Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

כמאה אלף מתושבי העיר יוכלו להשתתף בבחירות לחמישה מינהלים קהילתיים בשכונות העיר ב- 14 בדצמבר

כמאה אלף מתושבי העיר יוכלו להשתתף בבחירות לחמישה מינהלים קהילתיים בשכונות העיר ב- 14 בדצמבר

למעלה ממאה אלף תושבים בעלי זכות בחירה (מעל גיל 17) יוכלו להשתתף בבחירות שיערכו ב- 14 בדצמבר להנהלות הציבורית בחמש שכונות עליהן החליטו עיריית ירושלים והחברה למתנ"סים. מדובר במערכת בחירות ראשונה שתתקיים בשכונות בהן לא התקיים תהליך בחירות מזה שנים רבות. לאחר מערכת בחירות זו צפוי מהלך נוסף של בחירות להנהלות שאר המינהלים במהלך שנת 2011.

חלוקת בעלי זכות הבחירה בשכונות השונות הינה: 30 אלף בעלי זכות בחירה בפסגת זאב, מעל ל-7,000 בוחרים בבית צפפה, מעל 32 אלף בוחרים במינהל קהילתי גינות העיר (הכולל את שכונות המושבה הגרמנית, רחביה וקטמון הישנה), עוד כ – 16 אלף בוחרים למינהל בשמואל הנביא (הכולל גם את שכונת רמת אשכול) וכ- 7,000 בעלי זכות בחירה בשכונת חומת שמואל (הר חומה). נתונים אלה הוצגו היום ע"י ראש העיר ניר ברקת בשיחה שקיים עם כתבים לקראת הבחירות להנהלות המינהלים. בנוסף הציג ראש העיר את מבנה ההנהלות הציבורית במינהלים שיהיו בהן 15 חברים, מהם תשעה נציגי השכונה ושישה נציגי מטעם העירייה והחברה למתנ"סים. חברי ההנהלה יבחרו לתקופת כהונה של 5 שנים. עוד הוסבר כי שיטת הבחירות תהיה אזורית, היינו- כל מינהל קהילתי יחולק לתשעה אזורים גיאוגרפים (בדרך כלל השכונות עצמן), כאשר תושבי כל אזור יהיו זכאים לבחור במועמדים שיציגו את עצמם לבחירה באזור מגוריהם בלבד. באופן תקדימי החליטה העירייה כי הבחירות יהיו תקפות במידה ויהיו לפחות מינימום של 20 אחוזי הצבעה.

באשר למתמודדים – כל תושב ותושבת מעל גיל 21 יוכלו להתמודד לבחירות ובלבד שאינם עובדים בשכר במינהל קהילתי או שיש בתפקידם ועיסוקם ניגוד עניינים. את המועמדות להנהלות הציבורית של המינהלים ניתן להגיש עד יום א' ה- 31/10/2010 ובעירייה מצפים ומקווים כי רבים מתושבי השכונות יגישו את מועמדותם.

ראש העיר ניר ברקת אמר במפגש כי בהחלטה לקיים בחירות בכל השכונות בעיר יש אמירה ברורה וחד משמעית שבכוחם של התושבים להשפיע על עתיד השכונות ועל איכות חייהם ולקבוע באופן ישיר ואישי מי יהיו הנציגים שלהם בהנהלות. "תפקיד המינהל הקהילתי הוא כפול, עליו לייצג את צורכי השכונה והתושבים באופן נאמן אל מול העירייה על אגפיה השונים, וכן לסייע לעירייה, לחברה הארצית, למדינה ולתורמים לייעל את פעילותם בהתאם לצורכי השכונה. זהו תפקיד עם אתגרים רבים ומינהלים שפועלים כהלכה יכולים לסייע באופן דרמטי לכמות ואיכות השירותים שניתנים בשכונה. אני קורא לתושבים להתמודד, לבחור, להיבחר ולהשפיע" אמר ברקת.

מחזיקת תיק המינהלים הקהילתיים בעירייה, רחל עזריה הוסיפה ואמרה כי הבחירות הללו ישפיעו במידה רבה על השכונות בהן הן מתקיימות ולכן יש חשיבות גדולה להשתתפות רחבה של התושבים. "אני קוראת לציבור לבוא לבחור את נציגיו במנהל הקהילתי ולכל מי שרואה עצמו שותף לעשייה העירונית והציבורית בירושלים, להתמודד בבחירות", אמרה עזריה. מנהל מחוז ירושלים בחברה למתנ"סים יולי בן לביא אמר כי השאיפה היא שהתושבים שיגישו את מועמדותם להנהלות יהיו בעיקר אנשים בעלי רצון להשפיע ולקחת אחריות על חיי קהילתם וכאלו שנושאי איכות החיים, החינוך ונושאים רבים אחרים מעסיקים אותם. "מדובר בתפקיד מפתח משמעותי ביותר בקביעת, עתידן של שכונות העיר ואנו מצפים למועמדים איכותיים ביותר שירצו לקחת אחריות ולהשפיע", אמר בן לביא.

לצורך המרצת תושבי השכונות להציג את מועמדותם להנהלות המינהלים חשף ראש העיר את הקמפיין הפרסומי שייקרא למועמדים הפוטנציאלים להתמודד. תחת הסיסמא "בחירות בשכונות – ההזדמנות שלך לשנות!" יתחיל כבר בשבוע הקרוב החלק הראשון של הקמפיין. בשלב השני יתמקד הקמפיין בהסברה לכלל הציבור מדוע כל כך חשוב להקדיש דקות ספורות בהליך הבחירה שייקבע למעשה את עתיד השכונה. הקמפיין ידגיש את הזיקה האישית של התושבים לשכונתם וכן את האחריות המוטלת על כל תושבי השכונות להגיע ולבחור.

בברכה –

ורד ליון- ירושלמי ייעוץ תקשורתי ויחסי ציבור

 

 

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
אות נשיא המדינה להתנדבות הוענק בטקס מרגש במשכן הנשיא לשני מתנדבי מגן דוד אדום
בטקס הענקת אות נשיא המדינה להתנדבות שהתקיים במשכן הנשיא, אתמול...
בטקס מרגש העניק נשיא המדינה את 'אות הנשיא להתנדבות' לשנת תשפ"ד
ואלו הזוכים: ואחיד אלהוזייל, סמי אלקרינאוי, פלאח אמל, סולומון ביטון,...
לפני יציאתם למשחקים בפריז, נשיא המדינה אירח את המשלחות האולימפיות והפראלימפיות ובירך אותן בברכת הצלחה
נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י״ג בסיון,...
רוברט סטירנס, אחד המנהיגים המוכרים בעולם הנוצרי, הקדיש את פרס ירושלים אותו קיבל, לזכרו של הלוחם, קצין ימ"מ, ארנון זמורה ז"ל, שנהרג בפעולת חילוץ ארבעת בני הערובה
הבישוף רוברט סטירנס, מנהיג ארגון 'כנפי נשרים', אחד המנהיגים המוכרים...
הנשיא הרצוג: "השבת כל החטופים הביתה - קונצנזוס לאומי מוחלט בעם"
אתמול התקיים בבית הנשיא בירושלים טקס הוקרה מרגש לארגונים ואישים...
דברי נשיא המדינה בטקס הממלכתי לציון יום ירושלים
אני מבקש להתייחס מכאן - מבירת ישראל - למה שקורה...
נשיא המדינה נפגש עם בני משפחותיהן של התצפיתניות המוחזקות בשבי החמאס בעזה
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, נפגשו היום, יום שלישי,...
מותג האופנה RESERVED יעלה בקמפיין לרגל השקת סניף הדגל הראשון בעזריאלי ירושלים
הקמפיין ידגיש את קולקציית הנשים והילדים ויעלה בהשקעה של כ-...
נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח את השחקן מייקל דאגלס
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל אירחו אתמול את השחקן...
הסנאטורית בדימוס מישל באקמן נפגשה עם נשיא המדינה ויו''ר הכנסת, ודנה איתם בסכנות שבתקנות החדשות שמבקש לאשר ארגון הבריאות העולמי
הסנאטורית לשעבר מישל באקמן, ביקרה בישראל בין היתר על מנת...