Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

ירושלים על הגל הירוק: ההכרה העולמית בפרויקט הרמזורים החכמים בעיר

ירושלים על הגל הירוק: ההכרה העולמית בפרויקט הרמזורים החכמים בעיר
קרדיט: יח"צ אקסיליון

חברת אקסיליון עלתה בתחילת השבוע לגמר בתחרות על פרס שותף השנה בתחום הבינה המלאכותית של מיקרוסופט העולמית לשנת 2020, זאת בעקבות יישום פרויקט מאות רמזורים חכמים ברחבי ירושלים.

ירושלים על הגל הירוק
קרדיט: משה ליאון – דוברות עיריית ירושלים

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "שמח שהשותפות ארוכת השנים של העיר עם חברת אקסיליון מקבלת הכרה בינלאומית"

מדובר בתחרות על פרס יוקרתי אשר מוענק מדי שנה על ידי הנהלת מיקרוסופט העולמית במעמד מנכ"ל החברה, סטיה נדלה, בכנס השנתיInspire 2020  . השנה מיקרוסופט קיבלה יותר מ -3,300 מועמדויות מבין שותפיה העסקיים ברחבי העולם.

העלייה לגמר של אקסיליון היא תוצר של הטמעת טכנולוגיה חכמה ב-273 רמזורים בעיר ירושלים, המעניקה עדיפות לרכבת הקלה ומווסתת את התנועה על מנת לאפשר את הגעתה כל 6 דקות. מטרת הרמזור החכם היא לתת העדפה של 100% לרק"ל וכן לעודד את התושבים לנסוע בה. בנוסף, מייצרת הטכנולוגיה גלים ירוקים לרכב פרטי ומורידה עיכובים והמתנות ברמזורים.

יצוין כי ירושלים היא העיר היחידה בישראל שבה מערכת בקרת הרמזורים מאפשרת עדיפות לרכבי תחבורה ציבורית כדוגמת רכבת קלה ואוטובוסים ובנוסף יוצרת גלים ירוקים לרכבים פרטיים ושומרת על בטיחות הולכי הרגל, בהתאם לדרישות הרגולציה של משרד התחבורה. בנוסף, בעקבות הגברת השימוש בתחבורה הציבורית, נרשמה ירידה של 100 אלף טון Co2 במרכז העיר.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "אני שמח שהשותפות ארוכת השנים של העיר ירושלים עם חברת אקסיליון מקבלת הכרה בינלאומית. טכנולוגית הרמזורים החכמים סייעה לקדם את התחבורה הציבורית בעיר ואיפשרה לבירת ישראל להשיג את יעדיה להפחתת פליטות פחמן במרכז העיר. אני מקווה שמירושלים תצא הבשורה הטכנולוגית עבור ערים רבות בארץ ובעולם".

ירושלים על הגל הירוק
קרדיט: יח"צ אקסיליון

גבריאלה שוסטר, סגנית נשיא בכירה לחטיבת השותפים של מיקרוסופט: "השותפים שנבחרו עובדים קשה על מנת לספק במהירות פתרונות לאתגרים המורכבים איתם מתמודדים גופים ברחבי העולם, ולסייע ללקוחות לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם עם שירותי הענן של Azure".

מר אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות: "המחשוב של כלי רכב מנועיים והסביבה התחבורתית מוביל לשינויים דרמטיים בתעשיית הרכב העולמית. צמצום העומס ועידוד הציבור לעבור לתחבורה ציבורית הוא אתגר משמעותי עימו מתמודדות ממשלות רבות ברחבי העולם.

רשות החדשנות הישראלית, המקדמת שיתופי פעולה בין האקדמיה והמגזר העסקי, שמחה לתמוך בטכנולוגיה אותה פיתחה אקסיליון של יישום AI כ- SaaS כחלק מביצוע אופטימיזציה מתמשכת של זרימת התנועה באמצעות תובנות תחבורה מבוססות נתונים. חידושים טכנולוגיים אלו מקבלים כעת הכרה עולמית על ידי חברת מיקרוסופט, ומייצרים למגזר ההיי טק הישראלי הזדמנויות משמעותיות להיות חלק ביצירה של סביבת תחבורה חכמה ברחבי העולם".

אילן ויצמן, מייסד ו-CTO באקסיליון: "פתרונות אקסיליון המבוססים על תשתית מיקרוסופט Azure מאפשרים אופטימיזציה מתמשכת תוך שיפור מערך התחבורה במספר הולך וגדל של ערים. אנו ממשיכים ליישם את שת"פ ההדוק עם מיקרוסופט, למימוש החזון ציטוט המשותף לזכות יחד בניהול התחבורה העירונית ב- 100 ערים ברחבי העולם. הטכנולוגיות הייחודיות שלנו הכוללות Digital Twin, טכנולוגית וידאו AI בשילוב עם בינה מלאכותית מאפשרות ניטור בזמן אמת של דפוסי התנועה, וכן סימולציה והטמעה של תוכניות רמזורים בציר, שכונה ואף בכל העיר. טכנולוגיית ה-AGI ולמידה באמצעות חיזוקים Reinforcement Learning) ) מאפשרים הפחתה של עומסי התנועה בדרכים בכ-40%. התשתית של Azure מאפשרת לערים לקצר את זמן הנסיעה של משתמשי הדרך, מגבירה את בטיחות הולכי הרגל, ומפחיתה את זיהום האוויר במרכזי הערים".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
איזור מגורים עם מחויבות לפיתוח ירוק ובר קיימא
דירות למכירה בהרצליה הירוקה המערבית בולטות כאזור מגורים מוביל המשלב...
בנייני האומה חוזרים לפעילות מלאה: מגוון מופעים ופעילויות ב'במת האומה' - חגיגה תרבותית של מוזיקה וקולינריה - פברואר מרץ 2024
בנייני האומה מעדכנים - חוזרים לפעילות מלאה כולל כנסים, ארועים...
הישג משמעותי לירושלים: הפועל לב ירושלים עלתה לחצי גמר גביע המדינה
הפועל לב ירושלים, קבוצת הנשים המרעננת של ליגת העל, עלתה...
הפועל לב ירושלים פותחת את ההרשמה לאקדמיה לכדורסל נערות בחוות הנוער הציוני
למועדון כדורסל הפועל לב ירושלים פרויקט ייחודי לפיתוח שחקניות כדורסל...
גבר בשנות ה-20 נרצח, צעירה נפצעה קשה, ו- 4 פצועים בינוני בפיגוע ירי בכביש מעלה אדומים ירושלים. בנוסף פונו מהזירה אישה שנחבלה ו-4 נפגעי חרדה
הבוקר בשעה 7:29 התקבלו קריאות רבות במוקד החירום 101 של...
13 אותות הוקרה לאזרחים בדואים שהצילו יהודים במהלך ה-7 באוקטובר
במוזיאון ידידי ישראל בירושלים התקיים אתמול ארוע הוקרה ראשון מסוגו,...
"אשרי האיש" תערוכת תמונות קווילטינג (עבודת טלאים) של האומנית מרלן סנדרס (1948–2022)
תערוכה המציגה פן אחר של אומנות הקווילטינג. לא שימושן הפופולארי ככיסויי...
יפן בירושלים פריחת הדובדבן הקסומה בגן הבוטני גבעת רם ירושלים
סיורים בין עצי הדובדבן * איך נראה טקס תה יפני...
חדש בירושלים ICC College האקדמיה להפקות אירועים וכנסים בבנייני האומה יוצאת לדרך!
בנייני האומה פותחים לראשונה אקדמיה להפקות להכשרה מקצועית במגוון תחומים...
רעיית נשיא המדינה ביקרה בבסיס חיל הים בחיפה
רעיית הנשיא בקשר ספינת הטילים אח״י ניצחון של חיל הים:...