Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

ירושלים בפיילוט ייחודי בטיפות החלב בעיר

ירושלים בפיילוט ייחודי בטיפות החלב בעיר
אורח חיים בריא. צילום באדיבות: pixabay

העיר ירושלים תפעיל בטיפות החלב בעיר עשרות תזונאים ותזונאיות שעברו מיונים והכשרה מיוחדת לליווי משפחות צעירות מכלל המגזרים.

מיזם ייחודי שהחל לפעול בחודש האחרון ומשותף למשרד הבריאות ולעיריית ירושלים, מציב לראשונה בישראל תזונאים ותזונאיות מוסמכים בעשרות טיפות חלב ברחבי העיר, שמציעים שירותי ייעוץ והכוונה בהתאמה אישית למשפחות הירושלמיות מכלל המגזרים בעיר.

הפרויקט נועד לפגוש את התושבים הירושלמים בכל המערכים העירוניים ובכל המרחבים הציבוריים. במוסדות החינוך, המתנ"סים, השכונות, גופי העירייה ועוד, ועתה גם בטיפות החלב,במטרה לפגוש את ילדי העיר כבר בגיל הרך ולהבטיח מעטפת של אורח חיים בריא ותזונה נכונה על ידי הדרכת הוריהם ומתן מענה לצרכי הילד באופן פרטני.

אורח חיים בריא. צילום באדיבות: pixabay

כל מפגש כולל ייעוץ וליווי במסגרתו מעניקים להורים כלים להפיכת ביתם לחממה בריאה עבור ילדיהם, מייעצים בנושא שינוי הרגלי האכילה, מה לאכול, לאילו מרכיבים לשים לב וכו'. עד עתה עשרות משפחות כבר קיבלו ייעוץ ובעיריית ירושלים צופים שעד סוף השנה יזכו לקבל את שירותי התזונאים ללא עלות מאות משפחות.

המיזם הוא רק חלק מתכנית הבריאות הראשונה מסוגה ובהיקפה בישראל "ירושלמים בוחרים בריא" – שהחלה לפעול בבירה בחודשים האחרונים ומשותפת למשרד הבריאות ולעיריית ירושלים, שבאה להעלות על נס את נושא הבריאות בעיר ולהפכו לערך נגיש לכלל התושבים. היא מפגישה בין מגוון עולמות תוכן הנוגעים לאורח חיים בריא, כושר ותזונה, על פי מודל ייחודי שהותאם לציבור הירושלמי, וכאמור תקיף את כלל המגזרים וקבוצות האוכלוסייה המרכיבות את בירת ישראל, החל מטיפת החלב ועד גיל השלישי, באמצעות מנהלים קהילתיים, מרכזי צעירים ורכזי שכונות. לקראת המהלך העירייה אף ערכה שאלונים בקרב כ-5,500 תושבים בעיר שבחנו צרכים ודגשים מיוחדים בנושא

כדי לרתום לפרויקט את כלל תושבי העיר – צעירים ומבוגרים כאחד, יפעלו וכבר פועלות במסגרתו תכניות נוספות וביניהן: הכשרת משפחות רווחה לאורח חיים בריא, הכשרת נאמני תזונה בשכונות, ניידות בריאות להסברה, הגברת פעילויות הספורט בבתי הספר, בסמינרים ובישיבות, תכניות דגל לגמילה מעישון, מאבק בשומן הטראנס, חוגי ריצה למנהלים ומורים, סדנאות למטפלות ולמבשלות במשפחתונים, ועוד.

הפרויקט הוא חלק מתפיסה שמקדמת הנהלת משרד הבריאות במטרה לקדם אורח חיים בריא בישראל והוא ילווה על ידי הצוות המקצועי של המשרד. המודל מתבסס על תכניות דומות שכבר מתקיימות כיום בערים מרכזיות בעולם כגון ניו יורק, פריז, לונדון, תכנית באוקלהומה סיטי בחסות הגברת הראשונה מישל אובמה ועוד.

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הנשיא הרצוג: "השבת כל החטופים הביתה - קונצנזוס לאומי מוחלט בעם"
אתמול התקיים בבית הנשיא בירושלים טקס הוקרה מרגש לארגונים ואישים...
דברי נשיא המדינה בטקס הממלכתי לציון יום ירושלים
אני מבקש להתייחס מכאן - מבירת ישראל - למה שקורה...
דברי הנשיא בטקס האזכרה הממלכתי ליהודי אתיופיה שניספו בדרכם לישראל
"שימלה שימלה, אגראצ'ין ירוסלם דנה?" - "חסידה חסידה, מה שלום...
נשיא המדינה נפגש עם בני משפחותיהן של התצפיתניות המוחזקות בשבי החמאס בעזה
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, נפגשו היום, יום שלישי,...
מותג האופנה RESERVED יעלה בקמפיין לרגל השקת סניף הדגל הראשון בעזריאלי ירושלים
הקמפיין ידגיש את קולקציית הנשים והילדים ויעלה בהשקעה של כ-...
יום ירושלים באתרי פמ"י
טיילת החומות בירושלים נפתחת מחדש לקהל לרגל יום ירושלים מה? טיילת...
משלחת משרד הביטחון השלימה סדרת פגישות עבודה בוושינגטון עם בכירים בבית הלבן, במשרד ההגנה ובמחלקת המדינה האמריקנית
המשלחת נפגשה, בשליחות שר הביטחון, יואב גלנט, עם עוזר היועץ...
נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח את השחקן מייקל דאגלס
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל אירחו אתמול את השחקן...
הסנאטורית בדימוס מישל באקמן נפגשה עם נשיא המדינה ויו''ר הכנסת, ודנה איתם בסכנות שבתקנות החדשות שמבקש לאשר ארגון הבריאות העולמי
הסנאטורית לשעבר מישל באקמן, ביקרה בישראל בין היתר על מנת...
כנס ערים מתחדשות של מרכז הבניה הישראלי 29.5.24 | ירושלים
רפי אלמליח מנכ"ל מנהל התכנון:"ראינו ראשי ערים באזור הגבול ובצפון...