Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

טקס הנחת אבן הפינה ללבניין ע"ש לי ומאריי קושנר באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים

טקס הנחת אבן הפינה ללבניין ע"ש לי ומאריי קושנר באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים
קרדיט צילום לאון לואי בלנקליידר

ראש עיריית ירושלים משה ליאון היום בטקס הנחת אבן הפינה לבניין ע"ש לי ומאריי קושנר באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים:
"עיריית ירושלים בראשותי רואה ערך רב בבניית הבניין החדש של האקדמיה. מבחינתי הנחת אבן הפינה היא סמל להמשך שיתוף פעולה שיתעצם לטובת כלל תושבי ירושלים. אני אוהב את האקדמיה ואת הנעשה בה ורואה בה לא רק מוסד חינוכי אלא גם מוסד קולט עלייה של בוגרי מסורות שונות. היא מקום חי וצומח ומשתקפת בה החברה הישראלית כולה".

טקס הנחת אבן הפינה נערך היום בקמפוס האקדמיה בגבעת רם בבירה, באתר בו עתיד לקום הבניין החדש, שיושלם באוקטובר 2021.  מאריי קושנר הוא איל נדל"ן אמריקאי. הוא ואשתו לי הם יהודים ציוניים מניו ג'רזי שתרמו בנדיבות למען הקמת הבניין החדש שישמש את הסטודנטים באחד המוסדות החינוכיים החשובים במדינה, ויצעיד אותם למאה ה-21 עם התשתית הטובה ביותר.

בטקס ברכו גם בנם ג'ונתן קושנר המנהל את עסקי הנדל"ן של המשפחה, בנם מארק קושנר שמשרד האדריכלים שהקים אחראי לתכנון חזית הבניין, האדריכל ארז אלה שמשרדו תכנן את הבניין עצמו, יו"ר הועד המנהל של האקדמיה, עו"ד יאיר גרין ויו"ר חבר המנהלים הבינלאומי של האקדמיה, עו"ד אמינה האריס. נשיא האקדמיה פרופ' ינעם ליף הנחה את הטקס.

קרדיט צילום לאון לואי בלנקליידר

היום נערך טקס הנחת אבן הפינה לבניין ע"ש לי ומאריי קושנר באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. בנייתו של הבניין החדש מתאפשרת הודות לתרומתם הנדיבה של הפילנתרופים, בני הזוג לי ומאריי קושנר.  מאריי קושנר הוא איל נדל"ן אמריקאי. תרומתם הנדיבה נעשתה מתוך הערך הגבוה שהם רואים בתמיכה בישראל ומתוך החשיבות שהם רואים בתמיכה בחינוך לאומנויות בארץ. הבניין החדש עתיד להיות מושלם באוקטובר 2021 ויספק לסטודנטים הלומדים באקדמיה מבנה חדיש המתוכנן בקפידה, כדי להצעיד אותם לתוך המאה ה-21 עם התשתית הטובה ביותר בעולם.

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון דיבר בטקס על החשיבות שהוא רואה בפעילותה של האקדמיה ובתפקידה במדינה ובירושלים בפרט. הוא אמר כי "ירושלים היא עיר של מפגש, של מגע, היא עיר שבה לכל רחוב יש ניגון משלו, הניגונים כולם מוצאים להם כאן בית. אין מקום מדויק יותר לאקדמיה למוסיקה ומחול להיות בו מאשר כאן בירושלים שבה נשמעים כל העת צלילים עתיקים וחדשים, צלילים מערבים ומזרחיים, צלילים של קודש וחול". עוד אמר ראש העיר כי: "עיריית ירושלים בראשותי רואה ערך רב בבניית הבניין החדש של האקדמיה, ומבחינתי הנחת אבן הפינה היא סמל להמשך שיתוף פעולה שיתעצם לטובת כלל תושבי ירושלים. אני אוהב את האקדמיה ואת הנעשה בה ורואה בה לא רק מוסד חינוכי אלא גם מוסד קולט עלייה של בוגרי מסורות שונות. היא מקום חי וצומח ומשתקפת בה החברה הישראלית כולה".

קרדיט צילום לאון לואי בלנקליידר


ג'ונתן קושנר, בנם של לי ומאריי המנהל את עסקי הנדל"ן של המשפחה
 הזכיר את תחילת הקשר עם האקדמיה לפני 9 שנים, עת נפגש בניו יורק עם סגן הנשיא דאז, מאיר ניצן, ואמר שהם לא יכלו לדעת אז כלל וכלל לאן יוביל המפגש הזה. הוא סיפר שכשהגיע עם אחיו מארק לראשונה למסדרונות האקדמיה, הם מיד הרגישו הזדהות עם הערכים שמשתקפים בה שהזכירו להם את הערכים שעליהם גידלו אותם הוריהם ואלה הם ערכים של פתיחות תרבותית ושוויון.

אחיו, האדריכל מארק קושנר שמשרדו HWKN אחראי לתכנון חזית הבניין: "כאמריקאי יהודי וכאדריכל, הנחת אבן הפינה היא חלום שמתגשם – לבנות בירושלים".

האדריכל ארז אלה, מייסד המשרד HQ Architects שתכנן את הבניין הביע הזדהות עם המילים שאמרו כל קודמיו על האקדמיה ואמר שכאדריכל, המשימה שלו היתה לנסות לתרגם את מהותו של המוסד לעיצוב, חלל ותנועה.

בנוסף, ברכו בטקס גם יו"ר הועד המנהל של האקדמיה, עו"ד יאיר גרין ויו"ר חבר הנאמנים הבינ"ל של האקדמיה, עו"ד אמינה האריס. את הטקס הנחה נשיא האקדמיה, פרופ' ינעם ליף

קרדיט צילום לאון לואי בלנקליידר

מבנה הבניין החדש יהיה בעל שטח בנוי של 2015 מ"ר ויספק תנאים הולמים לסטודנטים הנמצאים בתחילת חייהם המקצועיים בעולמות המוסיקה והמחול. הוא יהווה מקום בו הם יוכלו להציג את הישגיהם על הבמה. הבניין יכיל אולמות וחדרי לימוד מתקדמים: אולם לרסיטלים להרכבים קאמריים וסולנים (120 מושבים) אולם אופרה-סטודיו (60 מושבים), אולם למוסיקת ג'אז ואימפרוביזציה (90 מושבים), סטודיו גדול ומודולרי למחול וכוריאוגרפיה ו-13 חדרים להוראה פרטנית ולתרגולים. כל אלה יאורגנו סביב חלל מרכזי אחד שיחבר בין כל האולמות והחדרים ובכך תיווצר הזדמנות למפגשים ספונטניים וחילופי רעיונות יצירתיים. התכנון לקח בחשבון אמצעים קפדניים לאקוסטיקה מתקדמת, איטום לרעש וגימור בכל החללים בבניין כדי לתת מענה אופטימלי בעת ובעונה אחת לצרכים של כל מחלקה.

האקדמיה תקרא לאולמות וחדרי לימוד על-שם תורמים. אולם האופרה-סטודיו יקרא אולם אופרה-סטודיו ע"ש רות בך, חברת חבר הנאמנים של האקדמיה. האקדמיה פונה לתורמים פוטנציאליים כדי לגייסם לפרוייקט ולקריאת אולמות וחללים שונים בבניין החדש על שמם.

עלות הפרויקט כולו – 8.57 מיליון דולר = 30 מיליון ₪ (לפי תחשיב של 3.5 ₪ לדולר אחד).רוב התקצוב כבר הובטח מהמועצה להשכלה גבוהה, הרשות לפיתוח ירושלים, עיריית ירושלים ותורמים פרטיים.

קרדיט צילום לאון לואי בלנקליידר
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הישג משמעותי לירושלים: הפועל לב ירושלים עלתה לחצי גמר גביע המדינה
הפועל לב ירושלים, קבוצת הנשים המרעננת של ליגת העל, עלתה...
הפועל לב ירושלים פותחת את ההרשמה לאקדמיה לכדורסל נערות בחוות הנוער הציוני
למועדון כדורסל הפועל לב ירושלים פרויקט ייחודי לפיתוח שחקניות כדורסל...
גבר בשנות ה-20 נרצח, צעירה נפצעה קשה, ו- 4 פצועים בינוני בפיגוע ירי בכביש מעלה אדומים ירושלים. בנוסף פונו מהזירה אישה שנחבלה ו-4 נפגעי חרדה
הבוקר בשעה 7:29 התקבלו קריאות רבות במוקד החירום 101 של...
13 אותות הוקרה לאזרחים בדואים שהצילו יהודים במהלך ה-7 באוקטובר
במוזיאון ידידי ישראל בירושלים התקיים אתמול ארוע הוקרה ראשון מסוגו,...
"אשרי האיש" תערוכת תמונות קווילטינג (עבודת טלאים) של האומנית מרלן סנדרס (1948–2022)
תערוכה המציגה פן אחר של אומנות הקווילטינג. לא שימושן הפופולארי ככיסויי...
יפן בירושלים פריחת הדובדבן הקסומה בגן הבוטני גבעת רם ירושלים
סיורים בין עצי הדובדבן * איך נראה טקס תה יפני...
חדש בירושלים ICC College האקדמיה להפקות אירועים וכנסים בבנייני האומה יוצאת לדרך!
בנייני האומה פותחים לראשונה אקדמיה להפקות להכשרה מקצועית במגוון תחומים...
רעיית נשיא המדינה ביקרה בבסיס חיל הים בחיפה
רעיית הנשיא בקשר ספינת הטילים אח״י ניצחון של חיל הים:...
מלון המלך דוד ירושלים מארח את חאבייר מיליי, נשיא ארגנטינה הנכנס במהלך ביקורו הרשמי הראשון בישראל
נשיא ארגנטינה הנכנס, חאבייר מיליי הגיע עם פמלייתו אמש למלון...
נשיא ארגנטינה לנשיא המדינה: בכוונתי להכריז על חמאס כארגון טרור ולהעביר הצעת חוק בפרלמנט הארגנטינאי בדרישה לשחרור החטופים
נשיא המדינה יצחק הרצוג, אירח היום, יום שלישי, כ״ז בשבט,...