Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

מיני פסטיבל חורף 2020

מיני פסטיבל חורף 2020
Musicians Alexander Knyazev, on cello, and Plamena Mangova, on piano, perform on stage at the Jerusalem International YMCA Concert Hall during the 19th Jerusalem International Chamber Music Festival (JCMF), Jerusalem, Israel, September 5, 2016. (Photo by Dan Porges/Getty Images)

הפסטיבל השנתי יתקיים השנה בתאריכים 8-6 בפברואר בימק"א ירושלים.

שתיים מזמרות הסופרן החשובות בעולם, הגרמניות יוליאנה באנזה ודורותאה רושמן, יתארחו בפסטיבל. הן ישירו שירים מאת המלחינים מנדלסון, הוגו וולף, שומן, מוצרט, שוברט דביסי וריכרד שטראוס לצלילי נגינת הפסנתר של אלנה בשקירובה.

בנוסף, יתארחו בפסטיבל הפסנתרנית הבולגריה פלמנה מנגובה והצ'לן הרוסי הנודע אלכסנדר קנייזב שיבצעו יצירות של המלחינים רחמנינוב ובטהובן.

הפסטיבל הוא פרי שיתוף פעולה של הפסטיבל הבינלאומי למוסיקה קאמרית ירושלים והמרכז למוסיקה ירושלים.

מנהלת אמנותית: אלנה בשקירובה

חמישי – מוצ"ש, 8-6 בפברואר, אולם ימק"א בירושלים

 

מיני פסטיבל חורף 2020 יתקיים השנה באולם ימק"א בירושלים בתאריכים 8-6  בפברואר, בניהולה האמנותי של הפסנתרנית אלנה בשקירובה. הפסטיבל הוא פרי של שיתוף פעולה בין הפסטיבל הבינלאומי למוסיקה קאמרית ירושלים לבין המרכז למוסיקה ירושלים.

שתי זמרות הסופרן הגרמניות יוליאנה באנזה ודורותאה רושמן, יתארחו בשניים מהרסיטלים בפסטיבל. לקהל הישראלי תהיה זו הזדמנות ליהנות משתיים מהזמרות החשובות בעולם. ליוליאנה באנזה יהיה זה הביקור הראשון בישראל מזה 20 שנה. הן ישירו בפי הקהל שירים מאת המלחינים מנדלסון, הוגו וולף, שומן, מוצרט, שוברט, דביסי וריכרד שטראוס, לצלילי נגינת הפסנתר של אלנה בשקירובה.

הפסנתרנית הבולגריה פלמנה מנגובה והצ'לן הרוסי הנודע אלכסנדר קנייזב, יופיעו ביחד בקונצרט הפותח את הפסטיבל. שניהם מרבים לשתף פעולה, ומופיעים בקביעות בפסטיבל הבינלאומי למוסיקה קאמרית ירושלים. הם יבצעו את הסונטה לצ'לו ופסנתר מאת רחמנינוב ועיבוד לצ'לו של קנייזב עצמו לסונטת "קרוייצר" הנודעת מאת בטהובן.

 

אלנה בשקירובה מנהלת אמנותית/פסנתר
למדה בקונסרבטוריון צ’ייקובסקי במוסקבה אצל אביה, הפסנתרן והמורה הידוע דמיטרי בשקירוב. מופיעה בקביעות עם תזמורות ידועות כגון הפילהרמונית של מינכן, תזמורת רדיו צפון גרמניה, הסימפונית הגרמנית ברלין, הסימפונית של וינה, התזמורת של פריז, הפילהרמונית הישראלית והסימפונית של שיקגו. עם המנצחים שעמם עבדה נמנים סרגי’ו צ’ליבידקה, פייר בולז, זובין מהטה, כריסטוף פון דוחנני, כריסטוף אשנבך, רפאל פריבק דה בורגוס, דייוויד רוברטסון ומיכאל גילן. לצד הרפרטואר הקלאסי והרומנטי, היא חסידה של מוסיקה של המאה ה־20 והשתתפה במספר בכורות עולמיות. היא מקדישה עצמה בהתלהבות גם למוסיקה קאמרית ולליווי זמרים. ב-1998 ייסדה אלנה את הפסטיבל הבינלאומי למוסיקה קאמרית, ירושלים, והיא המנהלת האמנותית שלו לצד הפסטיבל השותף לו במוזיאון היהודי בברלין. השתתפה בסיורים רבים באירופה ובארה"ב עם הרכבים הכוללים מוסיקאים המשתתפים בפסטיבל. בשנת 2018 הוענק לה תואר דוקטור לשם כבוד מאוניברסיטת בן-גוריון.

 

פלמנה מנגובה פסנתר
נולדה בבולגריה. החלה את קריירת הסולו שלה לאחר שזכתה בפרס הראשון בתחרויות פלומה אושאה, ויטוריו גואי למוסיקה קאמרית בפירנצה ובתחרות המלכה אליזבת. עם מוריה נמנים מרינה קפצינסקי (האקדמיה בסופיה) ודמיטרי בשקירוב (בי"הס למוסיקה ע"ש המלכה סופיה, מדריד). היא גם בוגרת הקולג' ע"ש המלכה אליזבת בבלגיה. הופיעה באולמות בעלי שם כגון פלייל ושאנז-אליזה בפריז, הפילהרמוני בברלין, הגוואנדהאוז בלייפציג, אודיטוריו נסיונל במדריד, ארמון בריסל לאמנויות, הגדה הדרומית בלונדון, בקונסרבטוריון ע"ש צ'ייקובסקי במוסקבה, באולם הפילהרמונית ב סנט-פטרסבורג, מרכז קנדי בוושינגטון, סונטורי וקיוי בטוקיו, וכן בטאיפיי, ניו-זילנד ודרום-אפריקה. עוד הופיעה פלמנה כסולנית עם תזמורות ידועות ובמוסיקה קאמרית שיתפה פעולה עם אמנים רבים, בהם מיונג-וונג צ'ונג, קולין דיוויס, עמנואל קריבין, מריה ז'ואאו פירש, אלכסנדר קנייזב, אוגוסטין דומאי, מיכאלה מרטין, פרנס הלמרסון ופסקל מוראגז.

 

אלכסנדר קנייזב צ'לו
למד צ'לו במוסקבה אצל פדורצ'נקו ועוגב בנובוגורד אצל קוזלובה. זכה בפרסים בתחרויות וילניוס, קסאדו, צ'ייקובסקי ו-UNISA. כצ'לן ניגן קונצ'רטי עם טובי המנצחים והתזמורות באירופה, ארה"ב, דרום-אמריקה, אוסטרליה ואסיה. ניגן מוסיקה קאמרית עם מוסיקאים נחשבים רבים, והוא מרבה להופיע בשלישיית פסנתר עם בוריס ברזובסקי ודמיטרי מחטין, יחד איתם זכה בפרס ECHO (2005) על אלבום שלישיות פסנתר של שוסטקוביץ' ורחמנינוב. בשנת 2007 זכה בפרס זה בשנית על אלבום מיצירות שופן ורחמנינוב עם הפסנתרן ניקולאי לוגנסקי. בשנת 2005-1995 היה פרופסור באקדמיה למוסיקה במוסקבה, וכיום מעביר כיתות אמן בצרפת, גרמניה, ספרד ודרום-קוריאה. כנגן עוגב הופיע ברוסיה ובעולם.

דורותאה רושמן סופרן

ילידת פלנסבורג, גרמניה. דורותיאה רושמן חברה באנסמבל של בית האופרה הממלכתי בברלין מזה שנים, ובשנת 2016 הוענק לה תואר כבוד. היא אורחת קבועה בפסטיבל זלצבורג מאז שנת 1995, ומוזמנת בקביעות לבתי האופרה של וינה, מינכן, דרזדן, לונדון וברלין. רושמן ידועה בעיקר בתפקידים מאופרות של מוצרט, ובקרוב תצעד למחוזות חדשים בתפקידים ב"אריאדנה מנקסוס" (אריאדנה), "טנהויזר" (אליזבת), ובתפקיד הראשי ב"אלססטה" מאת גלוק. זכתה לשבחים רבים כזמרת רסיטלים, וכן בפרס גראמי לשנת 2017 עבור אלבום סולו יחד עם הפסנתרנית מיצוקו אושידה. היא מתגוררת עם משפחתה בהמבורג.

יוליאנה בנזה סופרן
נולדה בדרום גרמניה וגדלה בציריך, שווייץ. בהיותה בת חמש החלה לנגן בכינור ואף קיבלה הכשרה של בלרינה בבית האופרה של ציריך, שם החלה את שיעורי זמרה בהדרכת פאול שטיינר ורות רונר בהיותה בת 15. בנזה השלימה את לימודיה בהדרכתן של בריגיטה פאסבנדר ודפנה אוונגלאטוס במינכן. הפריצה האומנותית שלה התרחשה בהיותה בת 20 בתפקיד פמינה באופרה "חליל הקסם" מאת מוצרט בקומישה אופר, ברלין.  שרה מגוון רחב של תפקידי אופרה וקונצרטים. היא שיתפה פעולה עם המלחין והמנצח היינץ הוליגר ועם המנצחים לורין מאזל, ריקרדו שאיי, ברנרד הייטינק, מאריס יאנסונס, זובין מהטה ורבים אחרים.

רבים מאלבומיה זכו בפרסים, בהם שני פרסי "אקו קלאסיק". משנת 2016 יוליאנה בנזה היא משמשת פרופסור לזמרה בבית הספר הגבוה למוסיקה ע"ש רוברט שומן בדיסלדורף.

 

מיני פסטיבל חורף 2020
המרכז למוסיקה ירושלים בשיתוף עם הפסטיבל הבינלאומי למוסיקה קאמרית ירושלים

חמישי-שבת, 8-6 בפברואר, אולם ימק"א, ירושלים
מנהלת אמנותית ופסנתר: אלנה בשקירובה

פלמנה מנגובה פסנתר
אלכסנדר קנייזב 
צ'לו
אלנה בשקירובה
 פסנתר
יוליאנה בנזה 
סופרן
דורותאה רושמן
 סופרן
בתוכנית יצירות מאת בטהובן, רחמנינוב, מוצרט, שוברט, דביסי, ר.שטראוס, מנדלסון, הוגו וולף ושומן.
כרטיסים: 130-145 ₪. לרכישה: במספר 02-6241041 או באתר

תוכנית הפסטיבל המלאה:

יום חמישי 6.2 בשעה 20:00
אלכסנדר קנייזב צ'לו; פלמנה מנגובה פסנתר
בטהובן
: סונטה לכינור ופסנתר בלה מז'ור מס' 9 אופ' 47 "קרויצר" (עיבוד לצ'לו)
רחמנינוב
: סונטה לצ'לו ופסנתר בסול מינור, אופ' 19

יום שישי 7.2 בשעה 12:00
יוליאנה באנזה 
סופרן;  אלנה בשקירובה פסנתר
שירים של המלחינים: מוצרט, שוברט, דביסי, ריכרד שטראוס

מוצ"ש 8.2 בשעה 20:00

דורותאה רושמן סופרן ;   אלנה בשקירובה פסנתר
שירים של המלחינים: מנדלסון, הוגו וולף, שומן

 

Winter Mini Festival 2020
The Jerusalem Music Centre in collaboration with the Jerusalem International Chamber Music Festival
Thursday – Saturday, February 6-8 at YMCA Auditorium, Jerusalem
Artistic Director – Elena Bashkirova
Plamena Mangova Piano
Alexander Knyazev Cello
Elena Bashkirova Piano
Juliane Banse Soprano
Dorothea Röschmann Soprano
Works by 
Beethoven, Rachmaninov, Mozart, Schubert, Debussy, R. Strauss, Mendelssohn, Hugo Wolf and Schumann
Tickets: 130-145 NIS at 02-6241041 or at JMC website

Full program

Thursday, Feb 6 at 8pm
Plamena Mangova Piano; Alexander Knyazev Cello
Beethoven Sonata for piano & violin No. 9 in A major "Kreutzer" (arranged for cello) Rachmaninov Sonata for cello and piano in G minor, Op. 19

 

Friday, Feb 7 at 12pm
Juliane Banse Soprano; Elena Bashkirova Piano

Songs by Mozart, Schubert, Debussy andR. Strauss

Saturday, Feb 8 at 8pm

Dorothea Röschmann Soprano; Elena Bashkirova Piano

Songs by Mendelssohn, Hugo Wolf and Schumann

Musicians Alexander Knyazev, on cello, and Plamena Mangova, on piano, perform on stage at the Jerusalem International YMCA Concert Hall during the 19th Jerusalem International Chamber Music Festival (JCMF), Jerusalem, Israel, September 5, 2016. (Photo by Dan Porges/Getty Images)
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כל הפרטים החשובים על תהליך גירושין
תשלומי מדור מייצגים את חובתם של ההורים להעניק לילדיהם סביבה...
איך מחשבים התקנה של מערכת סולארית לבית הפרטי
עם כל הכבוד לאידיאולוגיה ולהכרה בכך שעלינו, על כולנו, מוטלת...
יוון כמו שלא הכרתם - מחכה לכם לטיול מרתק
את המראות הקסומים שתפגשו בצפון יוון, קשה לתאר במילים. מלבד...
מתגייסים למענם: רשת מלונות פתאל ועמותת 'נצח יהודה' ביוזמה מרגשת למען פצועי צה"ל והמשפחות השכולות
רשת מלונות פתאל בשיתוף עמותת 'נצח יהודה' יארחו בסוף השבוע...
פסח במוזאון קסטל
מוזאון הצייר משה קסטל מזמין אתכם לחוויה משפחתית ייחודית ומהנה...
שלוש מדליות זהב, מדליית כסף ושתי מדליות ארד ליקבי ירושלים אגודה חקלאית שיתופית בתחרות BEST VALUE היוקרתית
זו השנה ה-16 ברציפות שתחרות היין BEST VALUE נערכת לקראת...
תערוכה חדשה בבנייני האומה, ירושלים "אוצרים לרגע" - ילדי ישראל מציירים בזמן מלחמה
למעלה מ-1000 ילדי בתי ספר יסודיים מכלל המגזרים ומכל רחבי...
נשיא המדינה נפגש עם נשיא רואנדה והעניק לו את דיסקית החטופים בקריאה לשחרורם המיידי
נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש היום, יום ראשון, כ״ח באדר...
חדש בירושלים מרכז הקונגרסים בנייני האומה מציין 70 שנה ופותח לראשונה את שעריו לסיורים מודרכים בתערוכות השונות
הסיורים חינם בתיאום מראש! במסגרת חגיגות ה70 יפתח לראשונה מרכז הקונגרסים...
למי פונים כשזקוקים לעזרה בחיפוש מידע?
אירועים שונים בחיים מחייבים לפעמים שינוס מתניים כדי לצאת מאזור...