Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

להתמודד עם אש בצורה הטובה ביותר- איך עושים את זה?

להתמודד עם אש בצורה הטובה ביותר- איך עושים את זה?
קרדיט: Canva

אחת הסכנות שישנן, במיוחד במקומות כמו מסעדות ומפעלים אך בהחלט גם במבנים אחרים היא פריצת שריפה.  היום ישנם כלים יעילים לגילוי וכיבוי אש עוד בתחילתה. אחד הכלים היעילים ביותר לכיבוי הוא ספרינקלרים. מערכות ספרינקלרים מבוססות על טמפרטורה. ישנה טמפרטורה המתוכנתת אשר מעבר לה הספרינקלר פועל באופן אוטומטי ומתיז חומר כיבוי. מדובר כאמור במערכת של ספרינקלרים ולא במתז בודד כך שכמות החומר המותזת היא גדולה. יש לציין שלא תמיד החומר המותז הוא מים. בדומה למטפי כיבוי, גם בספרינקלרים החומר המכבה יכול להיות גז או אבקה. כדי שהמערכת תעבוד באופן יעיל, בין המתזים מקשרת מערכת של צינורות העוברים במבנה ודרכם מגיע חומר הכיבוי לכל ספרינקלר.

כיצד מותקנים הספרינקלרים?

כאמור, הספרינקלרים בנויים ומתפקדים כמערכת. כל אחד מהם מקושר לאחר וכולם אמורים לפעול יחד כאשר תנאי הסביבה מורים על כך. כיוון שמדובר על מערכת של צינורות העוברים דרך המבנה, התקנת ספרינקלרים היא פעולה מורכבת הדורשת מיומנות והכרה מצוינת של המערכות כמו גם של החוקים הנוגעים לנושא בטיחות אש. רק כך המבנה יעבור ביקורת של רשות הכבאות. יש להתקין את הספרינקלרים כך שיהיו במרחק מתאים זה מזה. יש להתקין צינורות  מתאימים כך שבעת הצורך יפוזר מספיק חומר היוצא בלחץ גבוה כדי לפזר כמות גדולה של חומר בזמן הקצר ביותר. מעבר להתקנה עצמה, ישנו גם עניין תחזוקת ספרינקלרים: לעיתים נדרש להזיז ספירנקלר למיקום אחר או להחליף ספרינקלר שאינו תקין באחר. לכל אלה חשוב לפנות לחברה המתמחה בתחום.

חשיבות הנחת ציוד אש בארון מתאים

ציוד כיבוי וגילוי אש הוא כאמור קריטי. לא ניתן לקבל טופס 4 במבנה שטרם אוכלס מבלי שיש בו את כל הציוד הנדרש. לא פחות חשוב מכך שיהיה הציוד, בין אם אלה מטפים, גלגלון אש ועוד, חשוב למקם אותם בצורה מסודרת במקום קבוע שיהיה אף הוא מתאים לעמוד בפני תנאי אש וחום גבוה. ארון כיבוי אש פיברגלס הוא עמיד מאוד בפני חום. הפיברגלס המשלב סיבי זכוכית ופלסטיק יחד הוא חזק, עמיד ונוח. חשוב לבחור ארון ציוד אש שיהיה גדול מספיק. הארון צריך להכיל את הציוד של אותה קומה או אזור ולכן צריך להיות מרווח. גלגלון אש תופס לא מעט מקום. כך גם מטפי כיבוי. מעבר לכך כדאי שיהיה נוח לפתיחה. פתיחה מסורבלת תקשה עליכם להוציא את הציוד המבוקש ובמקרים של שריפה כל שניה כמובן היא חשובה.

חברת ע. מועטז ציוד לכיבוי אש היא חברה המתמחה בתחום. החברה משווקת ומתקינה מערכות גילוי וכיבוי אש במקצועיות ועל סמך ניסיון רב.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
שירות מקצועי ומהיר לכל סוגי תקלות המחשבים
מעבדה לתיקון מחשב נייד בקוסמי מחשבים מציעה ללקוחותיה שירות מקצועי...
מה באמת צריך לדעת על הובלת משרד?
כל מי שמחליט להעביר את המשרד שלו למקום חדש תוהה...
האחים סופר מריו- המשחק הנוסטלגי שרלוונטי גם עכשיו
זירת הגיימרים רוחשת כותרים חדשים, הרפתקאות ועלילות ומרתקת רבים כאשר...
כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור מלון לליל הכלולות
אנחנו לא חושבים כי בחיים הבוגרים יש אירוע משמעותי ומרגש...
ככה תכינו עוגיות חמאה שנמסות בפה
עוגיות חמאה הן מאפה קלאסי אהוב שקשה לעמוד בפניו. העדינות,...
לעבוד בתנאים האופטימליים ביותר בכל מפעל
מבנה של מפעל מתוכנן כך שיהיו לו תשתיות שיתאימו לכל...
להכיר בני זוג בדרך מהנה יותר
דייטים הם סיוט לאנשים רבים, במיוחד לאחר שנכוו במערכות יחסים...
גניבת פרטים- איך מתמודדים מבחינה משפטית?
עבירות הקשורות למחשבים, אינטרנט ולמידע הרב שרץ בו נחשבות לבעיה...
האם אפשר לעשות שינוי תודעתי? התשובה היא כן
כל כך הרבה פעמים אנחנו פועלים על אוטומט, ובפועל, פשוט...
תהליך בדיקות ההאזנה – כיצד זה עובד?
בעולם שבו פרטיות הפכה למטבע נדיר, חשיבותה של בדיקת האזנה...