Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

להרגיש את הקולנוע – מהבית

להרגיש את הקולנוע – מהבית
תמונה באדיבות: pixabay

מערכות הקולנוע הביתית בעידן הנוכחי, מעניקות היום חוויה חושית שלא מביישת אף אולם קולנוע איכותי. גם אתם יכולים לבנות לעצמכם מערכת קולנוע ביתית שמעניקה חוויה לכל החושים. במאמר זה נסביר לכם מהם המרכיבים החשובים במערכת כזו ואיזה רסיבר ורמקולים לטלוויזיה כדאי לבחור.

ביקשנו מהמומחים של חנות האלקטרוניקה אלקטריק פומפה ברחוב ארלוזורוב ברמת גן שיעזרו לנו לעשות סדר ולמפות את המרכיבים השונים. הנה הם לפניכם.

המסך

פעם קראנו לזה טלוויזיה, אבל בפועל מדובר במסך דיגיטלי משוכלל (מערכת הסאונד תקבל טיפול נפרד בהמשך). המגוון הוא אינסופי. אבל אם מכוונים לטופ ורוצים לשחזר חוויה של אולם קולנוע, אסור להתפשר על הגודל ומומלץ לבחור רק במסכים גדולים או במסכים גדולים מאוד. משתנה נוסף הוא הרזולוציה. המסכים המתקדמים היום הם ברזולוציה של 4K. גם בעניין הזה, אל תתפשרו על פחות.

מערכת שמע

הרמקולים של הטלוויזיה הם בלב החוויה הקולנועית הביתית. הסוד הוא במערכת סראונד עם כמה וכמה רמקולים מפוצלים (ארבעה או אפילו שישה), פיזור נכון של רמקולים איכותיים יבטיח לכם חוויית צפייה יוצאת מהכלל.

הרסיבר

הרסיבר או המקלט בעברית הוא זה שמשלב את הערוצים הקוליים ביניהם ומאפשר לכם לכוון את גוון ועוצמת הקול. הרסיבר מאפשר לכם להוציא את המיטב מהרמקולים בחלל הנתון. ללא רסיבר איכותי מערכת הקולנוע הביתית שלכם משולה למטוס ללא טייס.

סטרימר

מערכת טובה זקוקה לגישה לתוכן עשיר בפורמט דיגיטלי איכותי. זה מה שמכשיר הסטרימר נותן לכם. יחידת מחשב מתוחכמת שיודעת למצוא ברשת את הטוב ביותר. במקום להסתמך על הורדות וקבצים, תבחרו להוסיף סטרימר וכך תוכלו לשדרג את החוויה.

מקרן

נכון שמסך 4K מתקדם לא נופל משום מערכת הקרנה באולם קולנוע, ועדיין יש כאלו שעבורם חוויית ההקרנה היא חלק מהעניין. כיום, יש בשוק מקרנים מתקדמים לשימוש ביתי שמספקים חוויה זהה לחוויית בית הקולנוע. שימו לב שיש לכם גם משטח הקרנה. רצוי להצטייד מראש ולרכוש גם מסך הקרנה ייעודי ומתאים.

תמונה באדיבות: pixabay

אלו היו אבני הבסיס מהם מרכיבים את מערכת הקולנוע הביתית המושלמת. אבל התוצאה הסופית תלויה בפרטים הקטנים. או ליתר דיוק, בבחירה החכמה של הפריטים השונים ובאופן שהבחירה הזו מתורגמת לאינטגרציה טובה בסלון הפרטי שלכם. לכל פריט יש יתרונות וחסרונות, צריך גם לקחת בחשבון את החלל שבו תשב המערכת: איזו אקוסטיקה יש לו? איפה ניתן להתקין רמקולים לטלוויזיה? כיצד יראה סידור הישיבה בחלל?

לכל זה צריך להוסיף כמובן את השיקול התקציבי, רמות המחיר הם נרחבות, גם הבדלי האיכות גבוהים. החדשות הטובות הן שגם גרסאות הבסיס הן היום איכותיות מאוד.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
שינויים במשכנתא במהלך החיים
החיים הם אינם צפויים וכך גם המצב הכלכלי שלנו -...
תכנון נכון מבטיח עתיד מאושר!
ההחלטה מה לעשות עם הפנסיה שלכם יכולה להיות אחת ההחלטות...
תכנית עבודה נכונה מבטיחה הצלחה בעסק
ניהול עסק מחייב כישורים ומיומנויות מסוג אחר מאשר עבודה יצרנית...
בשיא המלחמה- חברת אקסטל השלימה את עסקת הנדל"ן הגדולה ביותר במאה שנים האחרונות בירושלים
חברת אקסטל השלימה את רכישת קרקעות אדמות הפטריארכיה בירושלים מקבוצת...
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
תלת מימד ומוצר ראשוני
אחד השלבים החשובים ביותר בייצור מוצר ולמעשה השלב הכמעט אחרון...
בכיר השפים הירושלמים, השף עזרא קדם, מצטרף לכשרות צהר
השף המוערך עזרא קדם, סמל הקולינריה המקומית אשר יוצר בימים...
שיתוף פעולה חברתי בין אוניברסיטת רייכמן לבן & ג'ריס - למען שירותי הדם של מד"א
במסגרת השת"פ תוצב עמדת תרומת דם של מד"א וסטודנטים שיתרמו דם...
משחק מגנטים לילדים
אחד החידושים בעולם משחקי הילדים בשנים האחרונות הינו ערכות משחק...
לקראת ט"ו בשבט: נשיא המדינה ורעייתו אירחו חקלאים וחקלאיות ואת נציגי 'ארגון מגדלי הפירות בישראל'
לרגל חג האילנות, אירחו כבוד נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו...