכה לכם לטיול מרתק
את המראות הקסומים שתפגשו בצפון יוון, קשה לתאר במילים. מלבד...
למי פונים כשזקוקים לעזרה בחיפוש מידע?
אירועים שונים בחיים מחייבים לפעמים שינוס מתניים כדי לצאת מאזור...
הפיכתם של מרחבים עירוניים לאזורים מתחדשים
עורך דין התחדשות עירונית מתמחה בעניינים משפטיים הקשורים לפרויקטים של...
לפי אלו קריטריונים בוחרים את שיטות יציקת הבטון לתבניות?
כאשר מתחילים פרויקט בניה חדש, חשוב לקחת בחשבון כי יסודות...
לחגוג אחרת את האירועים הפרטיים שלכם
כמה שנים הבטחתם לעצמכם שיום אחד תקומו מהכיסא באירוע כלשהו...
במילים פשוטות, מה כולל טיפול באלכוהול וסמים?
כאשר אתם צריכים טיפול בהתמכרויות, אתם עשויים לקבל אותו דרך...
מצבה: הכתובת של יקירינו לאחר שהלכו לעולמם
אף אחד מאיתנו לא רוצה להיות במצב הזה המצב בו...
הסטודנט משאנן הנציח את חבר הילדות מירושלים
בטקס מרגש בבית יד לבנים בירושלים השתתפו השבוע משפחות שכולות,...
תערוכת ענק לכבוד ציון 40 שנה לסדנאות האמנים
"האומן 26" ניהול אמנותי: לי היא שולוב אוצרות: הילי וורטמן מויאל, דביר...
איך אפשר לדעת כמה שווה הנכס שלכם באמת?
שיקולים רבים מעורבים בכל מה שקשור לקביעת ערך של נכסים...