Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

ח"כ עזריה נגד ברקת:"משתמש בתושבי ירושלים כשבויים במאבק הפוליטי".

ח"כ עזריה נגד ברקת:"משתמש בתושבי ירושלים כשבויים במאבק הפוליטי".
(צילום: באדיבות נתנאל דיין)
(צילום: באדיבות נתנאל דיין)

ח"כ רחל עזריה (כולנו), השתתפה  בפאנל בנושא היחס בין השלטון המקומי למרכזי במסגרת ועידת השלטון המקומי, והתייחסה לאיומי השביתה החוזרים מצד ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת,:"הוא רוצה לקבל את הכסף מבלי שמישהו יידע לאן עובר הכסף."

ח"כ רחל עזריה (כולנו), השתתפה השבוע (ד') בפאנל בנושא היחס בין השלטון המקומי למרכזי במסגרת ועידת השלטון המקומי, והתייחסה לאיומי השביתה החוזרים מצד ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, ואמרה: "יש אמירה ידועה שצריך כפר שלם כדי לגדל ילד, זה נכון גם ביחס בין השלטון המקומי למרכזי. חשוב לדעת שאי אפשר לעשות זאת לבד, חייבים לנהל זאת בשותפות ושקיפות – שני הצדדים. לדוגמא, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, שהייתי סגניתו, מאיים בכל שני וחמישי בשביתה כללית בעיר בטענה כי ירושלים צריכה תקציבים נוספים. וזה נכון, באמת צריך להוסיף כסף, אך צריך לראות שהתקציב שמועבר באמת מגיע לייעודו ואני פועלת שזה יקרה.  העברתי לראש העיר מסר שיבוא ונעשה סדר בהגדרות כדי שירושלים תקבל תוספת תקציב כאשר העקרונות יהיו שותפות ושקיפות. והוא לא היה מעוניין. למה? כי הוא רוצה לקבל את הכסף מבלי שמישהו יידע לאן עובר הכסף."

חברת הכנסת הוסיפה בעניין היחס בין העירייה למדינה בכל הקשור ליוקר המחייה למשפחות, "כשבאים לעתים קרובות בדרישה לתוספת תקציב, המדינה רוצה לדעת שהכסף הולך לאן שצריך, מה שנקרא כסף צבוע. אני מתעסקת עם יוקר מחייה של משפחות צעירות והורים לילדים קטנים, אחד מהתחומים הוא הוזלת עלות הצהרונים. בכרמיאל לדוגמא, הצהרונים עלו 1400 ₪ ולאחר מאבק של הורים ובלחץ תקשורתי החליטה העירייה להוריד ל-870 ₪, זה אומר שגבו המון כסף ולקחו אותו למקומות שלא צריך. כדי להעלות ארנונה צריך לקבל הסכמות של 7 משרדים ממשלתיים אבל מחירי צהרונים לא עוברים שום הסדרה ופיקוח."

בעניין הצהרונים התפתח ויכוח בין ח"כ עזריה לבין סגנית ראש עיריית יוקנעם ממפלגת העבודה שאמרה, " אם אני מורידה מחיר של צהרונים אני לא יכולה לממן את כל מה שהממשלה לא נותנת לי כמו חוגים ורווחה". בתגובה אמרה ח"כ עזריה: " את מודה שאת משתמשת בכסף הזה לדברים אחרים. הורים לא מצליחים לצאת לעבודה בגלל שאין להם כסף לצהרון, את משתמשת בעובדה שההורים חלשים ולא יכולים לצאת לרחובות וחייבים לפרנס את הילדים שלהם. את פשוט עושה שימוש בהורים כקהל שבוי בשביל מימון דברים אחרים של העיר. הדוגמאות האלו ממחישות מדוע צריך שהיחס בין השלטון המקומי למרכזי חייב וצריך להתנהל בשקיפות ושותפות."

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הפועל לב ירושלים פותחת את ההרשמה לאקדמיה לכדורסל נערות בחוות הנוער הציוני
למועדון כדורסל הפועל לב ירושלים פרויקט ייחודי לפיתוח שחקניות כדורסל...
13 אותות הוקרה לאזרחים בדואים שהצילו יהודים במהלך ה-7 באוקטובר
במוזיאון ידידי ישראל בירושלים התקיים אתמול ארוע הוקרה ראשון מסוגו,...
יפן בירושלים פריחת הדובדבן הקסומה בגן הבוטני גבעת רם ירושלים
סיורים בין עצי הדובדבן * איך נראה טקס תה יפני...
חדש בירושלים ICC College האקדמיה להפקות אירועים וכנסים בבנייני האומה יוצאת לדרך!
בנייני האומה פותחים לראשונה אקדמיה להפקות להכשרה מקצועית במגוון תחומים...
רעיית נשיא המדינה ביקרה בבסיס חיל הים בחיפה
רעיית הנשיא בקשר ספינת הטילים אח״י ניצחון של חיל הים:...
מלון המלך דוד ירושלים מארח את חאבייר מיליי, נשיא ארגנטינה הנכנס במהלך ביקורו הרשמי הראשון בישראל
נשיא ארגנטינה הנכנס, חאבייר מיליי הגיע עם פמלייתו אמש למלון...
נשיא ארגנטינה לנשיא המדינה: בכוונתי להכריז על חמאס כארגון טרור ולהעביר הצעת חוק בפרלמנט הארגנטינאי בדרישה לשחרור החטופים
נשיא המדינה יצחק הרצוג, אירח היום, יום שלישי, כ״ז בשבט,...
ט"ו בשבט במלונות ibis ירושלים במחירים אטרקטיביים וסיורים ברחבי העיר
מלונות ibis ירושלים מרכז העיר מזמינים את עם ישראל להתרענן...
"למדתי ממך שאפשר לדבר גם ללא מילים" חוגגים 80 לפנחס - ניצול שואה עם מוגבלות אשר מעביר, ללא מילים, הרצאות על חייו, מוגבלותו והדרך להגשים חלומות למרות האתגרים הפיזיים
סיפורו של פנחס, דייר המערך התומך של אלווין בירושלים, שזור...
לציון יום הולדתו של התינוק החטוף כפיר ביבס: נשיא המדינה עם תמונתו על בימת הכנס הכלכלי העולמי בדאבוס
תמונה בועידה המרכזית של הכנס בדאבוס וסיכה עם הפנים של...