Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

כיצד התפתחו מנורות התלייה המודרניות?

כיצד התפתחו מנורות התלייה המודרניות?
קרדיט FREEPIK

גופי התאורה של היום הם לא גופי התאורה של פעם ומנורה שעברה אבולוציה עיצובית ופונקציונאלית מרשימה היא ללא ספק מנורת התלייה.

אם בעבר היה נהוג לתלות נורה לא אסתטית שהשתלשלה מהתקרה או אהיל מיניאטורי שסוכך עליה, הרי שכיום המבחר של מנורות תלייה מעוצבות הוא מסחרר. הגופים האומנותיים מגיעים בשלל וריאציות מרשימות עם אפשרויות לכוונון הגובה וזווית ההארה.

למנורות תלייה יתרונות רבים שהפכו אותן לכה פופולאריות בזירת התאורה. גופי תאורה תלויים מתפקדים הן כאמצעי הארה והן כאלמנט פיסולי רב תכליתי הניתן להתאמה לפי הגובה המבוקש והמרחב המואר. ניתן להשתמש בהן לכל חלל: סלון, מטבח, חדרי השינה ואפילו מרפסת וחצר.

כיצד התפתחו מנורות התלייה המודרניות?
קרדיט FREEPIK

מהן הבשורות המרעננות בתחום וכיצד לבחור את הגוף הנתלה האולטימטיבי?

תלוי בסגנון שלכם

הבחירה של מנורות תלייה מושפעת גם מהעיצוב השולט בבית שנותן את הטון והיות והמנורה בעלת נוכחות, כדאי למזג אותה בהרמוניה בחלל. יש מי שמעדיפים להמשיך את הקו העיצובי המאפיין כמו גופי תאורה מודרניים לחלל מודרני בעוד אחרים רוצים להשתמש בגוף תאורה כאמצעי לייצר קונטרסט, ניגוד שמייצר עניין. למשל, גוף תאורה כפרי על רקע מודרני. אפשר לייצר התכתבות ויזואלית עם אלמנטים חזותיים או חומרי גלם וצבעים שחוזרים במרחב.

למשל, גופי תאורה מזכוכית, מתחת או עץ אם אלה מופיעים באותו חלל או פליז וכרום. כנ"ל מבחינת צורניות הגוף. מנורות תלייה עגולות ליצירת זרימה בחלל ולשבירת הקווים הליניאריים האופייניים לחדר.

מנורות תלייה בדיוק במקום הנכון

מיקום הגוף הוא פונקציה שקשורה לממדי החלל ותנאי השטח, כשבחללים רחבי ידיים בעלי תקרות גבוהות ניתן לשלב גופי תאורה תלויים דומיננטיים ומאסיביים יותר מהרגיל בעוד בחדרים קומפקטיים, צרים, בעלי תקרה נמוכה ההעדפה תהיה לגופי תאורה תלויים מיניאטוריים או לפחות שמבחינת גובה, הם לא ישתלשלו באורך כזה שיפריע לתנועה במרחב.

שימו לב שהמנורה לא תגביל את טווח הראייה ומצד שני, שהמנורה לא תיבלע בחלל גדוש פריטים או רחב ידיים. בכל מקרה, חדרים גדולים זקוקים ליותר כיסוי ולכן, לחללים אלה יתאימו גם מנורות תלייה מרובות זרועות המאפשרות לייצר יותר אור ולכוון את אלומות האור למוקדים שונים וכך גם להשתמש במנורה כאמצעי לתאורה מקיפה ותכליתית. התייחסו לסוג המרחב, לקיומם של פתחים וגופי תאורה נוספים, על מנת להבין את האינטראקציה בין הגופים והאור שהם מייצרים כשכולם דולקים בו זמנית.

ניתן למקם מגוון מנורות תלייה זו לצד זו בסגנון אסימטרי או לבחור מלכתחילה מנורות בעיצוב דומה ברחבי הבית וכך לשמור על קשר חזותי ביניהן. לדוגמא, מנורות תלייה רטרו עשויות מתכת שחורה ופליז.

ענייני תחזוקה ורכישה בטוחה של מנורות תלייה עכשוויות

בבואכם לבחור מנורות תלייה בדקו כמה הן שוקלות, מידות, האם ניתן לשלוט בתאורה באמצעות דימר ולעמם את האור לפי הצורך. כיום ניתן למצוא גם מנורות תלייה עם לד מובנה לחיסכון בצריכת החשמל וכן להשגת אור נעים ועמידות הנורה לטווח ארוך.

אפשר לרכוש גם מנורות תלייה ולהתאים להן נורות לד, רק בדקו מלכתחילה איזה סוג נורות לד יתאימו לגוף הנבחר על פי בסיס המנורה או בית המנורה.

בכל אופן, בבחירת מנורת תלייה התייחסו גם לנושא התחזוקה והניקיון, כיוון שיש עיצובים שהניקיון שלהם מייגע יותר כולל פירוק בתי המנורה לצרכי ניקיון. החליטו האם תעדיפו שהמנורה תפזר אור חם רך או לבן קר, תלוי באפקט שברצונכם ליצור. כדאי לרכוש גופי תאורה תלויים מרשת תאורה מובילה וליהנות גם מייעוץ תאורה ורכישה בראש שקט.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
לעבוד בתנאים האופטימליים ביותר בכל מפעל
מבנה של מפעל מתוכנן כך שיהיו לו תשתיות שיתאימו לכל...
להכיר בני זוג בדרך מהנה יותר
דייטים הם סיוט לאנשים רבים, במיוחד לאחר שנכוו במערכות יחסים...
גניבת פרטים- איך מתמודדים מבחינה משפטית?
עבירות הקשורות למחשבים, אינטרנט ולמידע הרב שרץ בו נחשבות לבעיה...
האם אפשר לעשות שינוי תודעתי? התשובה היא כן
כל כך הרבה פעמים אנחנו פועלים על אוטומט, ובפועל, פשוט...
תהליך בדיקות ההאזנה – כיצד זה עובד?
בעולם שבו פרטיות הפכה למטבע נדיר, חשיבותה של בדיקת האזנה...
צוואה הדדית- מה חשוב לדעת
כאשר אדם מגיע לגיל מבוגר, הוא מתחיל לעכל את העובדה...
תכנון נכון מבטיח עתיד מאושר!
ההחלטה מה לעשות עם הפנסיה שלכם יכולה להיות אחת ההחלטות...
הורידו עומס מבלי להתפשר על איכות- הזמינו מפעיל ליום הולדת לילדים
יש הרבה חלקים נעימים כשזה מגיע לתכנון מסיבת יום הולדת...
הצלחה באכלוס פרויקט קריית היובל של אשטרום מגורים להשכרה ארוכת טווח בירושלים
בזמן קצר מאד הושכרו כ 350 דירות מתוך 396 דירות...
מרפאה וטרינרית היא הרבה יותר מחיסונים בלבד
טיפולים רבים שמקבלים היום במרפאה וטרינרית הפכו אותה למרכז רפואי...