Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

כביש 4370 המחבר את בנימין לירושלים דרך מנהרת נעמי שמר והגבעה הצרפתית, נפתח לתנועה

כביש 4370 המחבר את בנימין לירושלים דרך מנהרת נעמי שמר והגבעה הצרפתית, נפתח לתנועה
קרדיט יח"צ

ראש העיר ירושלים, משה ליאון:" מעבר לעומסי התנועה בפסגת זאב שאותם אנו פותרים היום, אנו גם מחזקים את בנימין וחונכים את החיבור הטבעי והמתבקש בין חבל בנימין לירושלים".

שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ: "פתיחת הכביש מהווה צעד חשוב בחיבור תושבי בנימין לירושלים ובחיזוק ירושלים רבתי".

קרדיט יח"צ
קרדיט יח"צ

היום (ד') תחת מזג אויר סוער במיוחד נפתח לתנועה בטקס חגיגי כביש 4370. הכביש, המהווה את מקטעו הראשון  של כביש הטבעת המזרחי, נפתח במעמד  שר התחבורה, ישראל כץ, השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, ראש העיר ירושלים, משה ליאון, וראש מועצת מטה בנימין, ישראל גנץ ומנכ"ל חברת מוריה דורון נויוירט ונכבדים נוספים.  כביש 4370 הוא חלק מפרויקט תחבורתי בצפון ירושלים ופתיחתו תקל משמעותית את עומסי התנועה בחלק הצפוני של העיר, החל משכונת פסגת זאב וישליך עד צומת הגבעה הצרפתית ומרכז העיר. ההשקעה בכביש  4370 עומדת על כ- 30 מיליון ₪ ובשלב הראשון,  הכביש יפתח בין השעות 05:00-12:00 כל יום.

הפרויקט התחבורתי הוא תוצר של שיתוף פעולה בין עיריית ירושלים, מטה בנימין ומשרד התחבורה, בביצוע חברת מוריה אשר שיקמה את הכביש החל בשנת 2016, העבודות כללו את שיקום מבנה הכביש, פינוי פסולת, הסדרת אלמנטים בטיחותיים וביטחוניים, הסדרת מערך התאורה והתאמת הכביש לצרכי הנסיעה הנוכחיים כולל בניית מעבר הבידוק. לכביש שני מסלולים נפרדים, אחד לבאים מחוץ לעיר והשני מכיוון צפון לכיוון מזרח ודרום העיר:

מסלול אחד –  חלקו המערבי של הכביש יחבר את התנועה העוברת מצפון לעיר לכיוון מזרח ודרום לעיר, ללא חיבור אל העיר ירושלים וללא מעבר במחסומי בידוק – דבר שיקל על התנועה הפלשתינית באזור.

מסלול נוסף – מחבר בין הישובים הממוקמים מצפון לירושלים אל העיר ירושלים עצמה דרך מעבר הבידוק הביטחוני אל מנהרת נעמי שמר או צומת הגבעה הצרפתית.

אורכם של שני הכבישים הוא כ- 5 ק"מ.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ: ציין כי משרדו השקיע יותר מ -30 מיליון שקלים בכביש 437, המהווה חלק מהטבעת המזרחית של ירושלים. " פתילת הכביש מהוות צעד חשוב בחיבור תושבי חבל בנימין לירושלים ובחיזוק מטרופולין ירושלים רבתי, זאת בהמשך לפתיחת מפרידן אדם ומיזמים נוספים שמשרד התחבורה קידם בשנים האחרונות, המקצרים את הדרך לירושלים הבירה".

השר לביטחון, פנים גלעד ארדן: " זהו מהלך אחד מיני רבים אחרים לחיזוק שירותי המשרד לביטחון הפנים על גופיו לתושבי יהודה ושומרון ולחיזוק הריבונות במרחב. הכביש שנפתח היום הוא דוגמא ליכולת ליצור חיים משותפים בין ישראלים לפלסטינים תוך שמירה על אתגרי הביטחון שקיימים. ישנם גורמים שהדבר הוא לצנינים בעיניהם, אבל *אנחנו נמשיך ונפעל להרחבת הריבונות הישראלית בכל המרחב תוך כדי שמירה קפדנית ועיקשת על צרכי הביטחון. רק בשנה החולפת ביצעו לוחמות ולוחמי העוטף *מעל 700 פעולות* יזומות שכללו חיפושים, מעצרים, מארבים, חסימות. בוצעו *קרוב ל 800  מעצרים* של שבחים, מיידי אבנים, מלינים, מסיעים ומעסיקים שפעלו שלא כחוק. זו המציאות שלנו כאן ובארץ כולה. מציאות בה שוטרים עומדים בחזית המאבק בטרור, נוכחים, מונעים, מגינים".

השר ארדן התייחס לחרם של חברת AIRBNB  על תושבי יו"ש *וקרא לחברה לחזור בה מההחלטה האנטישמית שלה להסיר רישומים של נכסים יהודים בשטחי יהודה ושומרון:* "זה לא מספיק שהם הגיעו לפה, קיימו כמה פגישות והצהירו שהם נגד ה- BDS. הם צריכים להוכיח זאת במעשים. לא ההחלטה של החברה לא תעבור לסדר היום. *כל עוד החברה לא תחזור בה מכוונתה להפלות לרעה את אזרחי ישראל, וליישם אמות מידה כפולות ביחס לישראל, נמשיך לקדם צעדים, הן במישור הרגולטורי והמשפטי פה בישראל והן מול ידידנו בארה"ב ובעולם.* אנחנו כבר רואים את התוצאות הראשוניות של הצעדים הללו. לא נסבול שום צורה של חרם נגד אזרחי ישראל"

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "זוהי בשורה אמתית עבור תושבי השכונות פסגת זאב והגבעה הצרפתית, פתיחת הכביש בשעות העומס יצור חלוקת עומס והקלה משמעותית בטווח זמן המיידי בעומסי התנועה בשכונת פסגת זאב ואני מברך על כך.

מעבר לעומסי התנועה שאותם אנו פותרים היום, אנו גם מחזקים את בנימין וחונכים את החיבור הטבעי והמתבקש בין חבל בנימין לירושלים. אני סבור כי בהמשך שעות הפתיחה של הכביש יורחבו והוא יפתח באופן מלא".

ראש מועצת מטה בנימין, ישראל גנץ: פרויקט אחר פרויקט אנחנו פותרים את בעיית הפקקים בכניסות הצפוניות לירושלים. בשיתוף פעולה מוצלח מאוד בין מטה בנימין, עיריית ירושלים ומשרד התחבורה,  נעשה מהפך בדרכי הגישה לעיר הבירה של מדינת ישראל, לא עוד כבישים צרים צפופים ופקוקים, מעכשיו נתיבי תחבורה מתקדמים, בטיחותיים ומרשימים, כיאה לעיר בירה, אשר יאפשרו כניסה ויציאה מהירה ובטוחה מהעיר. מ.א מטה בנימין עוטפת את ירושלים מצפון, תושבי המועצה עובדים לומדים ומבלים בעיר, הכביש שנפתח היום הוא לא פחות מצינור חמצן עבור תושבי בנימין והאזור כולו, פיתוח מערך התחבורה מכוון בנימין לירושלים הוא תהליך אסטרטגי גם עבור העיר ירושלים.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
בנייני האומה חוזרים לפעילות מלאה: מגוון מופעים ופעילויות ב'במת האומה' - חגיגה תרבותית של מוזיקה וקולינריה - פברואר מרץ 2024
בנייני האומה מעדכנים - חוזרים לפעילות מלאה כולל כנסים, ארועים...
הישג משמעותי לירושלים: הפועל לב ירושלים עלתה לחצי גמר גביע המדינה
הפועל לב ירושלים, קבוצת הנשים המרעננת של ליגת העל, עלתה...
הפועל לב ירושלים פותחת את ההרשמה לאקדמיה לכדורסל נערות בחוות הנוער הציוני
למועדון כדורסל הפועל לב ירושלים פרויקט ייחודי לפיתוח שחקניות כדורסל...
גבר בשנות ה-20 נרצח, צעירה נפצעה קשה, ו- 4 פצועים בינוני בפיגוע ירי בכביש מעלה אדומים ירושלים. בנוסף פונו מהזירה אישה שנחבלה ו-4 נפגעי חרדה
הבוקר בשעה 7:29 התקבלו קריאות רבות במוקד החירום 101 של...
13 אותות הוקרה לאזרחים בדואים שהצילו יהודים במהלך ה-7 באוקטובר
במוזיאון ידידי ישראל בירושלים התקיים אתמול ארוע הוקרה ראשון מסוגו,...
יפן בירושלים פריחת הדובדבן הקסומה בגן הבוטני גבעת רם ירושלים
סיורים בין עצי הדובדבן * איך נראה טקס תה יפני...
חדש בירושלים ICC College האקדמיה להפקות אירועים וכנסים בבנייני האומה יוצאת לדרך!
בנייני האומה פותחים לראשונה אקדמיה להפקות להכשרה מקצועית במגוון תחומים...
רעיית נשיא המדינה ביקרה בבסיס חיל הים בחיפה
רעיית הנשיא בקשר ספינת הטילים אח״י ניצחון של חיל הים:...
מלון המלך דוד ירושלים מארח את חאבייר מיליי, נשיא ארגנטינה הנכנס במהלך ביקורו הרשמי הראשון בישראל
נשיא ארגנטינה הנכנס, חאבייר מיליי הגיע עם פמלייתו אמש למלון...
נשיא ארגנטינה לנשיא המדינה: בכוונתי להכריז על חמאס כארגון טרור ולהעביר הצעת חוק בפרלמנט הארגנטינאי בדרישה לשחרור החטופים
נשיא המדינה יצחק הרצוג, אירח היום, יום שלישי, כ״ז בשבט,...