Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מזרן נגד פצעי לחץ: כל הפתרונות האידיאליים מבית קלינטיקה

מזרן נגד פצעי לחץ: כל הפתרונות האידיאליים מבית קלינטיקה
קרדיט תמונה: depositphotos

פצעי לחץ מופיעים על העור בכל מצב שבו נגרם ליקוי באספקת הדם לרקמות. ליקוי זה מתקבל כתוצאה מעומסים ולחצים מתמשכים במקומות שבהם העצם נמצאת בסמיכות לעור כגון: האגן, הגב התחתון, מרפקים, עקבים ועוד. פצעים אלה מכאיבים ביותר ואף גורמים לתסכול וייאוש רב, משום שלרוב הם נגרמים כתוצאה ממצב של חוסר יכולת התזוזה הבסיסי ומרותקים למיטתם. בין קבוצות הסיכון הרבות ניתן למצוא חולים סיעודיים ומונשמים, קשישים בעלי מוגבלות בתנועה, חולים שסובלים מהשמנת יתר, מחלות שפוגעות בתפקוד המערכת החיסונית, חולים בעלי שינויים במצב ההכרה או שחווים חוסר תחושה בשל פגיעה נוירולוגית ועוד. פצעי הלחץ מתקבלים בארבע דרגות חומרה (1-4) ויכולים להיווצר גם תוך כמה שעות בלבד.

מזרן נגד פצעי לחץ: כל הפתרונות האידיאליים מבית קלינטיקה
קרדיט תמונה: depositphotos

מטיבים עם אורח חיי המטופלים

מאחר ואנו נדרשים לעשות כל שביכולתנו כדי לספק אורח חיים מטיב ונטול סבל ככל האפשר לחולים ומטופלים שונים, חשוב להתמודד מול התופעה באמצעות ציוד רפואי מתאים ואיכותי. בשל כך, קיימת חשיבות גבוהה במיוחד לטיפול באמצעות מזרן נגד פצעי לחץ, שמקל משמעותית על הכאבים שחש המטופל/ החולה ואף ממזער משמעותית את סיכון היווצרותם של פצעים חדשים. לפניכם מגוון המזרונים האיכותיים שמציעה חברת קלינטיקה. תוכלו לבחור מביניהם את המאפיינים והאלמנטים הנדרשים לצורך השלמת הטיפול או השתלבות המזרון בשגרת חיי המטופל:

מזרן נגד פצעי לחץ: מה כולל כל דגם?

מזרן אוויר רפואי דגם Dynamic Standard T05+P08 – זהו מזרון אמין ואיכותי ביותר מבית חברת SpaceTrek, שנמצא בשימוש גבוה גם בקרב מחלקות טיפול נמרץ בבתי החולים השונים. דגם זה מתאים לטיפול בפצעים עד דרגה 3 ומורכב משרוולי אוויר שניתן לנפח ולפרוק מידית במצב חירום, כולל ניפוח וריקון דינמיים על מנת לווסת את הלחצים, לדמות שינוי בתנוחת הגוף ולאפשר זרימת דם תקינה שתוביל לחידוש הרקמות והפחתת העומסים באזורי הסיכון. ניתן להסיר את הכיסוי (נעים מאוד למגע) בקלות ולכבס. כמו כן קיים מנגנון המתריע על ירידה בלחץ האוויר, דליפה באחד השרוולים או תקלה כלשהי. דגם נבחר – משרד הבריאות

מזרן אוויר לפצעי לחץ מדגם Dynamic Air – מזרן אויר דינמי מבית SpaceTrek, הנחשב לנוח במיוחד, אמין ועמיד. המזרן כולל פונקציות מתקדמות ומיוצר מבסיס תאי אוויר כפול, כך שגוף המטופל חווה הפרדה מלאה מבסיס המיטה וכך נמנע מצב של הפעלת לחץ. אי הפעלת הלחץ תיצור זרימת דם טובה יותר לרקמות ותסייע במניעה וטיפול פצעי הלחץ. המזרן מתאים לטיפול בפצעי לחץ עד דרגה 4 כולל ומספק מנגנון הפעלה דינמי וסטטי על פי הצורך, מעבר למצב ישיבה והתאמה למשקלים גבוהים (עד 210 ק"ג). בנוסף ישנה ידית פריקת אוויר מידית במצב חירום ואפשרות לשליטה מרחוק באמצעות שלט. גם למזרן זה ישנו מנגנון התרעות ותקלות, כולל שמירת מצב ההפעלה האחרון כגיבוי.

מזרן אוויר Dynamic Soft – מזרן אויר דינמי מבית SpaceTrek, הנחשב לנוח במיוחד, אמין ועמיד. המזרן כולל פונקציות מתקדמות ומיוצר מבסיס תאי אוויר ובסיס ספוג תחתון, בסיס הספוג נועד לשמור על המטופל במקרה של ירידה בלחצי האויר (עקב הפסקת חשמל/תקלה) בתוך כך שיש שכבת ספוג שמונעת מהמטופל לשכב על בסיס המיטה. המזרן מותאם עד דרגה 4 כולל ולמשקל של עד 210 ק"ג, אפשרות לשליטה מרחוק על ידי שלט, ידית חירום לפריקת אויר מידית במקרה חירום, ויסות לחצים לפי משקל, מצב הושבה ועוד.

מושב אויר דינמי לפצעי לחץ – בחלק מהמקרים קיים צורך לטפל באנשים בישיבה ממושכת, למשל במצב של ריתוק לכיסא גלגלים. מושבי האוויר מבית קלינטיקה מספקים טיפול מתקדם לפצעי לחץ אופייניים ומופעלים על ידי משאבת אויר חשמלית/ידנית. הוויסות מתבצע בתאי המושב עצמו ומסייע להפחית לחצים באזורי הסיכון ולעודד את זרימת הדם התקינה לרקמות. הדגם עם המשאבה החשמלית מגיע עם סוללה בעלת 8 שעות עבודה, כיסוי נשלף שניתן לכבס ולהלביש על כורסה או כיסא גלגלים ומנגנון הפסקת עבודה.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
החמרה במצב רפואי בעקבות מלחמה - מה ניתן לעשות?
בימים קשים אלו במדינת ישראל, לא נדיר לשמוע על אנשים...
איך להבטיח שהכל יתנהל כשורה בחייכם גם במצבים רגישים?
מצבים שונים שנקלעים אליהם במהלך החיים גורמים לכך שהם נוטלים...
הפיצויים שמגיעים לכם בגלל נזקי גוף
תאונות קורות וחלק מהתאונות אפשר להגדיר כרשלנות של מי שבאחריותו...
6 טיפים לשתייה בריאה
שתיית מים במהלך היום מהווה דבר חשוב וחיוני מאוד לגוף...
הסרת שיער במקומות הכי רגישים במקצועיות
כשאתן מחפשות שיטה יעילה שאיתה אפשר להסיר שיער ביעילות ולטווח...
מגשי פירות
שף הטעמים: יצירת מציאות חדשה עם מגשי פירות
מגשי פירות, המעטפת המיוחדת שנוצרה כדי להעניק לך חוויה קולינרית...
מעברים וכניסות למשרדים ולעסקים
אט אט מתחילים דלתות אוטומטיות לכבוש את נתחי השוק הרחבים...
הכרויות למטרה רצינית – איך לשפר את הסיכויים למצוא זוגיות?
ניסיתם להשתמש באתר הכרויות מקוון כדי למצוא את בת או...
איך להתמודד עם הארכת מעצר?
מעצר הוא הליך לא פשוט שגורם לעצורים רבים להרגיש פחד...
למה כדאי לכם לתת למערכות הבית החכם לדאוג לכם?
כשהמכשירים החכמים שלכם שוטפים עבורכם כלים, מבשלים, מנקים, מוציאים את...