Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מה הקשר בין ספק אינטרנט לאבטחה ברשת?

מה הקשר בין ספק אינטרנט לאבטחה ברשת?
מקור FREEPIK

ספק האינטרנט שבו אנחנו נעזרים בכדי להתחבר לרשת האינטרנט, הוא ערוץ התקשורת שלנו ל"עולם" רחב זה. זה הוא צוואר הבקבוק, שדרכו עוברת כל התקשורת. מכן מובנת עקרונית, החשיבות שלו בכל הנוגע לתקשורת זו, מהיבטים רבים. למרות שהיבט מהירות התקשורת הוא זה שנוטה להיות בולט במיוחד, יש כאן גם נושא חשוב ואפילו קריטי, של אבטחה. אם כך, מה הוא בדיוק הקשר בין ספק האינטרנט שלנו, לבין האבטחה ברשת?

מה הקשר בין ספק אינטרנט לאבטחה ברשת?
מקור FREEPIK

האבטחה שמאחורי הקלעים – לבחור נכון

ראשית, ישנו הנושא הקריטי, של רמת האבטחה אצל ספק האינטרנט עצמו. היבט זה, מתחיל מהגדרת מדיניות אבטחה פנימית אצל הספק. מדיניות כזו, נהלים ועוד, אינם גלויים לציבור, אלא נמצאים בפועל "מאחורי הקלעים". אבל אם בעקבות קריאת חוות דעת על ספק אינטרנט ITC (למשל) בחרת לעבוד איתם, מאחר שהתרשמת שמדובר בספק איכותי, סביר שיש לחברה כזו את כל הדרוש. אפשר כמובן גם לקרוא באתר הספק ולדבר עם נציגיו, בכדי להתרשם ישירות מגישתם לטיפול פנימי באבטחה. 

האבטחה שמאחורי הקלעים – מדיניות ונהלים

טיפול יסודי באבטחה בתוך עסק (דוגמת ספק אינטרנט) מתחיל בנהלים ברורים. נהלים אלה שגובשו, יפרטו מי ממונה על מה בכל הנוגע לאבטחה ואת הפעולות שעושים בנידון, באופן שוטף או במקרי חירום. ספק אינטרנט איכותי יתרגל את עובדיו בנושא הזה, יתחקר מקרים מיוחדים וישפר נהלים. כתוצאה מכך, הוא יוכל לעמוד באופן "מכובד", בהתקפות שבכל מקרה תהיינה עליו (עסקים גדולים ובולטים, הם מטרה קבועה לתוקפים מסוגים שונים). משמע – ספק האינטרנט יוכל להבטיח, ששירותיו ממשיכים לתפקד ושלקוחותיו אינם נפגעים מההתקפות. 

האבטחה שמאחורי הקלעים – מערכות

מלבד היבטי המדיניות והנהלים, חשוב מאוד שלספק תהיינה מערכות טכנולוגיות איכותיות מבחינת אבטחה. לא מדובר בהכרח על מערכות רבות או יקרות, אלא על השקעה בבחירת מערכות חכמה, בדגש על איכות. גם כאן, הלקוח לא יכול לבדוק לעומק כל דבר, אבל חברה איכותית בוודאי תהיה מודעת היטב להיבט זה. אם מדובר למשל בגוף כמו ספק אינטרנט ITC, הספק לא יכול להרשות לעצמו שאירועי אבטחה ישבשו את הפעילות העסקית או יפגעו בלקוחות. כך שמדובר אצל ספקים איכותיים, בנושא שנמצא בעדיפות גבוהה. 

בקדמת הבמה – שירותי עזר לאבטחה

ספקי החיבור לאינטרנט נוהגים גם להציע מגוון שירותי עזר משלימים. זאת, גם בנושא האבטחה. ITC לדוגמה, מציעה למשתמשים פרטיים מוצרי הגנה של חברת קספרסקי ולעסקים שירותי אבטחה מנוהלים. היא גם מציעה שירות ניטור נכסי הלקוח, אשר מאפשר לזהות ולהתריע בזמן אמת על אירועים חשודים, כולל באבטחה. 

לסיכום

כפי שראינו, לספק האינטרנט יש חלק קריטי ברמת האבטחה של השימוש שאנו עושים באינטרנט. כמו כן, ניתן להיעזר בשירותי אבטחה שונים שהספק מציע, בכדי להוסיף ולשפר את רמת האבטחה. 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מה באמת צריך לדעת על ריהוט ודשא לגינה?
אתם נמצאים היום בנקודה שבה אתם רוצים לשנות את עיצוב...
החמרה במצב רפואי בעקבות מלחמה - מה ניתן לעשות?
בימים קשים אלו במדינת ישראל, לא נדיר לשמוע על אנשים...
איך להבטיח שהכל יתנהל כשורה בחייכם גם במצבים רגישים?
מצבים שונים שנקלעים אליהם במהלך החיים גורמים לכך שהם נוטלים...
הפיצויים שמגיעים לכם בגלל נזקי גוף
תאונות קורות וחלק מהתאונות אפשר להגדיר כרשלנות של מי שבאחריותו...
6 טיפים לשתייה בריאה
שתיית מים במהלך היום מהווה דבר חשוב וחיוני מאוד לגוף...
הסרת שיער במקומות הכי רגישים במקצועיות
כשאתן מחפשות שיטה יעילה שאיתה אפשר להסיר שיער ביעילות ולטווח...
מגשי פירות
שף הטעמים: יצירת מציאות חדשה עם מגשי פירות
מגשי פירות, המעטפת המיוחדת שנוצרה כדי להעניק לך חוויה קולינרית...
מעברים וכניסות למשרדים ולעסקים
אט אט מתחילים דלתות אוטומטיות לכבוש את נתחי השוק הרחבים...
הכרויות למטרה רצינית – איך לשפר את הסיכויים למצוא זוגיות?
ניסיתם להשתמש באתר הכרויות מקוון כדי למצוא את בת או...
איך להתמודד עם הארכת מעצר?
מעצר הוא הליך לא פשוט שגורם לעצורים רבים להרגיש פחד...