Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

יש מנצחת בבחירות: יו"ר חדשה נבחרה למועצת התלמידים והנוער העירונית

יש מנצחת בבחירות: יו"ר חדשה נבחרה למועצת התלמידים והנוער העירונית

השבוע התקיימו הבחירות למועצת התלמידים והנוער העירונית ירושלים לשנת תשע"ד, במסגרתן נבחרה יו"ר חדשה למועצה ובעלי תפקידים נוספים; סגן יו"ר, מזכ"לית, דוברת, גזבר, מבקרת, ראש ועדת פיתוח תוכניות וראש ועדת אירועי קיץ, זאת לאחר שבמהלך השבועות האחרונים חשפו המועמדים את מצעם וניהלו קמפיינים מול בני הנוער הבוחרים. הבחירות התקיימו באולם המועצה בעיריית ירושלים וכללו נאומי מועמדים לתפקידים השונים, בחירות דמוקרטיות לכל תפקיד, מפגש של ראש העיר עם היו"ר החדשה ועם המועצה כולה.

ברקת לנוער הנבחר: "כ-700 בני נוער התנדבו מדי יום במהלך סופת השלג. הוכחתם עד כמה הנוער שלנו איכותי ויקר לעיר. מועצת הנוער העירונית מכנסת בתוכה את מנהיגי הנוער וצעירי העתיד של ירושלים.  מעכשיו ניתן לכם כוח אדיר בידיים שיכול להביא לשינוי ולהשפיע על חיי בני הנוער בעיר, אתם דור העתיד שלנו. חשוב לנו בעירייה לשמוע את קולכם ולהתחשב בדעתכם" ברקת פגש את היו"ר החדשה, חן ניאזוב ואמר לה "הצעירים הם החמצן לעתידה של העיר. במסגרת תפקידך ניתן לך כוח רב לשנות ולהשפיע על חיי הנוער בעיר. אני מצפה לעבודה איתך ומאחל לך בהצלחה".

חן ניאזוב תלמידת כיתה י״ב בבי״ס המסורתי, היו"ר הנבחרת אמרה בנאום ששיכנע את מועצת הנוער: ״אני מאמינה שכל צעד ושעל שנעשה בתור מועצה, יגרום לשינוי בעירנו או לפחות נהווה בסיס ופלטפורמה לתחילת השינויים במהלך השנים שבהם נגדל ונגדל את דור ההמשך בירושלים. בחלומי אני רואה את ירושלים כעיר שכל נער בישראל ירצה לחיות בה. לחיות בירושלים אין פירושו בהכרח לגור פיזית בירושלים, פירושו קודם כל לנשום ולצרוך תרבות ירושלמית אמיתית. ולכן מועצת הנוער העירונית שמה בראש מעייניה את נושא התרבות והפנאי בירושלים…״

בחודשיים האחרונים נערכו בחירות ברוב בתי הספר העל יסודיים בעיר ונבחרו 40 בני הנוער שייצגו את 70,000 בני הנוער בגילאי 14-18 שחיים היום בירושלים. לתפקיד סגן היו"ר נבחר זיו שושני,  המזכ"לית מיכל רחמוט, הדוברת נגה כהן סדיקלר, הגזבר אורן שבת והמבקרת ליאם יעקב.

עוד במסגרת האירוע התכנסה המועצה כולה סביב שולחן מועצת העיר בכיכר ספרא ונפגשה עם ראש העיר ועם נשיאת ויצו העולמית, טובה בן דב, אשר המועצה פועלת בחסותה. ברקת שוחח עם הצעירים ואמר להם: "אני בגילכם ידעתי שאני רוצה להיות מנהל. אם כבר היום אתם יודעים שאתה רוצים להשפיע ולשנות, אני בטוח שאתם תגיעו רחוק. כנבחרי ציבור יש לנו אחריות. מעכשיו ניתן לכם כוח אדיר בידיים שיכול להביא לשינוי ולהשפיע על חיי בני הנוער בעיר, אתם דור העתיד שלנו. חשוב לנו בעירייה לשמוע את קולכם ולהתחשב בדעתכם".

מועצת הנוער פועלת בחסות המרכז למנהיגות צעירה ויצו "הברר" בירושלים והיא מהווה גוף המייצג את כלל בני הנוער בעיר. המרכז מהווה חממה לפיתוח מנהיגים בקרב בני נוער בכל רחבי העיר ומועצת הנוער העירונית היא אחת מבין עשרות קבוצות מנהיגות הפועלות תחת המרכז. נשיאת ויצו העולמית, טובה בן דב בירכה את המועצה ואמרה: "ויצו גאה לקחת חלק בפיתוח מנהיגות איכותית מובילה בעיר ירושלים. כנשיאת הנהלת ויצו העולמית, שהיא תנועת נשים בינלאומית ציונית, שנוסדה על ידי נשים צעירות במטרה להשפיע ולשנות, שמחתי לגלות ששני שליש מכלל חברי המועצה הן נערות. אני רוצה לחזק אתכן עם תחילת הפעילות הציבורית שלכן. ולכולכם, ככול שתהיו מקצועיים ונחושים יותר – כך תזכו ליתר שיתוף פעולה מצד המשרדים העירוניים ובוודאי מויצו ומלשכתו של ראש העיר".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל ביום שלישי, ד' בתשרי, 19...
אירוע לציון 50 שנה ללחימת חטיבה 14 במלחמת יום הכיפורים
"לפני חמישים שנה בדיוק עמדנו בפני איום קיומי מבחוץ, כשאויבינו...
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה השתתף באמירת הסליחות בירושלים
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה יצחק הרצוג, השתתף...
נשיא המדינה העניק את "עיטור הנשיא" לשנת תשפ"ג לאישים שתרמו תרומה ייחודית למדינת ישראל
לרגל שנת ה-75, נשיא המדינה יצחק הרצוג העניק ביום רביעי...
פעוטון העצים של 'יער האקלים' יישתל על גגו של אברהם ירושלים
הכדור שלנו מתחמם, והעיר מתמלאה ביותר מידי בניינים ופחות מידי...
גאווה מקומית- מצטיין מאו״ג 91
רב סרן יאיר צ'יקו שגדל בלוד קיבל ב-5 בספטמבר הצטיינות...
מצטייני שר הביטחון
ביום ראשון הקרוב ה-3.9, התקיים טקס מצטייני שר הביטחון. בין...
נשיא המדינה יצחק הרצוג במפגש עם חברי הקהילה היהודית באוסטריה:
״ישנם רגעים במשברים מהסוג הזה, שמנהיגות נדרשת כדי לנצל את...
נשיא המדינה התקבל בארמון הנשיאותי בברטיסלבה בטקס קבלת פנים ממלכתי
נשיא המדינה יצחק הרצוג התקבל הבוקר, יום שני, י"ח באלול,...