Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

חנויות אופניים חשמליים בירושלים

חנויות אופניים חשמליים בירושלים
קרדיט לצלם איתן מוטהדה

השילוב שבין עיר רחבת ידיים לטופוגרפיה מאתגרת, הפכו את הביקוש לאופניים חשמליים בירושלים לעניין של מה בכך. חנויות אופניים חשמליות בירושלים נפתחות בקצב מסחרר והמרוויחים העיקריים הם הרוכבים החשמליים הירושלמים.

אט אט נפרסים בבירה עוד ועוד שבילי אופניים, המציעים לרוכבים "רגילים" וחשמליים, נתיבים בטוחים וירוקים להתנייד בהם ברחבי העיר. בימים אלה ממש נמצאת העירייה בתנופה של פיתוח בתחום, כאשר היעד השאפתני הוא להגיע לכדי כ-140 ק"מ של שבילי אופניים חשמליים בירושלים בתוך חמש שנים (השקעה כספית של יותר מ-160 מיליון שקלים). בקיצור, ביחד עם הנגישות של הרכבת הקלה, נדמה שבכל הנוגע לתחבורה בירושלים, אופניים חשמליים הם הפתרון המושלם.

חנויות אופניים חשמליים בירושלים
קרדיט לצלם איתן מוטהדה

מה לדעת לפני שמחפשים חנות אופניים חשמליות בירושלים?

חנויות אופניים חשמליים בירושלים הבינו היטב את המצב והשיקו קטלוגים מפוארים המאובזרים בדגמים שונים. דגמים המותאמים לרכיבה ירושלמית בטוחה. אופניים חשמליים חזקים, איכותיים, בעלי סוללות עוצמתיות, הנעים במהירות ובקלילות. גם בעליות וגם בירידות, גם בכבישים וגם בשבילים מסודרים, וגם בדרכים עקלקלות וסמטאות ציוריות.

בבחירת אופניים חשמליות בירושלים חשוב להקפיד על מספר פרמטרים. באפיון הצרכים שלכם מהאופניים, חשוב לבחון לא רק את המרחק הגיאוגרפי אלא גם את התוואי הטופוגרפי. אמנם לא תצרכו לפדל עם אופניים חשמליים בירושלים, אך העליות הרבות בהחלט עלולות להשפיע על הביצועים של הסוללה והמנוע לאורך זמן. כשאתם נכנסים בשעריה של חנות אופניים חשמליים בירושלים, כנראה שתצטרכו להיפרד מסכום הגבוה בכ-15% ביחס לרוכב הגומע מרחק זהה במרכז.

מה חשוב לדעת לפני שמחפשים חנויות אופניים חשמליים בירושלים? ובכן, הכירו את הסוללה. אופניים חשמליים הם מעין "אופניים רגילים עם מנוע עזר", והסוללה היא הלב הפועם שלהם. מתח הסוללה, הוולט, הוא זה אשר מכתיב עבורכם את המהירות, ההאצה ואורך החיים של הכלי. מרבית הסוללות הנמכרות כיום על גבי אופניים חשמליים בירושלים הן סוללות V48. ניתן כמובן לרכוש גם אופניים חשמליים עם סוללה V36, אך בעשותכם זאת כדאי שלא להתפשר אלא על מותג איכותי בלבד.

נתון נוסף הוא האמפר אשר נע בדרך כלל סביב 10-15. ככל שהאמפר גבוה יותר, כך המרחק שהאופניים החשמליים מסוגלות לעשות ללא הטענה גדל בהתאמה. בירושלים, אשר פזורה סביב שכונות-שכונות, יש לוולט ולאמפר משמעות הרת גורל.

גלגלים עבים או גלגלים רגילים?

בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר אופניים חשמליים עם גלגלים עבים בירושלים. למעשה, מדובר בטרנד ארצי ששוטף את הרוכבים החשמליים בכל נקודה על המפה בישראל.

אופניים חשמליים עם גלגלים עבים מעניקים לכם שורה של יתרונות, אך רכישתם דורשת גם התייחסות לכמה וכמה חסרונות. מבחינת המעלות שמקופלים בדבר, גלגלים עבים מעניקים בראש ובראשונה יציבות ומהירות נסיעה. זאת מעבר למראה המרשים של האופניים המאובזרים בגלגלים אלה. חשוב גם לציין שישנם כמה עוביים של גלגלים עבים באופניים חשמליים. בעוד שהגודל הסטנדרטי של הגלגלים הרגילים (הדקים) הוא כ-2.25 אינצ', עוביים של גלגלים רחבים מגיע עד 4 אינצ' בדגמים המאסיביים.

החסרונות שברכישת אופניים עם גלגלים עבים בירושלים הם כמובן חשיפה לפנצ'רים ותקרים, משקל רב (לא בכל בניין בירושלים יש מעלית מתאימה), מדיניות לא תמיד ברורה של הרכבת הקלה לגבי העלאת אופניים חשמליים עם גלגלים עבים לרכבת, קיפול מסורבל ותקציב (אלו אופניים שהינם בדרך כלל יקרים יותר מהדגמים ה"רזים").

ציוד לחורף הירושלמי

ירושלים היא לא ניו יורק או ברלין, אך החורף הירושלמי עשוי לאתגר אתכם יותר מ"הכאילו-חורף" במרכז הארץ. הטמפ' יכולה לצנוח לפחות מאפס, והחורף הירושלמי הוא ארוך, רטוב (לפעמים ברדי או שלגי) וקריר. לא בכל חנות אופניים חשמליים בירושלים תוכלו לרכוש גם ציוד לחורף, ולעתים תדרשו לבצע "השלמות" בחנויות ייעודיות למטיילים או רוכבים.

לגבי אופניים חשמליים וגשם – אין מה לדאוג. אופניים חשמליות מגיעות כשהן חסינות למים (גם המנוע וגם הסוללה). אמנם אל תנסו להשאיר אותן בחוץ תחת גשם שוטף למשך שעות ארוכות, אך הן בהחלט יכולות "לספוג" נסיעה תחת גשם זלעפות.

לגבי הרוכב, זה כבר סיפור אחר. מבחינת בטיחות כדאי שתחזיקו בתיק סוללות ספייר לפנסים, וחשוב מאד לוודא ששני הפנסים שלכם – גם האחורי וגם הקדמי – עובדים היטב. המהדרין שומרים בתיק האופניים אפוד זוהר בימים סוערים במיוחד. מעבר לביגוד התרמי רכשו כפפות חמות וחסינות למים, וכמובן חליפת סערה (רצוי כזו שמתקפלת בצורה משמעותית). הוסיפו לחוויה כובע מחמם וחסין למים, והרי אתם מסודרים.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מה באמת צריך לדעת על ריהוט ודשא לגינה?
אתם נמצאים היום בנקודה שבה אתם רוצים לשנות את עיצוב...
החמרה במצב רפואי בעקבות מלחמה - מה ניתן לעשות?
בימים קשים אלו במדינת ישראל, לא נדיר לשמוע על אנשים...
איך להבטיח שהכל יתנהל כשורה בחייכם גם במצבים רגישים?
מצבים שונים שנקלעים אליהם במהלך החיים גורמים לכך שהם נוטלים...
הפיצויים שמגיעים לכם בגלל נזקי גוף
תאונות קורות וחלק מהתאונות אפשר להגדיר כרשלנות של מי שבאחריותו...
6 טיפים לשתייה בריאה
שתיית מים במהלך היום מהווה דבר חשוב וחיוני מאוד לגוף...
הסרת שיער במקומות הכי רגישים במקצועיות
כשאתן מחפשות שיטה יעילה שאיתה אפשר להסיר שיער ביעילות ולטווח...
מגשי פירות
שף הטעמים: יצירת מציאות חדשה עם מגשי פירות
מגשי פירות, המעטפת המיוחדת שנוצרה כדי להעניק לך חוויה קולינרית...
מעברים וכניסות למשרדים ולעסקים
אט אט מתחילים דלתות אוטומטיות לכבוש את נתחי השוק הרחבים...
הכרויות למטרה רצינית – איך לשפר את הסיכויים למצוא זוגיות?
ניסיתם להשתמש באתר הכרויות מקוון כדי למצוא את בת או...
איך להתמודד עם הארכת מעצר?
מעצר הוא הליך לא פשוט שגורם לעצורים רבים להרגיש פחד...