Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

לקראת יום ירושלים סקר חדש מגלה: כמחצית מתושבי המרכז בוחרים בירושלים כיעד המועדף עליהם לנופש עירוני

לקראת יום ירושלים סקר חדש מגלה: כמחצית מתושבי המרכז בוחרים בירושלים כיעד המועדף עליהם לנופש עירוני
קרדיט pixabay

נתונים אלה ואחרים עולים מסקר שערך מכון גיאוקרטוגרפיה עבור משרד ירושלים ומורשת לקראת אירועי שבוע יום ירושלים יחלו ב-6.5 ויסתיימו ב-13.5

יום ירושלים יצוין השנה במאות אירועים ייחודיים לציבור הרחב, שיתקיימו על פני שבוע שלם ברחבי העיר. סקר חדש שנערך השבוע על ידי מכון גיאוקרטוגרפיה עבור משרד ירושלים ומורשת לקראת אירועי 'שבוע ירושלים שלי', מגלה כי כמחצית מהציבור (47.4%) בוחרים בירושלים כיעד המועדף עליהם לנופש עירוני, כאשר תל אביב נמצאת רק במקום השני (31.7%).

הנתונים מצביעים על כך כי 51% מתושבי המרכז מעדיפים את ירושלים כמקום לנופש עירוני, זאת לעומת 53% מתושבי השרון , 50% מתושבי הדרום, 48% מתושבי הצפון ו-21% בלבד מתושבי ירושלים והאזור שהשיבו כך.

בנוסף, כמחצית מהציבור תופס את ירושלים כמקום הכי חשוב לעם היהודי, בעוד שכרבע מהציבור תופס אותה כאחד המקומות החשובים בעולם. מבין האתרים השונים בירושלים הכותל נתפס כאתר החשוב ביותר ולאחריו מוזיאון יד ושם. מרבית הישראלים נוהגים לבקר בירושלים – יותר ממחציתם מגיעים לירושלים לצורך טיול, 46% מגיעים לצורך ביקור במקומות קדושים ואילו רק 15% כמעט לא מבקרים בעיר.

קרדיט pixabay

נתונים אלה ואחרים עולים מסקר אינטרנטי שנערך בקרב 500 משיבים, בגילאי 18 ומעלה ובדק מהי ירושלים עבור הציבור הישראלי, מהו האתר החשוב ביותר אישית עבורם ובאילו נסיבות הם נוהגים לבקר בעיר, איזה ערים עדיפות עליהם לנופש עירוני וכן עד כמה הציבור בעד שעוד מדינות יעבירו את שגרירותן לבירת ישראל.

עוד עולה מהסקר כי כ-90% מהציבור תומכים בכך שעוד מדינות יעבירו את שגרירותן לבירת ישראל  שיעור הגברים שהצהירו שהם מאד בעד העברת השגרירות לירושלים גבוה בהרבה משיעור הנשים שהשיבו כך – 60% לעומת 42%. בנוסף, ניתן לראות כי שיעור התומכים עולה עם ככל שהגיל ורמת הדתיות עולה. נתון מעניין נוסף הוא, שכרבע מהציבור היה מעדיף לגור בירושלים, לו יכול היה.

 

אבי כהן, מנכ"ל משרד ירושלים ומורשת מוסר: "השנה לראשונה הרחבנו את חגיגות יום ירושלים לשבוע שלם ומגוון באירועים – "שבוע ירושלים שלי". מהסקר ברור שירושלים נמצאת בליבם של כל הישראליים באשר הם וכל אחד מתחבר לנקודה שלו בעיר בירתנו. מטרתנו היא לאפשר לכלל הרבדים באוכלוסייה להגיע לעיר ולהתחבר אליה מהנקודה המיוחדת להם. להתחבר לתרבות, לשורשים, להיסטוריה ולמקום. שמחנו לגלות בסקר כי מרבית הישראליים בוחרים בירושלים כיעד מועדף לחופשה עירונית, זאת לצד הגאווה בירושלים הקיימת בכל לב. ירושלים הייתה ותישאר אור לעולם כולו ונמשיך לעשות ככל שניתן כדי להביא לכאן את כל עם ישראל."

הרב רפי פרץ, שר ירושלים ומורשת: "2000 שנה וירושלים עדיין עומדת יציבה כלב ליבו של העם היהודי. חילונים, דתיים וחרדים- כולנו שואפים לחזור ולהגיע לירושלים. שמחתי לראות כי כמו אז, גם היום, נישאות העיניים אל ירושלים תמיד. מסקנה חשובה העולה מן הסקר, היא שרובם ככולם של תושבי מדינת ישראל מכירים בחשיבות האדירה של העברת שגרירויות נוספות לירושלים. אני אמשיך לפעול על מנת להמשיך ולקדם את הנושא הזה ולהביא שגרירויות נוספות לעיר".

 

נתונים נוספים שעולים מהסקר:

 פילוח לפי רמת דתיות – דתיים יותר נוטים לציין כי ירושלים היא המקום החשוב ביותר לעם היהודי מחילוניים, בעוד חילוניים יותר מדתיים נוטים לציין כי היא אחד המקומות החשובים בעולם. אין לי רגש כלפי ירושלים, צויינה בעיקר רק בקרב חילוניים. רק כמחצית מהחילוניים ציינו את הכותל המערבי כאתר החשוב ביותר לעומת מרבית הדתיים. בקרב הדתיים, הסיבה הבולטת ביותר לביקור בירושלים היא ביקור במקומות קדושים בעוד בקרב החילוניים היא טיול. בנוסף, החילוניים מעדיפים יותר את תל אביב ואילו הדתיים יותר את ירושלים.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מתגייסים למענם: רשת מלונות פתאל ועמותת 'נצח יהודה' ביוזמה מרגשת למען פצועי צה"ל והמשפחות השכולות
רשת מלונות פתאל בשיתוף עמותת 'נצח יהודה' יארחו בסוף השבוע...
פסח במוזאון קסטל
מוזאון הצייר משה קסטל מזמין אתכם לחוויה משפחתית ייחודית ומהנה...
שלוש מדליות זהב, מדליית כסף ושתי מדליות ארד ליקבי ירושלים אגודה חקלאית שיתופית בתחרות BEST VALUE היוקרתית
זו השנה ה-16 ברציפות שתחרות היין BEST VALUE נערכת לקראת...
תערוכה חדשה בבנייני האומה, ירושלים "אוצרים לרגע" - ילדי ישראל מציירים בזמן מלחמה
למעלה מ-1000 ילדי בתי ספר יסודיים מכלל המגזרים ומכל רחבי...
נשיא המדינה נפגש עם נשיא רואנדה והעניק לו את דיסקית החטופים בקריאה לשחרורם המיידי
נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש היום, יום ראשון, כ״ח באדר...
חדש בירושלים מרכז הקונגרסים בנייני האומה מציין 70 שנה ופותח לראשונה את שעריו לסיורים מודרכים בתערוכות השונות
הסיורים חינם בתיאום מראש! במסגרת חגיגות ה70 יפתח לראשונה מרכז הקונגרסים...
הסטודנט משאנן הנציח את חבר הילדות מירושלים
בטקס מרגש בבית יד לבנים בירושלים השתתפו השבוע משפחות שכולות,...
תערוכת ענק לכבוד ציון 40 שנה לסדנאות האמנים
"האומן 26" ניהול אמנותי: לי היא שולוב אוצרות: הילי וורטמן מויאל, דביר...
תערוכה חגיגית לכבוד 40 שנה לסדנאות האמנים ירושלים: "האומן 26"
ניהול אמנותי: לי היא שולוב אוצרות: הילי וורטמן מויאל, דביר...
רשת מסעדות הביסטרו: "גרג קיטשן" מתרחבת ופותחת סניף בירושלים בהשקעה של כ – 1 מיליון ₪
 רשת מסעדות הביסטרו: "גרג קיטשן", מקבוצת גרג, מתרחבת ופותחת בימים...