Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ילדי ירושלים בדרך לשבור שיא גינס

ילדי ירושלים בדרך לשבור שיא גינס
צילום: דוברות עיריית ירושלים

פרויקט 'ילדים חולמים ירושלים' – תערוכת ציורים של ילדי הגנים בירושלים, תכלול אלפי ציורים מכל המגזרים בעיר, אשר יתנוססו על תקרת קרונות הרכבת הקלה בירושלים

ראש העיר, ניר ברקת, ביקר הבוקר בגן הילדים תל"י בקרית יובל במסגרת ההכנות לפרויקט "ילדים חולמים ירושלים". לברקת הצטרפו ירון רביד מנכ"ל סיטיפס הרכבת הקלה ונציג ארגון ההורים ישראל אליסף.

במסגרת הפרויקט ייתלו עם פתיחת שנת הלימודים על תקרת הרכבת הקלה בירושלים, כ- 5,000 ציורים שצוירו בידי ילדי גן חובה מכל רחבי ירושלים- יהודים, נוצרים ומוסלמים, חילונים, חרדים, ממזרח ירושלים, מהחינוך הדתי ומהחינוך המיוחד. הפרויקט הינו חסר תקדים בהיקפו, ועל כן הוגש בידי המארגנים לשיא גינס.

הפרויקט נולד לכבודה של ירושלים ובעקבות בחירת העיר ירושלים כנושא השנתי של מערכת החינוך. מדובר ביוזמה משותפת של ארגון ההורים, משרד החינוך, ומספר גופים בעיריית ירושלים: מנהל החינוך, המחלקה לאומנות פלסטית ומינהל תרבות, חברה, ספורט ופנאי בעיריית ירושלים וחברת סיטיפס הרכבת הקלה בירושלים, אשר מיד נרתמה לסייע להציג את הפרויקט על תקרת הקרונות.

צילום: דוברות עיריית ירושלים

ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים: "ירושלים היא עיר שעושה כל ישראל חברים. דווקא לעיר שלנו תפקיד חשוב בחיפוש אחר המשותף והמחבר. הרכבת הקלה היא ציר המחבר בין כל החלקים, השכונות והגוונים השונים בעיר ובחברה שלנו. הפרויקט המקסים הזה הוא עוד דרך יצירתית ומקורית לפעול למען אחדות ושפה משותפת בין המגזרים השונים. זרע של אחדות שנזרע בגיל צעיר ילווה את הילדים עוד שנים רבות".

"ילדים שמתחנכים בירושלים לסובלנות ולכבוד לזולת, הם העתיד והתקווה לירושלים אחרת, מאחדת ומקרבת, אשר יודעת לחבק את כל תושביה, ומביאה בשורה למדינת ישראל ולכל העולם" מסביר ישראל אליסף מ'ארגון ההורים למערכת החינוך בירושלים' ומיוזמי הפרויקט. "לא מדובר בנאיביות או תמימות, אלא בראיה מפוכחת היודעת כי שינוי יכול להתחולל רק אם מתחילים בגיל הגן ועם עשייה ממשית".

מנכ"ל סיטיפס הרכבת הקלה בירושלים, ירון רביד, ציין כי "פרויקט ציורי הילדים ברכבת הקלה הינו הזדמנות נוספת עבורנו לתמוך בפעילות קהילתית – חברתית חשובה המאחדת ומעצימה את עיר הבירה כפי שאנו עושים לאורך השנה בפרויקטים שונים המחוברים עם הקהילה. הצגת יצירותיהם של ילדי ירושלים ברכבת הקלה מרגשת אותנו והיא תעשה טוב הן לילדים ולמשפחות והן לציבור הנוסעים ברכבת הקלה. נמשיך לפעול יחד עם הקהילות בעיר כדי להמשיך ולעשות טוב לירושלים".

מרב סליימן מפקחת מתאמת משרד החינוך: "מפקחות גני הילדים בעיר ירושלים גאות לקחת חלק במיזם ייחודי זה, המאפשר ביטוי אומנותי לילדי הגנים מכלל המגזרים בעיר".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
שבוע הקולנוע היהודי ירושלים 2023 יציין השנה את מהדורתו ה-25 ויתקיים בחג החנוכה, בתאריכים 9 עד 14 בדצמבר 2023, בסינמטק ירושלים
"נפש אחת" (One Life) בכיכובו של זוכה אוסקר, סר אנתוני...
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
תערוכה חדשה של אמנות אתיופית מסורתית במוזיאון לאמנות יהודית בירושלים
"חכמה בבטן כמו אור בכד" – משמעות הפתגם האתיופי הינה...
״ספורט - המשחק של כולנו״ בסוכת נשיא המדינה
נשיא המדינה ורעייתו אירחו הבוקר כ-4,000 מאזרחי ישראל בסוכתם המסורתית כמיטב...
חודש המודעות הבינלאומי לסרטן השד: בית הנשיא הואר בוורוד ביוזמת האגודה למלחמה בסרטן
לרגל פתיחת חודש המודעות הבינלאומי לסרטן השד המצוין בחודש אוקטובר,...
נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'
נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח ביום רביעי, י"ב בתשרי, 27...
אירוע האמנות השנתי הגדול, הותיק והמשפיע ביותר יוצא לדרך!
פסטיבל ״מנופים״ 24-28 באוקטובר 2023 *אירוע מרכזי בהר ציון *מופעים ותערוכות *...
שיתוף פעולה ישראלי-אמריקני: הושלם אימון משותף במערכות ההגנה האווירית של ישראל וארה"ב להגנה מטילים
מנהלת חומה במפא״ת שבמשרד הביטחון, הסוכנות האמריקאית להגנה מפני טילים...
אתרוג, לולב, הדס וערבה בכיכר ולירו: שוק ארבעת המינים המסורתי של ירושלים חוזר!
שלישי-שישי, י"א-י"ד תשרי תשפ"ד, 26-29/9/2023 בכיכר ולירו המחודשת הכניסה חופשית לכבוד...
נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל ביום שלישי, ד' בתשרי, 19...