Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

יו"ר הכנסת רובי ריבלין מזהיר, "אסור לנו לפגוע בברית שבין ישיבות ההסדר ובין הצבא וחלילה לנו מלערב

יו"ר הכנסת רובי ריבלין מזהיר, "אסור לנו לפגוע בברית שבין ישיבות ההסדר ובין הצבא וחלילה לנו מלערב

 כך אמר הערב יו"ר הכנסת רובי ריבלין בחנוכת בית המדרש החדש ביישוב כרמל שבאזור חברון. יו"ר הכנסת התייחס למשבר עם ישיבת ההסדר בהר ברכה. יו"ר הכנסת שביקר הערב באזור חברון הוסיף כי "התרומה של ישיבות ההסדר גדולה מדי מכדי שנוכל להטיל בכולה דופי," אמר ריבלין והדגיש "חיילי ההסדר וקציניו המצויינים, הם אלו ההולכים לפני המחנה. תרומתן של ישיבות ההסדר גדולה מדיי וקריטית מדיי מכדי שנוכל להטיל בכולה דופי". 

ריבלין הזהיר, "אסור לנו לפגוע בברית שבין ישיבות ההסדר ובין הצבא וחלילה לנו מלערב בה צרכים אישיים או פוליטיים, אפילו למראית עין"  אסור לנו8 גם לנהוג עימה באמות מידה חריגות שעלולות לחסל אותה לחלוטין. פגיעה בברית עם ישיבות ההסדר או אפילו כרסום בה, תביא בהכרח גם לפגיעה  בעיקרון הקונצזוסאלי הקדוש שצה"ל  הוא צבא העם שמצוי מחוץ לכל שאלה פוליטית ומחוץ לכל קריאת תיגר על פקודתו". 

יו"ר הכנסת קרא לשר הביטחון ולרב מלמד להתעשת ולהניח בצד כל שיקול אישי וליישב את המחלוקת לפני שיהיה מאוחר מדי. לדבריו "לא גורלם הפוליטי או הציבורי מצוי על הכף, אלא אחד מהאדנים שהחברה הישראלית כולה יושבת עליו".   

בהתייחסו לחנוכת בית המדרש בימים של הקפאה אמר ריבלין "היום נוסף עוד נדבך בבניינה של בתולת ישראל.  היום אנו מעמיקים עוד את שורשי אחיזתנו באדמת הארץ הטובה הזו מתוך אמונה שלמה שכאן נשאר ולעד!! 

הרב דוב ליאור רבה של קרית ארבע וראש ישיבת ההסדר התייחס לפרשת ישיבות ההסדר ואמר  : "אלו בחורים צעירים שמזכירים את התקופה הנפלאה של דוד המלך ובר כוכבא שבצבאו היה רבי עקיבא.  המצב היום הוא מעין מצב שהיה אז התמודדות עם הרשעים בחוץ. הנוער הזה שנוהר לישיבות הסדר הוא פאר הנוער.  אנו מחנכים את הבחורים שהולכים לצבא אפילו אם נותנים לכם פקודה שנראית מטופשת או לא סבירה אל תתחכמו איתם. אין מושג של סרבנות בציבור שלנו.

הבעייה שהתעוררה לאחרונה אם נותנים פקודות והוראות דברים שנוגדים להשקפת עולמם.  הבעיה אינה אלא שרוצים לכוף דברים נגד תורה ישראל. אלה שנותנים את הפקודות צריכים לדעת עם מי יש להם עסק. לא לכוף אנשים על דברים שהם נגד התורה . פה הבעיה היא עם אלו שנותנים את הפקודות. לא לכוף את האדם נגד הדת.

 הרב הראשי לישראל הר יונה מצגר :  ישיבות ההסדר הן ישיבות חביבות. אני אחד בבוגריהן. אני הרב הראשי הראשון בוגר ישיבת ההסדר. ישיבת רעותא היא מעין פיצוי על גוש קטיף ויש בה חביבות יתר. אני אומר לשר הביטחון למה מה שאסור לרבני ישיבות ההסדר מותר למרצים באוניברסיטאות. אפשר למצוא נוסחה.  אני הצעתי לשר הביטחון שהרבנות הראשית כרבנות ממלכתית ורואה את הכאב ורבנות שרואה את תרומתן של ישיבות ההסדר למערכת הביטחון ולצה"ל. הם מהאידיאליסטים שיש לנו היום ואיזו תרומה יש להם לצה"ל ולכל אלה שיחד איתם שאינם חובשים כיפות.  כדאי שתקום ועדה שתמצא נוסחה יחד עם משרד הביטחון ישיבות ההסדר והרבנות הראשית למצוא דרך לאחות את הקרע כדי לשמור על מדינתנו היחידה .

 

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
10,000 עפיפונים עם שמות חללים וחטופים יופרחו לאוויר ביום העצמאות
מטס עפיפונים ענק בהובלת "120 מנהיגות מחברות" ובהכנת והשתתפות הקהל...
לקראת יום הזיכרון נשיא המדינה אירח את נציגי משפחות חללי צה״ל
לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, נשיא המדינה יצחק הרצוג...
נשיא מדינת ישראל נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעיתו מיכל בטקס הנחת זרים ליום הזיכרון לשואה ולגבורה
נשיא מדינת ישראל יצחק (בוז'י) הרצוג נשא דברים בטקס הפתיחה...
מועדי הגבורה בחודש מאי באירוח ביתי בירושלים
מועדי הגבורה הם הזמן הנכון ביותר לשמוע על סיפור ההתיישבות...
נשיא המדינה יצחק הרצוג במפגש עם משפחות שכולות, באתר ההנצחה הממלכתי לזכר חללי צה״ל הבדואים
אנחנו עוסקים כל העת - כל יום, שעה שעה, בימים...
נשיא המדינה נפגש עם משפחתו של ענר שפירא ז״ל
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל נפגשו הבוקר, יום שלישי,...
נשיא המדינה אירח אחיות ואחים מצטיינים ממערכת הבריאות
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, אירחו היום, יום שלישי,...
הפועל לב ירושלים מסכמת עונה היסטורית
הפועל לב ירושלים מסכמת עונה היסטורית כמחזיקת גביע המדינה וסגנית...
מתגייסים למענם: רשת מלונות פתאל ועמותת 'נצח יהודה' ביוזמה מרגשת למען פצועי צה"ל והמשפחות השכולות
רשת מלונות פתאל בשיתוף עמותת 'נצח יהודה' יארחו בסוף השבוע...
נשיא המדינה נפגש עם נשיא רואנדה והעניק לו את דיסקית החטופים בקריאה לשחרורם המיידי
נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש היום, יום ראשון, כ״ח באדר...