Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

כמה עלו חקירות ראש הממשלה?

כמה עלו חקירות ראש הממשלה?
קרדיט לתמונה: shutterstock

על פי דברי גורמים בכירים במשטרת ישראל, העלות של החקירות אשר בהם החדש ראש הממשלה בנימין נתניהו עולות למשלם המיסים כמאתיים וחמישים אלף ₪. על אף החקירות הנשנות וחוזרות, טוען ראש הממשלה באופן נחרץ "לא יהיה כלום, כי לא היה כלום".

כמה עלו חקירות ראש הממשלה?
קרדיט לתמונה: shutterstock

כיצד "הומעטה" העלות של החקירות נגד ראש הממשלה מרבע מיליון ₪ לכמה עשרות מיליונים?

במקביל לדרך של ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, על מנת שיוכל לקבל סיוע מימוני מכל מיני אנשי עסקים כדי להגן על עצמו במגוון חקירות שאותן הוא עובר, הוא הגיש בתקופה האחרונה על ידי עורכי הדין טל שפירא, עמית חדד ונבות תל צור עתירה לבג"ץ כנגד ההחלטה של ועדת ההיתרים במשרד של מבקר המדינה שמהותה דחיית רצונו בקבלת מימון עבור הגנתו המשפטית מאנשי עסקים.

בכתב העתירה מצוין כי העלות של העסקה של חוקרי משטרה אשר טיפלו בתחום חקירות של ראש הממשלה בתיק אלף, אלפיים וארבעת אלפים במשך עשים וארבעה חודשים, בלשון המעטה הינה נאמדת בשיעור של עשרות מיליוני ₪. על פי המצוין בעתירה זו, מדינת ישראל העסיקה כשלושים עורכי דין וכחמישים חוקרי משטרה .

העובדות על עלות החקירות על פי ראש הממשלה –

העובדות על העלות של חקירות  נתניהו בעתירה שלו, לאופן שבו הוציאה המדינה כספים על החקירות שלו, וכנ"ל בהתייחסות לכמות של עורכי הדין אשר טיפלו בשלושת החקירות שלו, מועטים באופן ניכר מהעלות הקודמת אשר הושמעה באמצעות ראש הממשלה ובאי מטעמו.

ראש הממשלה לא טועה בגרסה שלו כי עד היום הוציאה מדינת ישראל הרבה כסף עבור החקירות שלו, אך לפני זה הוא טען כי החקירות שלו עלו למשלם המסים מאות מיליוני ₪ והעסיקו מאות עורכי דין.

שמועות חסרות רסן –

השמועה על העלות ההזויה הזו, אשר נקובה בתג מחיר של מאתיים וחמישים אלף ₪, אינה סבירה בעליל. בנוסף לכך, העלות הזאת אינה ריאלית. כדי שתוכלו לסדר לכם את המחשבות, התקציב השנתי של המשטרה, אשר מונה כשבעים וחמש תחנות, כשלושים אלף שוטרים, צי של מסוקים, ספינות שיטור, כשלושים אלף מתנדבים – עומד כולו בבסיס של כעשרה וחצי מיליארד ₪ פר שנה.

על פי דיווח ממקור בכיר במשטרה נמסר כי, זהו ניסיון אירוני של ראש הממשלה כדי לצבוע בשחור את המראה של מערכת אכיפת החוק. מן הסתם, המשטרה במדינת ישראל איננה מדביקה תג מחיר עבור הניסיון להגיע לאמת ועבור ביצוע התפקידים שלה בחקירה של עבירה פלילית.

כמו כן, כל הפעולות של החקירה של משטרת ישראל אודות חקירות  ראש הממשלה, התבצעו בליווי הפרקליטות של המדינה ובפיקוחו של היועץ המשפטי לממשלה.

כתבת תחקיר בערוץ 12 –

אחת מן הסיטואציות שגרמו לראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, לחזור על שמועות חסרי רסן הללו, היה הפרסום של גיא פלג בחדשות ערוץ 12, שעל פיו ועדת ההיתרים מאלצת את ראש הממשלה להשיב הרבה חליפות שקיבל מאת איש העסקים ספנסר פרטרידג'.

בתכנית של גיא פלג אף צוטטו קטעים של חקירת ראש הממשלה, בהן הוא הצדיק את מעשיו, כביכול נתינת המתנות ביו מרצונו וביוזמתו של איש העסקים ספנסר פרטרידג', על מנת שראש הממשלה ייראה במיטבו. בתגובה על הנאמר בתכנית האמורה, ראש הממשלה צייץ בטוויטר כי זהו עוד ערב מוזר של החדשות בערוץ 12, שוב הדלפה צהובה העוסקת ברכילות מטעמו של גיא פלג.

הדוברות של המשטרה התייחסה לדיווח אשר בו נטען כי עלות החקירה של ראש הממשלה הסתכמה ברבע מיליון שקל בדברים הבאים – "הניסיון להצמיד תג מחיר לחתירה לחקר האמת וללחימה חסרת פשרות בשחיתות – מופרך מיסודו. יתרה מכך, הסכום ההזוי הזה לא נשען על שום אמת מידה ולא על רציונל מקצועי".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
לעבוד בתנאים האופטימליים ביותר בכל מפעל
מבנה של מפעל מתוכנן כך שיהיו לו תשתיות שיתאימו לכל...
להכיר בני זוג בדרך מהנה יותר
דייטים הם סיוט לאנשים רבים, במיוחד לאחר שנכוו במערכות יחסים...
גניבת פרטים- איך מתמודדים מבחינה משפטית?
עבירות הקשורות למחשבים, אינטרנט ולמידע הרב שרץ בו נחשבות לבעיה...
האם אפשר לעשות שינוי תודעתי? התשובה היא כן
כל כך הרבה פעמים אנחנו פועלים על אוטומט, ובפועל, פשוט...
תהליך בדיקות ההאזנה – כיצד זה עובד?
בעולם שבו פרטיות הפכה למטבע נדיר, חשיבותה של בדיקת האזנה...
צוואה הדדית- מה חשוב לדעת
כאשר אדם מגיע לגיל מבוגר, הוא מתחיל לעכל את העובדה...
תכנון נכון מבטיח עתיד מאושר!
ההחלטה מה לעשות עם הפנסיה שלכם יכולה להיות אחת ההחלטות...
הורידו עומס מבלי להתפשר על איכות- הזמינו מפעיל ליום הולדת לילדים
יש הרבה חלקים נעימים כשזה מגיע לתכנון מסיבת יום הולדת...
הצלחה באכלוס פרויקט קריית היובל של אשטרום מגורים להשכרה ארוכת טווח בירושלים
בזמן קצר מאד הושכרו כ 350 דירות מתוך 396 דירות...
מרפאה וטרינרית היא הרבה יותר מחיסונים בלבד
טיפולים רבים שמקבלים היום במרפאה וטרינרית הפכו אותה למרכז רפואי...