Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

טרור בירושלים

טרור בירושלים

סמוך לשעה 10 בבוקר, נמסר למד"א מרחב ירושלים על פיגוע משולב של דקירות וירי בקו 78 באוטובוס בשכונת ארמון הנציב בירושלים. צוותי מד"א שהגיעו למקום בכוחות גדולים, עם ניידות טיפול נמרץ, אמבולנסים ואופנועים, נאלצו לקבוע את מותו של גבר כבן 60 בשטח לאחר שביצעו בו פעולות החייאה במשך דקות ארוכות. בנוסף פונו לבתי החולים בירושלים 10 נפגעים בהם 1 במצב אנוש, גבר כבן 45 שפונה לבי"ח שערי צדק תוך כדי פעולות החייאה שם נקבע מותו, שתי פצועות נוספות במצב קשה, נשים כבנות 60 ו 40  פונו לבית החולים הדסה עין כרם עם פצעי דקירה בפלג גופן העליון. שאר הפצועים בהן אישה כבת 60 במצב בינוני עם פצעי ירי בפלג גופה העליון, גבר בשנות ה-30 לחייו במצב בינוני, 3 פצועים באורח קל ו-2 נפגעי חרדה פונו לבית החולים שערי צדק.

פאראמדיק מד"א אהרן אדלר שהגיע לזירת הפיגוע בארמון הנציב סיפר: "עם הגעתנו לזירת האירוע שררה במקום המולה רבה ונשמעו רעשי ירי, מיד נכנסתי לתוך האוטובוס על מנת להתחיל לחלץ ולעניק טיפול רפואי לנפגעים. יחד עם כוחות גדולים של מד"א שהגיעו תוך דקות למקום ביצענו סריקה ראשונית והענקנו טיפול מציל חיים לנפגעים, ביצעתי פעולות החייאה בגבר כבן 45  במצב אנוש עם פצעי ירי בפלג גופו העליון ופיניתי אותו לבית החולים שערי צדק תוך כדי פעולות החייאה שם הרופאים המשיכו להאבק כל חייו."

עשר דקות בלבד לאחר הפיגוע בארמון הנציב, נמסר למוקד מרחב מד"א בירושלים על פיגוע דריסה ברחוב מלכי ישראל בעיר. צוותי מד"א שהגיעו במהירות לזירת האירוע נאלצו לקבוע את מותו של גבר בשנות ה-40 לחייו עם פציעה רב מערכתית. בנוסף, העניקו הצוותים טיפול רפואי מציל חיים ל 8 נפגעים, בהם: 1 בינוני-קשה גבר כבן 40 עם חבלה בפלג גופו העליון ובגפיים שפונה לבית החולים שערי צדק, 1 בינוני, גבר כבן 35 עם פצעי ירי בגפיים שפונה גם הוא לבית החולים שערי צדק, 1 קל גבר כבן 40 עם חבלות בפנים שפונה לבית החולים הדסה עין כרם ו-5 פצועי חרדה פונו גם הם לבתי החולים בעיר: 2 לשערי צדק ו 3 להדסה הר הצופים.

חובש בכיר במד"א קובי תמם שהגיע לזירת פיגוע הדריסה ברחוב מלכי ישראל: "עם ההגעה לזירת הפיגוע ראינו שני גברים בשנות ה-40 לחייהם שוכבים סמוך לתחנת האוטובוס שהייתה מנופצת. גבר בשנות ה 40 היה ללא רוח חיים עם פציעה רב מערכתית קשה מאוד, ניסינו להעניק לו טיפול רפואי ולצערנו נאלצנו לקבוע את מותו בשטח. בסמןך אליו שכב גבר כבן 40 במצב בינוני-קשה כשהוא סובל מחבלות בפלג גופו העליון ובגפיים הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותו אותו לבי"ח שע"צ תוך כדי טיפול רפואי, בנוסף הענקנו טיפול רפואי בשטח לפצוע במצב קל בשנות ה-40 עם פצעי חבלה בפניו שפונה לבית החולים הדסה עין כרם ובפצוע כבן 35 במצב בינוני עם פגיעה בגפיים התחתונות ופנינו אותו לבית החולים שערי צדק. במקום היו גם 5 נפגעי חרדה שפונו לבתי החולים בעיר"

בעקבות האירועים הבוקר שירותי הדם של מד"א סיפקו 214 מנות ומרכיבי דם לבתי החולים שערי צדק והדסה עין כרם.

ניתן לקבל מידע על במקומות מתקיימות התרמות דם בטלפון 03-5300400 (מענה אנושי) ובטלפון 1-800-400-101 (מענה אלקטרוני), באתר מד"א באינטרנט בכתובת https://www.mdais.org/dam, בדף הפייסבוק הרשמי של מד"א https://www.facebook.com/mdaisrael ובאפליקציה של מד"א בסמארטפון.

מנכ"ל מד"א אלי בין: "כוחות מד"א ממשיכים להיות ערוכים בכוננות ומוכנים לכל תרחיש במטרה להציל חיי אדם. אירועי הימים האחרונים דורשים ערנות מוגברת גם מצד הציבור הרחב ובמד"א קוראים לציבור לחייג 101 למוקד החירום של מד"א בכל אירוע בו יש חשש לפצועים או נפגעים. מד"א משתתף בצערן של המשפחות שאיבדו את יקיריהן בפיגוע ומאחלת החלמה מהירה לפצועים."

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל ביום שלישי, ד' בתשרי, 19...
אירוע לציון 50 שנה ללחימת חטיבה 14 במלחמת יום הכיפורים
"לפני חמישים שנה בדיוק עמדנו בפני איום קיומי מבחוץ, כשאויבינו...
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה השתתף באמירת הסליחות בירושלים
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה יצחק הרצוג, השתתף...
נשיא המדינה העניק את "עיטור הנשיא" לשנת תשפ"ג לאישים שתרמו תרומה ייחודית למדינת ישראל
לרגל שנת ה-75, נשיא המדינה יצחק הרצוג העניק ביום רביעי...
פעוטון העצים של 'יער האקלים' יישתל על גגו של אברהם ירושלים
הכדור שלנו מתחמם, והעיר מתמלאה ביותר מידי בניינים ופחות מידי...
גאווה מקומית- מצטיין מאו״ג 91
רב סרן יאיר צ'יקו שגדל בלוד קיבל ב-5 בספטמבר הצטיינות...
מצטייני שר הביטחון
ביום ראשון הקרוב ה-3.9, התקיים טקס מצטייני שר הביטחון. בין...
נשיא המדינה יצחק הרצוג במפגש עם חברי הקהילה היהודית באוסטריה:
״ישנם רגעים במשברים מהסוג הזה, שמנהיגות נדרשת כדי לנצל את...
נשיא המדינה התקבל בארמון הנשיאותי בברטיסלבה בטקס קבלת פנים ממלכתי
נשיא המדינה יצחק הרצוג התקבל הבוקר, יום שני, י"ח באלול,...