Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

מדד המעו"ף – האם השוק בדרך לשיא חדש?

מדד המעו"ף –  האם השוק בדרך לשיא חדש?

הצעד המהיר שפתח מדד המעו"ף בסיומו של שבוע המסחר החולף, סייע לו לזנק מעל רמת 1,140 הנקודות. המחזור הגבוה העיד על העוצמה, והמגמה שהייתה מגמת עלייה, נותרה מגמת עלייה. אני מניח ששאלת השאלות לתקופה הקרובה היא האם מדד המעו"ף בדרך לשיא חדש.  לכיבוש רמת 1,248 הנקודות והתבססות בטריטוריית מחירים לא מוכרת. שמירה על התנהגות אותה אציג בגוף הסקירה, תעלה מהותית את הסבירות לכך. 

יחד עם זאת, אין להתעלם מתופעת היעדר הסנכרון בין השווקים עליה הצבעתי בסקירות הקודמות. עד לחזרתם של השווקים לתיאום מלא, תהיה רמת הסיכון הקיימת גבוהה למדי. 

ולגבי הדולר הרי שלפי שעה הערכותי אודות כיוונו ויעדיו נותרים על כנם וזאת כל עוד יחזיק מעמד מעל לרמת 3.75 שקלים. 

היום אהיה, כמו תמיד, זמין לשאלותיכם המעניינות. אשתדל לענות בכובד ראש וברצינות הראויה לכל אחד ואחת. לצערי אין ביכולתי לענות לשאלות אודות מניות ספציפיות. אשמח לעשות זאת במסגרת המקום המוקצה לי באתר. מעבר לכך, שיהיה לכולנו שבוע קל ופשוט.   

בטווח הזמן הקצר  

הדילוג של מדד המעו"ף מעל לרמת 1,140 הנקודות והמחזור הגבוה שנרשם ביום המסחר האחרון של השבוע, מבטאים מידה לא מבוטלת של עוצמה. היכולת של השוק המקומי לקדוח את דרכו לשיא חדש, תלויה במספר תנאים :

1. בסקירות האחרונות חזרתי חזור ושנה על המנטרה ולפיה מבט על הגרף היומי של מדד המעו"ף מלמד שהמגמה לטווח הקצר עודנה מגמת עלייה, ולא בכדי. בתהליך קבלת ההחלטות, המגמה ניצבת בראש ההיררכיה וההנחה היא שכל עוד אין סימנים מוחלטים לסיומה, הרי שסיכוייה להמשיך מעלה גבוהים.

 

2. אם נביט על התנהגותו של מדד המעו"ף בגרף הנרות היומי המצורף (וכמובן גם בשבועי), נוכל לראות את האופן בו מסודרות נקודות השיא והשפל. מדד המעו"ף ימשיך להתנהל במגמת עלייה כל עוד תיבלם כל נסיגה מעל לקודמתה. כלומר, כל עוד תיבלם הנסיגה הבאה מעל לרמת 1,100 הנקודות, תיחשב במגמה כמגמת עלייה. 

3. אחד מגילויי העוצמה המשמעותיים ביותר במגמת עלייה מתקיים  כאשר רמת התנגדות הנפרצת כלפי מעלה הופכת לשמש כרמת תמיכה. כפי שאפשר לראות על גבי הגרף המצורף, רמת 1,097 הנקודות ששימשה כרמת התנגדות, נפרצה מעלה במסגרת גל העליות האחרון והפכה לשמש כתמיכה. כך עשו גם קודמותיה.כלומר, כל נסיגה שתיבלם מעל לרמת 1,125 – 1,130 תעיד על עוצמה ונכונות להמשיך מעלה במהירות.

 

4. פרמטר נוסף המשמש כחיזוק לקיומה של מגמת העלייה הוא צמד הממוצעים הנעים שלאורך כל מגמת העלייה האחרונה נותר מסודר בסדר עולה. סידור זה שמור למגמות עלייה. המרכיבים הללו מעידים שכיוונו של מדד המעו"ף עודנו בעלייה בטווח הזמן הקצר וכל עוד לא יהיה שינוי לפחות באחד מהם, קשה יהיה לדבר על היפוך מגמה. 

רמות תמיכה והתנגדות 

רמת תמיכה ראשונה סביב 1,125 – 1,130 הנקודות. זו הייתה רמת השיא האחרונה והיכולת של מדד המעו"ף לשמור עליה כרמת תמיכה תהווה מפגן עוצמה.מתחתיה רמת תמיכה משמעותית הרבה יותר, 1,090 – 1,100  שרק שבירתה מטה עלולה לערער את מגמת העלייה קצרת הטווח ותחייב בחינה חוזרת של כיוון השוק.

 מבחינת רמות התנגדות הרי שאחרון בסדרה מצוי בין 1,160 – 1,248. רצועה עבה ורחבה שבה, כמעט ללא ספק, ירגיש מדד המעו"ף קושי אמיתי.

 סיכום 

מגמת עלייה . כל עוד יוותר מבנה המחירים כמות שהוא וכל עוד לא נשברה ברורות רמת תמיכה משמעותית, מוקדם יהיה לדבר על גל ירידות העומד בפתח או אף על שינוי מגמה. הרהורים מסוג זה יכנסו למשוואת קבלת ההחלטות רק כאשר ישבור מדד המעו"ף את רמת 1,190 – 1,100 הנקודות.

 

אין בסקירה זו משום המלצה לקנות את הנייר או למוכרו והעושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד. 

הערה : כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
תכנון נכון מבטיח עתיד מאושר!
ההחלטה מה לעשות עם הפנסיה שלכם יכולה להיות אחת ההחלטות...
תכנית עבודה נכונה מבטיחה הצלחה בעסק
ניהול עסק מחייב כישורים ומיומנויות מסוג אחר מאשר עבודה יצרנית...
בשיא המלחמה- חברת אקסטל השלימה את עסקת הנדל"ן הגדולה ביותר במאה שנים האחרונות בירושלים
חברת אקסטל השלימה את רכישת קרקעות אדמות הפטריארכיה בירושלים מקבוצת...
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
תלת מימד ומוצר ראשוני
אחד השלבים החשובים ביותר בייצור מוצר ולמעשה השלב הכמעט אחרון...
בכיר השפים הירושלמים, השף עזרא קדם, מצטרף לכשרות צהר
השף המוערך עזרא קדם, סמל הקולינריה המקומית אשר יוצר בימים...
שיתוף פעולה חברתי בין אוניברסיטת רייכמן לבן & ג'ריס - למען שירותי הדם של מד"א
במסגרת השת"פ תוצב עמדת תרומת דם של מד"א וסטודנטים שיתרמו דם...
משחק מגנטים לילדים
אחד החידושים בעולם משחקי הילדים בשנים האחרונות הינו ערכות משחק...
לקראת ט"ו בשבט: נשיא המדינה ורעייתו אירחו חקלאים וחקלאיות ואת נציגי 'ארגון מגדלי הפירות בישראל'
לרגל חג האילנות, אירחו כבוד נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו...
מידע הוא כוח – בעולם שבו אתם רוצים לייצר דירוג אשראי איכותי
היכולת שלנו לבנות תהליכי קבלת החלטות גם בתחום הפיננסי היא...