Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

כ- 30,000 רצים השתתפו במרתון ווינר ירושלים השישי

כ- 30,000 רצים השתתפו במרתון ווינר ירושלים השישי

ביום שישי נערך בפעם השישית מרתון ווינר ירושלים הבינלאומי. כ- 30,000  רצים מכ- 65 מדינות שונות ברחבי העולם רצו במסלול עוצר נשימה ועברו בין היתר במשכן הכנסת, לאורך חומות העיר העתיקה, בריכת הסולטן, משכנות שאננים, הר ציון, המושבה הגרמנית, רחביה, טיילת ארמון הנציב, גבעת התחמושת, גן סאקר, הר הצופים, הר הזיתים ואתרים נוספים.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת שרץ את מקצה 10 ק"מ "העובדה כי בשנה בה ירושלים סובלת מגל טרור שברנו את שיא הנרשמים מחו"ל, היא עדות לעוצמתה של ירושלים וליוקרתו הבינלאומית של מרתון ווינר ירושלים. זו הייתה הנאה צרופה לחלוק את המסלול עם האנשים מכל העולם: ממצרים, ירדן, טורקיה, סמואה, איי סיישל, האיטי, בליז, טרנידד וטובגו ועוד עשרות מדינות. השנה הצטרפו לחוויית המרתון מאות משפחות ירושלמיות שרצו יחד ונהנו מחוויה משפחתית נדירה. אנחנו ממשיכים להוכיח לעולם כי אין כמו ירושלים וכי לא ניתן למפגעים ולאיומי הטרור לשתק את שגרת חיינו.  נתראה במרתון ירושלים השישי שיתקיים בתאריך_17.3.2017".  

המנצח במרתון הוא: Kipkogey Shadrack מקניה שהגיע לקו הסיום בזמן של 2:16:33. למקום השני הגיע  Ronald Kimeli Kurgat   מקניה שסיים בזמן של 2:16:35. למקום השלישי הגיע Mourice Mutinda Musyoki מקניה בזמן של 2:21:06.

בקרב הנשים זכתה במקום הראשון  Joan Jepchirמקניה בזמן של 2:38:30. במקום השני זכתה Alemtsehay  Mesfin Demse מאתיופיה בזמן של 2:44:49. במקום השלישי זכתה  Kebaso   Sarah Kerubo מקניה בזמן של 2:50:35.

הישראלי הראשון שסיים את המרתון הוא אור שילון אשר הגיע בזמן של 2:51:59. הישראלית הראשונה שסיימה את המרתון היא אלכס סולן  אשר הגיעה בזמן של 3:23:20.

מרתון ווינר ירושלים הבינלאומי כלל שבעה מקצים: מרוץ מרתון מלא (42.195 ק"מ), מרוץ חצי מרתון (21.1 ק"מ), מרוץ 10 ק"מ, מקצה 5 ק"מ, מרוץ משפחות של 1.7 ק"מ. מקצה חברתי מיוחד בן 800 מטר למען עמותות שונות ובהשתתפותם ומקצה אופני יד של 8.5 ק"מ.

המקום הראשון במקצה המרתון המלא זכה בסכום של  3,750$, המקום השני זכה בסכום של   2,500$ והמקום השלישי זכה בסכום של  1,250$.

אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות שהשתתף במרתון : "שוב הוכח שאירועי ספורט בינלאומיים בישראל שוברים שיאים תיירותיים. כ-2,600 רצים מחו"ל שהגיעו מ-62 מדינות מוכיחים לנו כי השגרה נמשכת והתיירות העולמית שוברת שיאים במיוחד באירוע כמו מרתון ירושלים שהוא מנוע תיירותי בעל ערך רב. מדי שנה אנחנו רואים נציגים ממדינות נוספות שמצטרפים ולראייה כמות הרצים מסין גדלה באופן משמעותי, והשנה ישתתפו 170 רצים מסין ביחס לשישה שהגיעו בשנה שעברה. משרד התיירות מארח במרתון כ-48 אורחים מחו"ל, מרביתם עיתונאים בתקשורת הספורט המובילה בעולם, וזו הוכחה כי קיימת ההבנה שאין תנאי מעבדה בתיירות העולמית והיא חזקה ומתפתחת על אף המתרחש. מרתון ירושלים הביא לתפוסה משמעותית בלינות במלונות הירושלמים ואכן ישנה תחושה חגיגת בעיר, במיוחד לאחר אירועי החודשים האחרונים."

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
פרויקט שימור ייחודי בירושלים ישלב סיפור גבורה משפחתי עם התחדשות עירונית
חברת הנדל"ן 'מידר' יוצאת לדרך עם פרויקט ייחודי לשימור בית...
פסטיבל הקולנוע ירושלים גאה להכריז על הסרטים הישראלים שיוקרנו בפסטיבל ה-41
פסטיבל הקולנוע ה-41 ירושלים (18-27 ביולי) שמח להציג תכנית ענפה...
אות נשיא המדינה להתנדבות הוענק בטקס מרגש במשכן הנשיא לשני מתנדבי מגן דוד אדום
בטקס הענקת אות נשיא המדינה להתנדבות שהתקיים במשכן הנשיא, אתמול...
בטקס מרגש העניק נשיא המדינה את 'אות הנשיא להתנדבות' לשנת תשפ"ד
ואלו הזוכים: ואחיד אלהוזייל, סמי אלקרינאוי, פלאח אמל, סולומון ביטון,...
לפני יציאתם למשחקים בפריז, נשיא המדינה אירח את המשלחות האולימפיות והפראלימפיות ובירך אותן בברכת הצלחה
נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י״ג בסיון,...
רוברט סטירנס, אחד המנהיגים המוכרים בעולם הנוצרי, הקדיש את פרס ירושלים אותו קיבל, לזכרו של הלוחם, קצין ימ"מ, ארנון זמורה ז"ל, שנהרג בפעולת חילוץ ארבעת בני הערובה
הבישוף רוברט סטירנס, מנהיג ארגון 'כנפי נשרים', אחד המנהיגים המוכרים...
הנשיא הרצוג: "השבת כל החטופים הביתה - קונצנזוס לאומי מוחלט בעם"
אתמול התקיים בבית הנשיא בירושלים טקס הוקרה מרגש לארגונים ואישים...
דברי נשיא המדינה בטקס הממלכתי לציון יום ירושלים
אני מבקש להתייחס מכאן - מבירת ישראל - למה שקורה...
נשיא המדינה נפגש עם בני משפחותיהן של התצפיתניות המוחזקות בשבי החמאס בעזה
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, נפגשו היום, יום שלישי,...
מותג האופנה RESERVED יעלה בקמפיין לרגל השקת סניף הדגל הראשון בעזריאלי ירושלים
הקמפיין ידגיש את קולקציית הנשים והילדים ויעלה בהשקעה של כ-...