Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מכון אותיות מציע טיפים שיגרמו לילדים שלכם לאהוב לקרוא

מכון אותיות מציע טיפים שיגרמו לילדים שלכם לאהוב לקרוא

לקראת שבוע הספר: מכון אותיות, בניהולה של זהבה קלנר – מומחית בכישורי למידה, מציע מגוון טיפים שיגרמו לילדים לאהוב לקרוא.

כ-10% עד 30% מילדי ישראל סובלים מבעיות למידה שונות. בעיות קריאה נפוצות יותר בקרב ילדים שההורים שלהם סבלו מבעיות למידה כששכיח יותר לאבחן בעיות למידה בבנים מאשר בבנות.

דוגמה אישית

החינוך הטוב ביותר מתחיל מדוגמה אישית. הילד המתחנך בבית שקוראים בו, מפנים את הצורך בקריאה. הוא מבין שהקריאה עונה על צרכים מסוימים אצל ההורה: הצורך למלא את שעות הפנאי, הצורך להתעדכן בספרות חדשה, הצורך לקרוא ספר בעקבות סרט ואפילו הצורך למצוא "תירוץ" להיות לפעמים לבד. הילד יחקה את ההורים על מנת לענות על הצרכים הללו אצלו.

 קבעו בבית כלל – יום ללא "טלשב" (טלויזיה ומחשב)

יום כזה הוא מבורך. קשה להתרגל אליו לפעמים משום שהוא דורש "גמילה" מהטלוויזיה ומהמחשב ליום אחד בשבוע. אם ההורים מתעקשים היום הזה הופך ליום מסוג שונה. הילדים מתארגנים מראש ומחליפים ספר בספריה כדי שיהיה להם מה לעשות ביום ללא "טלשב".

לכו על סדרות

ישנם סדרות שונות המרתקים את הילדים. אם הילד התחבר לסדרה, הוא לא ירצה להפסיק. יותר מכך, הוא יעקוב ויבדוק מתי יוצא הספר החדש בסדרה.

בקרו בחנויות ספרים

ילדים אוהבים לקנות, כמו המבוגרים. כיום חנויות הספרים מאוד מזמינות ומציעות חוויית קניה. מידי פעם מומלץ להיכנס עם הילדים לחנות הספרים ולקבוע שכל אחד קונה ספר אחד. כך מתעדכנים אלו ספרים חדשים יצאו ו"מתפתים" לקנות ספר ולקרוא אותו.

קריאה גם למתקשים

גם ילדים המתקשים בקריאה יכולים לגלות את נפלאותיה. מומלץ להציע להם ספרים עם טקסט קצר, ספרי קומיקס, ספרי בדיחות וספרים מיוחדים המיועדים לקורא המתחיל בהם המילים חוזרות על עצמן ומשפרות את שטף הקריאה.

חג הספר

התייחסו לשבוע הספר כאל חג. הודיעו לילדים כי החלטתם להקצות לכל ילד סכום כסף ליום שבו תלכו יחד לשבוע הספר. הילדים יתכוננו ויחפשו באינטרנט אלו ספרים הם מתכננים לרכוש. מומלץ להציע להם להתייעץ בפורומים מתאימים. ביום הגדול, המשפחה תצא בהרכב מלא לחפש ספרים חדשים למשפחה.

בשבוע הספר מומלץ להיפגש עם סופרים ולאפשר לילד להחליף איתם מספר מילים ולקבל חתימה. ההתרגשות והחוויה מעמידים את הספר באור אחר וגם מגבשים את הלכידות המשפחתית.

אודות מכון אותיות

מכון אותיות- מומחה בנתינת שירות לימודי לאוכלוסיית תלמידים בכל שלבי הגיל. כמו כן, המכון מרכז ומשלב מגוון רחב של אפשרויות לאבחון וטיפול בלקויות למידה. הסניף הראשי של מכון אותיות הוקם לפני 18 שנה בירושלים, ע"י גב' זהבה קלנר (M.A בחינוך מיוחד). לאחרונה, נפתחו סניפים חדשים גם במודיעין, בתל אביב  ובראשל"צ.

 

לאתר מכון אותיות: https://www.otiyot.net

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
עיר עוטפת אור: ביוזמת ובסיוע המחלקה לקידום נשים בעיריית ירושלים, יתקיימו במהלך חודש דצמבר, כולל בימי חג החנוכה, אירועי אירוח ביתי והדלקת נרות ללא תשלום למפוני עוטף ישראל המתארחים בבתי המלון בירושלים
כ-30 מחברות מיזם נשים וסיפורים בירושלים, מזמינות קבוצות המתארגנות עצמאית...
שבוע הקולנוע היהודי ירושלים 2023 יציין השנה את מהדורתו ה-25 ויתקיים בחג החנוכה, בתאריכים 9 עד 14 בדצמבר 2023, בסינמטק ירושלים
"נפש אחת" (One Life) בכיכובו של זוכה אוסקר, סר אנתוני...
יריד אמנים במגדל דוד - דוכני יצירה מקומית ודוכני אוכל מהצפון, הדרום ומירושלים
מתנות לחנוכה, תכשיטים, קרמיקה, סופגניות בוטיק, ריבות וממרחים, בירות, גבינות...
"כמו האור בכד" (פתגם עממי אתיופי)
תערוכה במוזיאון לאמנות יהודית היכל שלמה בירושלים רח' המלך ג'ורג' 58...
אירוע האמנות השנתי הגדול, הותיק והמשפיע ביותר יוצא לדרך!
פסטיבל ״מנופים״ 24-28 באוקטובר 2023 *אירוע מרכזי בהר ציון *מופעים ותערוכות *...
חדש במחנה יהודה: יהודית - לחמים ומאפים ללא גלוטן
בתה של יהודית בן זקן התגלתה כצליאקית, אמה שראתה שבתה...
*מלונות ibis ירושלים מרכז העיר פותחים שנה עם סיורי סליחות בתאריכים נבחרים ומחירים אטרקטיביים החל מ600 ₪*
מלונות ibis ירושלים מרכז העיר נערכים לקראת חגי תשרי ומזמינים...
מתחם העיצוב די סיטי Dcity במישור אדומים, מצטרף לשורה נכבדה של מרחבים ציבוריים בארץ ובעולם אשר דוגלים בשילוב אמנות במרחב הציבורי
השדרה תהווה בשנה הקרובה מוקד משיכה ארצי לאמנות מסעירה ומיטבית...
טעימה מאירועי השבוע הרביעי של @סדרתרבות ירושלים 2023 1-8.9.23
סדרתרבות היא חגיגה של תרבות ויצירה ירושלמית המתקיימת בירושלים במהלך...
השקת ארוע בוטניפלצת בגן הבוטני- ניצפו בן ויארניק מהאח הגדול,עמית סגל, ראש העיר ירושלים משה ליאון, תמיר ורדי, שיר ביטון, טלי שרון, מיה רובין ועוד רבים
הגן הבוטני בירושלים השיק אמש את ארוע הקיץ הגדול שלו...