Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

מניעת הריון

מניעת הריון
קרדיט FREEPIK

מניעת הריון היא נושא חשוב מאוד עבור נשים רבות. הסיכון להיכנס להריון עשוי להיות תלוי בגורמים רבים כגון גיל, תוכניות לעתיד, תוכניות קריירה ואורח חיים, היסטוריה רפואית וגורמים נוספים. ישנן אמצעי מניעה שונים שניתן להשתמש בהם למניעת הריון.

חלק מאמצעי המניעה שניתן להשתמש בהם למניעת הריון כוללים: קונדומים, אמצעי מניעה הורמונליים (כגון גלולות למניעת הריון), מכשירים תוך רחמיים (IUD) וקוטלי זרע.

מניעת הריון
קרדיט FREEPIK

ישנן סיבות שונות מדוע אנשים בוחרים באמצעי מניעה. חלק מהסיבות עשויות לכלול: תופעות לוואי של אמצעי מניעה הורמונליים או התקן התקן תוך רחמי, אי רצון להביא עוד ילדים בעתיד, בעיות בריאות מיניות במהלך יחסי מין וכו '.

ישנן דרכים רבות למנוע הריון אצל נשים. חלק מהשיטות הנפוצות ביותר הן אמצעי מניעה דרך הפה (שימוש בגלולות למניעת הריון בהתאם למרשם רפואי), התקן תוך רחמי, קונדומים.

גלולת המניעה היא אחת השיטות הפופולריות ביותר למניעת הריון בעולם. הוא מכיל הורמוני אסטרוגן ופרוגסטרון שעוצרים את הביוץ על ידי מניעת ביציות לצאת מהשחלות. הגלולה המשולבת נלקחת מדי יום במרווחים קבועים במשך מחזור רציף אחד עם 21 ימים ללא הורמונים בכל מחזור כאשר לא נלקח הורמון. זה נקרא גם "גלולה משולבת". זה פועל על ידי מניעת שחרור ביציות מהשחלות שלך כך שהזרע לא יכול להגיע אליהן או להפרות אותן.

מכשיר תוך רחמי (IUD) הוא שיטת אמצעי מניעה הפיכה ארוכת טווח המספקת אמצעי מניעה עד 12 שנים. זה ידוע גם בשם מערכת תוך רחמית (IUS) או אמצעי מניעה תוך רחמי. מכשיר זה משמש לעתים קרובות נשים המקיימות יחסי מין עם בני זוג מחוץ למערכת היחסים המונוגמית, נשים מיניקות.

סוגים מסוימים של IUDs עשויים לשמש גם לטיפול בכאבים במהלך הווסת או באנדומטריוזיס.

מכשירים תוך רחמיים, המכונים גם IUDs, הם אמצעי מניעה ארוכי טווח והפיכים שיכולים לספק אמצעי מניעה עד 12 שנים. הם מוחדרים לרחם על ידי רופא מקצועי ומומחה בתחום.

מכשירים תוך רחמיים (IUD) הם אחת השיטות היעילות ביותר למניעת הריון. זה מונע הריון על ידי שחרור נחושת או פרוגסטרון לרחם, מה שמשבש את תהליך ההפריה התקין. IUD של נחושת פועל על ידי כך שהוא מקשה על זרע להגיע לביצה ומפרה אותה; ואילו, IUD של פרוגסטרון הופך את ריר צוואר הרחם לעבה יותר וחומצי יותר, המגן על הרחם מפני זרע.

ניתן לייצר מכשירים תוך רחמיים מ:

-פלסטיק לא הורמונלי: מכשירי IUD פלסטיים שאינם הורמונליים עשויים מסיליקון או מפוליפרופילן;

– פלסטיק הורמונאלי : IUDsהורמונליים משחררים כמות קטנה של פרוגסטרון לרחם; 

IUD הם אמצעי מניעה הפיכים ארוכי טווח המוחדרים לרחם.

ה- IUD הוא מכשיר קטן בצורת T המוחדר לרחם. זה יכול להישאר במקומו עד 10 שנים. ה- IUD ההורמונלי מונע הפריה על ידי שחרור הפרוגסטין, המעבה ריר צוואר הרחם ומונע זרע לנסוע אל הביצית. IUD הנחושת פועל בעיקר על ידי מניעת זרע להגיע לביצה (הפריה).

גלולות למניעת הריון הן אמצעי מניעה הנלקח דרך הפה. הגלולה המכילה הורמונים נקביים נועדה לשבש את תהליך הביוץ ולמנוע הריון.

גלולות למניעת הריון מגיעות באריזות המכילות 21 או 28 כדורים. לוקחים כדור אחד בכל יום במשך 21 או 28 יום. יש הפסקה של 7 ימים לאחר סיום החבילה האחרונה. אם מתחילים חבילה חדשה בזמן, לא יהיו מחזורים בעת שימוש בגלולות למניעת הריון.

תופעת הלוואי השכיחה ביותר של גלולות למניעת הריון היא תקופות לא סדירות וקלות. זה קורה מכיוון שההורמון בכדור יכול לגרום לשינויים בגוף ולהשפיע על המחזור החודשי . גלולות למניעת הריון גם מקשות על הכניסה להריון מכיוון שהן מפריעות ביוץ ומדללות את רירית הרחם (הרחם).

גלולות למניעת הריון היא סוג של תרופה פרמצבטית היוצרת סביבה הורמונלית זמנית ומלאכותית למניעת הריון. הגלולה למניעת הריון היא סוג של אמצעי מניעה הורמונלי המספק הגנה יעילה והפיכה מפני הריון ברוב המקרים. גלולות למניעת הריון הן אחת מצורות המניעה הפופולריות ביותר באישראל. הם יעילים ביותר מ -99 אחוזים כאשר הם נלקחים נכון. גלולות למניעת הריון הן סוג של תרופה שאשה יכולה לקחת למניעת הריון.

כמה סוגים נפוצים של גלולות למניעת הריון הן הגלולה המשולבת, הגלולה המיני והכדור הפרוגסטין בלבד. ישנם גם סוגים אחרים של אמצעי מניעה כגון מכשירים תוך רחמיים (IUD) ושתלים למניעת הריון.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
לעבוד בתנאים האופטימליים ביותר בכל מפעל
מבנה של מפעל מתוכנן כך שיהיו לו תשתיות שיתאימו לכל...
להכיר בני זוג בדרך מהנה יותר
דייטים הם סיוט לאנשים רבים, במיוחד לאחר שנכוו במערכות יחסים...
גניבת פרטים- איך מתמודדים מבחינה משפטית?
עבירות הקשורות למחשבים, אינטרנט ולמידע הרב שרץ בו נחשבות לבעיה...
האם אפשר לעשות שינוי תודעתי? התשובה היא כן
כל כך הרבה פעמים אנחנו פועלים על אוטומט, ובפועל, פשוט...
תהליך בדיקות ההאזנה – כיצד זה עובד?
בעולם שבו פרטיות הפכה למטבע נדיר, חשיבותה של בדיקת האזנה...
צוואה הדדית- מה חשוב לדעת
כאשר אדם מגיע לגיל מבוגר, הוא מתחיל לעכל את העובדה...
תכנון נכון מבטיח עתיד מאושר!
ההחלטה מה לעשות עם הפנסיה שלכם יכולה להיות אחת ההחלטות...
הורידו עומס מבלי להתפשר על איכות- הזמינו מפעיל ליום הולדת לילדים
יש הרבה חלקים נעימים כשזה מגיע לתכנון מסיבת יום הולדת...
הצלחה באכלוס פרויקט קריית היובל של אשטרום מגורים להשכרה ארוכת טווח בירושלים
בזמן קצר מאד הושכרו כ 350 דירות מתוך 396 דירות...
מרפאה וטרינרית היא הרבה יותר מחיסונים בלבד
טיפולים רבים שמקבלים היום במרפאה וטרינרית הפכו אותה למרכז רפואי...