Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

לכבוד חג השבועות נשיא המדינה אירח חקלאים ורפתנים מכל רחבי המדינה

לכבוד חג השבועות נשיא המדינה אירח חקלאים ורפתנים מכל רחבי המדינה
צילום: עמוס בן גרשום

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח כמדי שנה היום, יום ראשון, א' בסיוון, 21 במאי, את ארגון מגדלי הירקות ומועצת החלב לכבוד חג השבועות, בסימן נשים בחקלאות הישראלית. באירוע השתתפו מנכ"ל ארגון מגדלי הירקות מאיר יפרח, מנכ"ל מועצת החלב איציק שניידר, מזכ״ל תנועת המושבים ויו״ר התאחדות חקלאי ישראל עמית יפרח, מנכ"ל ארגון יצרני החלב, ליאור שמחה, נציגי ארגון מגדלי הירקות, נציגי ארגון מועצת החלב, רפתנים וחקלאים, ותלמידים מהפנימיות כפר גלים וכפר סילבר שליוו את האירוע בשירי שבועות.

בתחילת האירוע נשיא המדינה ורעייתו השתתפו בהדרכה להכנת גבינה בהנחיית הגבנית אפרת גבאי ממושב נהלל, ולאחר מכן נשיא המדינה שוחח עם רפתנים וחקלאים מכל חלקי הארץ. בין המשתתפים סיפרה אייר לבית משפחת צפריר ממושב גבעת יואב שבדרום רמת הגולן, את סיפורה המשפחתי כדור שלישי לרפתנים.

נשיא המדינה פתח ואמר: "אני מאמין שהחיבור לארץ ישראל הוא חיבור שלא עוסק רק במחיר העגבנייה, הוא עוסק במשהו הרבה עמוק יותר. אהבת הארץ היא מוטיב מרכזי בתפיסות העולם שלנו, האמונות שלנו וההבנה של מעגלי החיים שמבוססים על חקלאות, שהיא תוצרת הארץ.

צילום: עמוס בן גרשום

אין כמו חקלאות תוצרת הארץ, שלא לדבר על האיכות המדהימה שלה, הפירות והירקות הנפלאים ומוצרי החלב יוצאי דופן ואנחנו יודעים להעריך זאת. אין מקום שבו אני ומיכל מבקרים בעולם, ואין מקום שלא ניגשים ואומרים לנו שיש לנו את החקלאות הכי מדהימה, ושהם רוצים ללמוד, להעתיק ולהיות כמונו. צריך להמשיך לומר כמה אדירה החקלאות הישראלית והחובה לשמר אותה מכל משמר ולהגן עליה."

רעיית הנשיא מיכל הרצוג סיכמה את האירוע החגיגי ואמרה: "זו תמיד חגיגה לראות אתכם ואת התוצרת המקסימה, לראות אתכם ואת ילדיכם כאן ולשיר ביחד את שירי החג. כל החברה הישראלית מאושרת מהתוצרת של החקלאים והרפתנים ובאמת יש לנו מוצרים להתגאות בהם. אנחנו מובילים מהבחינה הזו בעולם ואנחנו רוצים להמשיך להיות בחוד החנית של הפיתוחים. אנחנו מחזקים אתכם בעשייה הלא פשוטה והיומיומית שלכם. תודה רבה לכם מכל הלב.״

מנכ”ל מועצת החלב, איציק שניידר: "מידי שנה מייצרים בישראל 1.554 מיליארד ליטר חלב ב-660 רפתות שפרוסות ב – 345 ישובים לאורכה ולרוחבה של הארץ ובגבולות המדינה, והפריפריה. החלב, מגיע לכ-100 מחלבות אשר מעבדות אותו ללמעלה מ-2,000 מוצרים שונים טריים טעימים ובריאים. בזכות האנשים שלנו ישראל הפכה למובילה עולמית בגנטיקה, בטכנולוגיות המשולבות ברפת ובשיטות הניהול של משק החלב. הרפתנים ורפתניות הישראלים מוזמנים לכל העולם כדי לשתף מהידע שלהם. זה הביטוי המוחשי ביותר להצלחה של הענף שמוביל את ביטחון המזון של ישראל כבר 75 שנה."

מזכיר ארגון מגדלי הירקות מאיר יפרח: "תודה רבה לכם על שפתחתם את ביתכם בפנינו לרגל חג השבועות. כמיטב המסורת, נציגי מגדלי הירקות מגיעים לבית הנשיא, באווירת חג הביכורים, כדי להציג בפניכם את מיטב תוצרת הירקות מכל חלקי ארץ ישראל, ארץ זבת חלב ודבש. זכינו במגוון אקלימי מיוחד בארצנו, שמאפשר לנו לגדל ירקות ברצף שאין כמותו. תחילתו יכולה להיות בדרום הארץ, וכאשר מסתיימת העונה הדרומית תחל עונתו במרכז, ואז תתחיל העונה בצפון, וכך ישווקו הירקות אזור אחר אזור, ותתאפשר הספקה שוטפת כל השנה."

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מעלים זיכרונות: נשיא המדינה יוצא בפרויקט הנצחה מרגש לזכרם של הנופלים והנרצחים במלחמת ״חרבות ברזל״
נשיא המדינה יצחק הרצוג יוצא בפרויקט חדש ומרגש שמטרתו היא...
10,000 עפיפונים עם שמות חללים וחטופים יופרחו לאוויר ביום העצמאות
מטס עפיפונים ענק בהובלת "120 מנהיגות מחברות" ובהכנת והשתתפות הקהל...
לקראת יום הזיכרון נשיא המדינה אירח את נציגי משפחות חללי צה״ל
לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, נשיא המדינה יצחק הרצוג...
נשיא מדינת ישראל נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעיתו מיכל בטקס הנחת זרים ליום הזיכרון לשואה ולגבורה
נשיא מדינת ישראל יצחק (בוז'י) הרצוג נשא דברים בטקס הפתיחה...
נשיא המדינה יצחק הרצוג במפגש עם משפחות שכולות, באתר ההנצחה הממלכתי לזכר חללי צה״ל הבדואים
אנחנו עוסקים כל העת - כל יום, שעה שעה, בימים...
נשיא המדינה נפגש עם מזכיר המדינה האמריקאי
נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש הבוקר, יום רביעי, כ״ג בניסן,...
נשיא המדינה נפגש עם משפחתו של ענר שפירא ז״ל
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל נפגשו הבוקר, יום שלישי,...
הדוקטור הבכיר מ'הדסה' הלחין להקת הרבנות הצבאית ותומר מתנה מבצעים "ריבה ריבך"
להקת הרבנות הצבאית ותומר מתנה בסינגל חדש – "ריבה ריבך"....
נשיא המדינה אירח אחיות ואחים מצטיינים ממערכת הבריאות
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, אירחו היום, יום שלישי,...
הפועל לב ירושלים מסכמת עונה היסטורית
הפועל לב ירושלים מסכמת עונה היסטורית כמחזיקת גביע המדינה וסגנית...