Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

להתמודד עם אש בצורה הטובה ביותר- איך עושים את זה?

להתמודד עם אש בצורה הטובה ביותר- איך עושים את זה?
קרדיט: Canva

אחת הסכנות שישנן, במיוחד במקומות כמו מסעדות ומפעלים אך בהחלט גם במבנים אחרים היא פריצת שריפה.  היום ישנם כלים יעילים לגילוי וכיבוי אש עוד בתחילתה. אחד הכלים היעילים ביותר לכיבוי הוא ספרינקלרים. מערכות ספרינקלרים מבוססות על טמפרטורה. ישנה טמפרטורה המתוכנתת אשר מעבר לה הספרינקלר פועל באופן אוטומטי ומתיז חומר כיבוי. מדובר כאמור במערכת של ספרינקלרים ולא במתז בודד כך שכמות החומר המותזת היא גדולה. יש לציין שלא תמיד החומר המותז הוא מים. בדומה למטפי כיבוי, גם בספרינקלרים החומר המכבה יכול להיות גז או אבקה. כדי שהמערכת תעבוד באופן יעיל, בין המתזים מקשרת מערכת של צינורות העוברים במבנה ודרכם מגיע חומר הכיבוי לכל ספרינקלר.

כיצד מותקנים הספרינקלרים?

כאמור, הספרינקלרים בנויים ומתפקדים כמערכת. כל אחד מהם מקושר לאחר וכולם אמורים לפעול יחד כאשר תנאי הסביבה מורים על כך. כיוון שמדובר על מערכת של צינורות העוברים דרך המבנה, התקנת ספרינקלרים היא פעולה מורכבת הדורשת מיומנות והכרה מצוינת של המערכות כמו גם של החוקים הנוגעים לנושא בטיחות אש. רק כך המבנה יעבור ביקורת של רשות הכבאות. יש להתקין את הספרינקלרים כך שיהיו במרחק מתאים זה מזה. יש להתקין צינורות  מתאימים כך שבעת הצורך יפוזר מספיק חומר היוצא בלחץ גבוה כדי לפזר כמות גדולה של חומר בזמן הקצר ביותר. מעבר להתקנה עצמה, ישנו גם עניין תחזוקת ספרינקלרים: לעיתים נדרש להזיז ספירנקלר למיקום אחר או להחליף ספרינקלר שאינו תקין באחר. לכל אלה חשוב לפנות לחברה המתמחה בתחום.

חשיבות הנחת ציוד אש בארון מתאים

ציוד כיבוי וגילוי אש הוא כאמור קריטי. לא ניתן לקבל טופס 4 במבנה שטרם אוכלס מבלי שיש בו את כל הציוד הנדרש. לא פחות חשוב מכך שיהיה הציוד, בין אם אלה מטפים, גלגלון אש ועוד, חשוב למקם אותם בצורה מסודרת במקום קבוע שיהיה אף הוא מתאים לעמוד בפני תנאי אש וחום גבוה. ארון כיבוי אש פיברגלס הוא עמיד מאוד בפני חום. הפיברגלס המשלב סיבי זכוכית ופלסטיק יחד הוא חזק, עמיד ונוח. חשוב לבחור ארון ציוד אש שיהיה גדול מספיק. הארון צריך להכיל את הציוד של אותה קומה או אזור ולכן צריך להיות מרווח. גלגלון אש תופס לא מעט מקום. כך גם מטפי כיבוי. מעבר לכך כדאי שיהיה נוח לפתיחה. פתיחה מסורבלת תקשה עליכם להוציא את הציוד המבוקש ובמקרים של שריפה כל שניה כמובן היא חשובה.

חברת ע. מועטז ציוד לכיבוי אש היא חברה המתמחה בתחום. החברה משווקת ומתקינה מערכות גילוי וכיבוי אש במקצועיות ועל סמך ניסיון רב.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הליווי המשפטי החשוב ביותר למשפחה שלכם
ברגעים בהם אירועים בחיים מחייבים פנייה לרשויות ופעולות רישום שמקבלות...
מה באמת צריך לדעת על ריהוט ודשא לגינה?
אתם נמצאים היום בנקודה שבה אתם רוצים לשנות את עיצוב...
החמרה במצב רפואי בעקבות מלחמה - מה ניתן לעשות?
בימים קשים אלו במדינת ישראל, לא נדיר לשמוע על אנשים...
איך להבטיח שהכל יתנהל כשורה בחייכם גם במצבים רגישים?
מצבים שונים שנקלעים אליהם במהלך החיים גורמים לכך שהם נוטלים...
הפיצויים שמגיעים לכם בגלל נזקי גוף
תאונות קורות וחלק מהתאונות אפשר להגדיר כרשלנות של מי שבאחריותו...
6 טיפים לשתייה בריאה
שתיית מים במהלך היום מהווה דבר חשוב וחיוני מאוד לגוף...
הסרת שיער במקומות הכי רגישים במקצועיות
כשאתן מחפשות שיטה יעילה שאיתה אפשר להסיר שיער ביעילות ולטווח...
מגשי פירות
שף הטעמים: יצירת מציאות חדשה עם מגשי פירות
מגשי פירות, המעטפת המיוחדת שנוצרה כדי להעניק לך חוויה קולינרית...
מעברים וכניסות למשרדים ולעסקים
אט אט מתחילים דלתות אוטומטיות לכבוש את נתחי השוק הרחבים...
הכרויות למטרה רצינית – איך לשפר את הסיכויים למצוא זוגיות?
ניסיתם להשתמש באתר הכרויות מקוון כדי למצוא את בת או...