Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

מנכ"ל חדש למשרד הביטחון: אלוף (מיל') אייל זמיר

מנכ"ל חדש למשרד הביטחון: אלוף (מיל') אייל זמיר
קרדיט צילום: אריאל חרמוני

בטקס במעמד שר הביטחון, יואב גלנט ובהשתתפות הרמטכ"ל, רא"ל הרצי הלוי, נציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ, מנכ"לי משרד הביטחון בעבר, פורום הנהלת המשרד ובכירים בצה"ל, מונה אלוף (מיל') אייל זמיר למנכ"ל ה-25 של משרד הביטחון. זמיר מחליף את אלוף (מיל') אמיר אשל, שכיהן בתפקיד למעלה משנתיים וחצי.

שר הביטחון, יואב גלנט, אמר בטקס: ״תפקיד מנכ״ל המשרד הוא תפקיד משפיע ומעצב, שמניע תהליכים ארוכי-טווח לצד תהליכים מיידים ונוגע ברבים מאוד בציבור הישראלי, לרוב הרחק מאור הזרקורים בהשקט ובבטחה. לפנינו ניצבים אתגרים רבים, מערכת הביטחון פועלת ותמשיך לפעול, אל מול איומים קרובים ורחוקים, ובראשם האיום האיראני. נדרש להמשיך ולקדם תהליכי התעצמות, נדרש ליצירתיות פורצת גבולות ולהמשיך להיות הקטר המרכזי במהלכים לאומיים רבי חשיבות, נדרש להרחיב את הטיפול החברתי בבני הנוער, את הטיפול בנכי צהל ובבני המשפחות השכולות״.

מנכ"ל משרד הביטחון הנכנס, אלוף (מיל') אייל זמיר הודה לשר הביטחון, יואב גלנט, על האמון בו ואמר: "בחודש האחרון הכרתי לעומק את יכולות משרד הביטחון והתרשמתי מעובדות ועובדים איכותיים, מסורים ומקצועיים. זהו משרד שנכון לכל משימה בשגרה ואין לו תחליף במצבי חירום לאומיים. משרד שימשיך להיות עמוד התווך בכלכלה, בתעשייה הישראלית, בקדמה הטכנולוגית, בפריפריה ובחוסן החברתי. אתגרינו רבים- את חלקם אנו חווים בתקופה האחרונה. כל אלה המאיימים עלינו ייפגשו את "קיר הברזל" – את מערכת הביטחון הישראלית, בעלת עוצמה ועמידה איתנה. עלינו להיות ערוכים לפעולה ולהמשיך לשפר מוכנות לאומית, יכולות ואמצעים. נקדם את היתרון האיכותי והטכנולוגי על פני אויבנו. נטפח את האנשים שהם הנכס החיוני ומקור העוצמה העיקרי. אני מבקש להודות לך, אלוף (מיל') אמיר אשל, על תרומתך המשמעותית כמנכ"ל משרד הביטחון, מאחל לך הצלחה ובטוח שתמשיך להשפיע ולתרום לחברה ולמדינה".

קרדיט צילום: אריאל חרמוני

 

מנכ"ל משרד הביטחון היוצא, אלוף (מיל') אמיר אשל: "בשנתיים וחצי האחרונות מימשנו תוכניות שהובילו קודמיי על כיסא המנכ"ל, שבתבונתם מרחיקת הראות סללו לנו את הדרך. גם אנחנו הנחנו יסודות וקידמנו תוכניות חדשות: מימוש הסכמי אברהם וחתימה פורצת דרך על הסכמים עם חמש מדינות באזור, לחיזוק מעמדה האסטרטגי של ישראל וכוחו של צה"ל. חצינו את הרוביקון בהקמת קריית המודיעין חרף ההתנגדויות והוצאנו לדרך את המהפכה בטיפול נכי צה"ל בעקבות האירוע הטראגי של איציק סעידיאן. העשייה ותוצאותיה הן פרי מאמץ של רבים שזכיתי להכווין ולאפשר להם את התנאים למצות את כישוריהם ולהצליח. פעלנו מתוך ראיה רחבה המשלבת את ייעודנו המרכזי בחיזוק הביטחון והבנת הצרכים הלאומיים בתחומי החברה והכלכלה. חברי, האלוף (מיל') אייל זמיר, עובדות ועובדי משרד הביטחון, כולי ציפייה לעשייתכם ולהישגיכם. אל תשכחו לרגע שניתנה לכם הזכות לשרת עם ומדינה שהם גדולים וחשובים יותר מכל אחד מאיתנו".

 

 

 

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
נשיא המדינה נפגש עם נשיא רואנדה והעניק לו את דיסקית החטופים בקריאה לשחרורם המיידי
נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש היום, יום ראשון, כ״ח באדר...
פורום כיתות הכוננות 'הנני' ותנועת הביטחוניסטים תרמו עשרות אפודים קרמיים ליישוב קדומים
מסייעים לקדומים. פורום כיתות הכוננות 'הנני' בשיתוף תנועת הביטחוניסטים העבירו...
גבר בשנות ה-20 נרצח, צעירה נפצעה קשה, ו- 4 פצועים בינוני בפיגוע ירי בכביש מעלה אדומים ירושלים. בנוסף פונו מהזירה אישה שנחבלה ו-4 נפגעי חרדה
הבוקר בשעה 7:29 התקבלו קריאות רבות במוקד החירום 101 של...
13 אותות הוקרה לאזרחים בדואים שהצילו יהודים במהלך ה-7 באוקטובר
במוזיאון ידידי ישראל בירושלים התקיים אתמול ארוע הוקרה ראשון מסוגו,...
רעיית נשיא המדינה ביקרה בבסיס חיל הים בחיפה
רעיית הנשיא בקשר ספינת הטילים אח״י ניצחון של חיל הים:...
מלון המלך דוד ירושלים מארח את חאבייר מיליי, נשיא ארגנטינה הנכנס במהלך ביקורו הרשמי הראשון בישראל
נשיא ארגנטינה הנכנס, חאבייר מיליי הגיע עם פמלייתו אמש למלון...
נשיא ארגנטינה לנשיא המדינה: בכוונתי להכריז על חמאס כארגון טרור ולהעביר הצעת חוק בפרלמנט הארגנטינאי בדרישה לשחרור החטופים
נשיא המדינה יצחק הרצוג, אירח היום, יום שלישי, כ״ז בשבט,...
נשיא המדינה יצחק הרצוג ביקר בישיבת ההסדר בירוחם שאיבדה שמונה מבוגריה במערכה והתייחס לנפילתם של 24 לוחמי צה״ל
״התחלנו את היום בבשורה מרה מאוד, על אובדנם ונפילתם של...
לציון יום הולדתו של התינוק החטוף כפיר ביבס: נשיא המדינה עם תמונתו על בימת הכנס הכלכלי העולמי בדאבוס
תמונה בועידה המרכזית של הכנס בדאבוס וסיכה עם הפנים של...
מרכז הקונגרסים הבינ"ל – בנייני האומה ירושלים בקריאה להשמיע קול חזק וברור להשבתם המיידית של החטופים ולהגיד לא לטרור!
מרכז הקונגרסים הבינלאומי ICC Jerusalem בנייני האומה בירושלים לוקח חלק...