Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

ירושלים אלופת הקריאה

ירושלים אלופת הקריאה

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת העניק אות מיוחד לתלמידי בתי ספר יסודי ששברו את שיאי הקריאה במהלך השנה האחרונה, זאת לרגל שבוע הספר העברי שייפתח ביום רביעי כז' סיון  05/06/13.

אלוף הקריאה בספריות העירוניות בירושלים  לביא וילנר, תלמיד כיתה ו', בית הספר "דוגמה עוזיאל" ,קרא מתחילת שנה"ל עד היום  450 ספרים.  תחום ההתעניינות שלו – היסטוריה של ארץ ישראל, אישים ואירועים. סופרים אהובים- דבורה עומר, מוסינזון, רון-פדר, שטרייט- וורצל וכדומה. מנגן בפסנתר . לביא משאיל את הספרים בספרית נווה יעקב, בה משמשת  כספרנית אנה כוגן.

במקום השני-חגי מרקוביץ   תלמיד כיתה ב' בית הספר נועם בנים , פסגת זאב, קרא 340 ספרים .  אוהב ספרים של סופרים ישראלים כגון:- גלילה רון פדר, קופיקו של בורשטיין, סדרת דנידין של שריג, כמו כן, יומנו של חנון, ספרי מדע בדיוני ואוהב לקרוא  אנציקלופדיות.

תחביבים : שחייה. חגי משאיל  את הספרים מספרית פסגת זאב, אותה מנהלת הספרנית, טניה פרודין שעבדה כספרנית בשכונת רמות ורוב שיאני הקריאה בשנים האחרונות היו ילדי שכונת רמות  אותם עודדה לקרוא.

במקום השלישי  – התאומות שירה ורעות  גולדשמיד תלמידות כיתה ג' בית הספר "איילת שחר" שקראו  כל אחת את אותם  294 ספרים שהשאילו מספרית בית הכרם.  שתיהן אוהבת לקרא ספרי "חסמבה", סדרות של גלילה רון פדר, ספרי פנטזיה לילדים, קלאסיקה עולמית – "השביעיה סודית" של בליטון. התאומות  שירה ורעות נכדותיו של הרב רפאל הלפרין ז"ל, שחיבר ספרים  והיה העורך של האנציקלופדיה לבית ישראל, ומייסד של רשת אופטיקה הלפרין.  ספרנית מעיינה אברהם.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת אמר לתלמידים "אני גאה בכם שאתם  שמקדישים זמן רב לקריאה ואתם מהווים מודל לחיקוי. אני שמח שתלמידי ירושלים אוהבים לקרא ומבקרים בספריות העירוניות העומדות לרשותם. העירייה תמשיך לפתח את הספריות העירונית כדי שבשנים הבאות יהיו לנו עוד הרבה אלופי קריאה".

כל הילדים ציינו  שרכשו הרגלי קריאה במסגרת פרויקט עידוד קריאה "מנוי לכל תלמיד" (מנוי מוזל לתלמידי בתי  הספר עוד בתקופת מנוי בתשלום), כאשר ההורים  הביאו אותם לספרייה ומאז הם לא יוצאים ממנה.

בספריות העירונית בירושלים הושאלו בשנת 2012 למעלה ממיליון ספרים. לעיריית ירושלים 38 ספריות מתוכן,  27 ספריות למגזר הכללי,  11 למגזר החרדי, 3 ספריות במגזר הערבי, ספרייה ברוסית, ספרייה מיוחדת לאמנות בבית אנה טיכו, ספרייה למוסיקה וספרייה ניידת המגיעה ל- 4 שכונות בעיר. בספריות קיימת פינת מולטימדיה בה יש גישה לאינטרנט, מאגרי מידע בעברית ואפשרות הדפסה, סריקה ועוד.

ניתן לראות כי חלה מגמת עליה משמעותית במספר המנויים בספריות העירוניות,  כ-46.5  אלף לעומת 43 אלף בשנת 2010. מדובר על  כ-3000  מנויים חדשים שנרשמו. מספר המבקרים בספריות העירוניות עומד כיום על כ-146.500 איש בשנה האחרונה, לעומת  140 אלף בשנים קודמות.

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
פסח במוזאון קסטל
מוזאון הצייר משה קסטל מזמין אתכם לחוויה משפחתית ייחודית ומהנה...
שלוש מדליות זהב, מדליית כסף ושתי מדליות ארד ליקבי ירושלים אגודה חקלאית שיתופית בתחרות BEST VALUE היוקרתית
זו השנה ה-16 ברציפות שתחרות היין BEST VALUE נערכת לקראת...
תערוכה חדשה בבנייני האומה, ירושלים "אוצרים לרגע" - ילדי ישראל מציירים בזמן מלחמה
למעלה מ-1000 ילדי בתי ספר יסודיים מכלל המגזרים ומכל רחבי...
חדש בירושלים מרכז הקונגרסים בנייני האומה מציין 70 שנה ופותח לראשונה את שעריו לסיורים מודרכים בתערוכות השונות
הסיורים חינם בתיאום מראש! במסגרת חגיגות ה70 יפתח לראשונה מרכז הקונגרסים...
הסטודנט משאנן הנציח את חבר הילדות מירושלים
בטקס מרגש בבית יד לבנים בירושלים השתתפו השבוע משפחות שכולות,...
תערוכת ענק לכבוד ציון 40 שנה לסדנאות האמנים
"האומן 26" ניהול אמנותי: לי היא שולוב אוצרות: הילי וורטמן מויאל, דביר...
תערוכה חגיגית לכבוד 40 שנה לסדנאות האמנים ירושלים: "האומן 26"
ניהול אמנותי: לי היא שולוב אוצרות: הילי וורטמן מויאל, דביר...
רשת מסעדות הביסטרו: "גרג קיטשן" מתרחבת ופותחת סניף בירושלים בהשקעה של כ – 1 מיליון ₪
 רשת מסעדות הביסטרו: "גרג קיטשן", מקבוצת גרג, מתרחבת ופותחת בימים...
יפן בירושלים הארוקון 2024 - כנס האנימה והמנגה הגדול בישראל יתקיים בפורים בבנייני האומה
במעמד שגריר יפן בישראל השנה יוענקו פרסים לאוהבי אנימה צעירים...
עדלאידע הילדים של ישראל בירושלים, יוצאת לדרך בהפנינג שמח, שיכלול תהלוכות בובות ענק שעוצבו ונבנו ע"י מוסדות התרבות וילדי ירושלים, למען כל עם ישראל ובסימן אחדות העם
את שיירת בובות הענק יוביל בראש מיצג סמל החטופים 25.3.2024, ט"ו...