Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

חופשי זה להיות עצמאי – העזרים שיסייעו לכם לשמור על עצמאות גם בגיל השלישי

חופשי זה להיות עצמאי – העזרים שיסייעו לכם לשמור על עצמאות גם בגיל  השלישי
קרדיט: הגיל השלישי

עם השנים מתרחשת ירידה בתפקוד, שמביאה לכך שרבים חשופים יותר לנפילות ולפגיעות גופניות. הרצון להמשיך לחיות בסביבת מגורים מוכרת ונעימה לצד הקשיים הגופניים מביאים להימנעות מביצוע פעולות מסוימות ולתלות רבה בסביבה. כיום כאשר הגיל נותן את אותותיו ניתן ואף מומלץ להיעזר במספר אביזרים לשיפור איכות החיים ולחיזוק השרירים בדרך מבוקרת ובטוחה. כמה מהם בחרנו לסקור בכתבה זו.

חופשי זה להיות עצמאי – העזרים שיסייעו לכם לשמור על עצמאות גם בגיל  השלישי
קרדיט: הגיל השלישי

להתקלח בבית בבטיחות

מרבית מהנפילות במרחב המגורים מתרחשות בעת הכניסה או היציאה מהאמבטיה או מהמקלחון. נפילות אלו מובילות לנפילות חוזרות ונשנות ועלולות להפוך אדם שעד כה תפקד באופן עצמאי לחלוטין לאדם סיעודי התלוי רבות בסובביו. כדי להבטיח שחדר האמבטיה יהיה בטוח לשימוש מומלץ לאבזר אותו במספר אמצעים פשוטים, נוחים להתקנה להגברת הבטיחות ולתמיכה מרבית. לדוגמה: כיסא אמבטיה למניעת החלקה, או כיסא רחצה אמריקאי עם פתח, שמתאים גם למקלחונים, כיסא מודולרי המאפשר רחצה בטוחה גם במצב עמידה וכיסא פינתי למקלחת כשיש מגבלת מקום. נוסף לכך מומלץ לאבזר את קירות האמבטיה בידיות אחיזה טלסקופיות, עמודי אחיזה או ידיות נצמדות באמצעות וואקום, שיאפשרו גישה בטיחותית לשימוש בתא השירותים וכן ישמשו כאמצעי לתמיכה בעת ההליכה.

עזרים בחדר השינה

שינה ומנוחה חשובים מאוד לחידוש הכוחות ולהתאוששות, אך יחד עם זאת עם השנים אנחנו עלולים לבצע פעולות פשוטות ויום יומיות בכוחות עצמנו לדוגמה: קימה מהמיטה ומעבר ממצב שכיבה למצב ישיבה. פעולה זו היא חלק מהותי ממבחן ה-ADL (מבחן הערכת הכשירות, שנעשה כחלק מתהליך למימוש זכויות בביטוח הסיעודי). ולכן כדי להפחית את התלות של האדם בסביבה נהוג לסייע לו ולאבזר אותו באביזרי עזר לקימה מהמיטה כמו סולם חבלים שמתחבר אל המיטה, ידיות עזר לקימה,  שמתחברות אל הספה , כרית ישיבה למניעת פצעי לחץ, מגן צד נייד למיטה, ידית המוצבת בצד הכורסה מחוברת למגש ומעקה בטיחות למבוגרים למיטה.

סיוע בהתניידות

שמירה על תנועה פעילה היא חלק מהותי משמירה על איכות החיים ועל סגנון חיים עצמאי ככל הניתן. אם אתם או מי מבני משפחותיכם מתקשה לנוע בכוחות עצמו ונדרש לתמיכה – אל תקלו ראש בכך, היעזרו במקל הליכה לתמיכה נוספת, שתקל עליכם ותמנע את הנפילה הבאה. תוכלו לבחור בין מקל בשילוב תאורה ורדיו, לבין מקל טלסקופי  או אפילו מקל בשילוב כיסא, מגוון האפשרויות רחב ומותאם לכל סגנון חיים. כדי להגביר את רמת הבטיחות תוכלו להוסיף גומייה מייצבת למקל

לסיכום, במצבים בהם הגיל נותן את אותותיו או כאשר חלילה אנחנו מתקשים לבצע פעולות יום יומיות עקב נכות זמנית או קבועה – ניתן ואף רצוי לשמור על אורח חיים בסביבה מוכרת אך לא פחות חשוב – בסביבה בטוחה. דעו שכיום ישנם מספר עזרים פשוטים, שמאפשרים לכם להמשיך להתנהל ולהתנייד באופן עצמאי ללא כל עזרה של הזולת.

הכותבת היא סמדר איתן מייסדת חנות מקוונת המתמחה במוצרים ועזרים לבני הגיל השלישי ולאנשים הסובלים מקשיים בתפקוד.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
נפרדים מהאלכוהול אחת ולתמיד
לאחרונה אחת מהאהבות הכי גדולות שיש לכם זה אלכוהול? בלי...
מה חשוב לדעת על תיקון רכב היברידי?
רכבים היברידיים הם רכבים נפוצים ביותר כיום. כך שאם בעבר...
כל מה שנחוץ לבטיחות ותקינות הרכב שלכם
כלי רכב משרתים אותנו כל עוד הם אמינים ותקינים והבטיחות...
סכסוכים משפטיים אזרחיים מנוהלים בידיים טובות
תביעות שאינן קשורות לתחום הפלילי הן תביעות שאזרחים מגישים נגד...
טיפול בחשבוניות שאינן תקינות
הנפקת חשבוניות פיקטיביות היא צורה רווחת של העלמת מס, שמטרתה...
עורך דין המטפל במקרים בהם מדובר על אמירות מזיקות
עורך דין לענייני לשון הרע הוא עורך דין המטפל במקרים...
ליהנות בלי פשרות ומבלי לשלם יותר מדי
יש מוצרים ותרופות שכבר אי אפשר לוותר עליהם משום שהם...
יצירת זיכרונות מרגשים מהבר מצווה
חגיגת בר מצווה היא ללא ספק אירוע מרגש ומשמעותי בחייו...
מסנן האבנית שיבטיח לכם מים צלולים ונקיים
מסנן אבנית לבית מומלץ בקרב אנשים המשתמשים בו והוא הפך...
מהו גמילה מאוקסיקודון וכיצד מתבצע התהליך?
גמילה מאוקסיקודון הוא תהליך מאתגר המתרחש כאשר אדם מפסיק או...