Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

חוגגים בר מצווה בכותל – תכנון לוז ליום המרגש

חוגגים בר מצווה בכותל – תכנון לוז ליום המרגש

הקרן למורשת הכותל המערבי תשמח לעזור לכם לארגן את הטקס, כך שתוכלו להתרכז בדבר החשוב ביותר – הקריאה בתורה של הנער הצעיר. העזרה שמציעה הקרן למורשת הכותל כוללת את כל ההיבטים, גם הלוגיסטיים וגם הדתיים. מדריך הקרן יארגן עבורכם את המקום, יספק תפילין במקרה הצורך וידריך אתכם לאורך כל שלבי טקס וחגיגת הבר מצווה בכותל. את המדריך יש להזמין לפחות חודש מראש, ועדיף כמובן קודם.

אגב, תוכלו למצוא באינטרנט אתרים נוספים שמציעים לעזור לכם בכול התכנון והארגון של חגיגת הבר מצווה בכותל, ואפילו מקום שבו תוכלו להקרין את אותו קליפ בר מצווה שבו השקעתם כדי לשמח את לב הבן והאורחים.

מה מחכה לכם ביום המרגש?

קריאה בתורה בכותל המערבי – ימי שני וחמישי

עשרות משפחות נוהרות אל הכותל המערבי בימי שני וחמישי, כאשר בתפילת השחרית קוראים גם את פרשת השבוע. חלק מהמשפחות נכנסות לעיר העתיקה דרך שער האשפתות והן הולכות לכיוון הכותל המערבי בליווי מוזיקאים שמשמחים את ליבן. אחרות מגיעות מהרובע היהודי ונהנות מנוף עוצר נשימה של הכותל המערבי והר הבית תוך כדי הירידה אל הכותל. כאשר המשפחה והאורחים מגיעים לכותל, מתחילת תפילת שחרית, נער הבר מצווה נקרא לקרוא בתורה לראשונה בחייו ולאחר מכן האורחים פוצחים בשירה וריקודים. אפשר גם להזמין תעודה אלגנטית עליה חתום רב הכותל הרשמי של הקרן למורשת הכותל וחקוק שמו של נער הבר מצווה.

אטרקציות בסמוך לכותל לאחר הקריאה בתורה

פעילויות ואטרקציות אחרות יכולות להפוך את היום לעוד יותר משמעותי, אבל יהיה עליכם לדאוג להזמין מקום לפחות שישה חודשים לפני מועד האירוע. האטרקציות כוללות סיור בבתי כנסת עתיקים בעיר העתיקה, וסיורים במרכז הדורות ובמנהרת הכותל.

מנהרות הכותל: סיור במנהרות הכותל פותחת בפניכם מסע בזמן מרגש ומרתק, הליכה בעקבות ההיסטוריה של הכותל המערבי ושל העם היהודי. במהלך הסיור ייגלו לעיניכם חלקים נסתרים של הכותל, תראו את האבן הגדולה ביותר בכותל ועוד.

מרכז הדורות: כאן תוכלו להאזין ולחוות את הסיפור המרגש של העם היהודי באמצעי מדיה שונים שכוללים מוסיקה, ארכיאולוגיה, פיסול ועוד. זוהי חוויה רב חושית ומרגשת שתחבר את נער בר המצווה ואת כול האורחים לשורשים העתיקים ביותר של עם ישראל.

סיור ברובע היהודי בעיר העתיקה: הזדמנות לגלות את הקסם של העיר העתיקה, לשמוע סיפורים מרתקים וללכת לאורך שביל ההיסטוריה. הסיור מתנהל בליווי מדריכים מנוסים. תוכלו לתאם את הסיור כך שיסתיים באולם האירועים או במסעדה שנקבעו מראש כמקום מפגש לארוחה החגיגית.

סיכום האירוע במסגרת מפגש וסעודה חגיגית

לאחר האטרקציות, תוכלו ליהנות מארוחה חגיגית באחת המסעדות בתוך העיר העתיקה בירושלים ומחוצה לה. אפשר כמובן להזמין גם קייטרינג באחד מאולמות האירועים בירושלים, תלוי בצרכים שלכם. כיוון שמשפחות רבות בוחרות לציין את בר המצווה בכותל, חשוב להזמין מספר חודשים מראש את מקום המפגש.

יהיה עליכם כמובן להזמין מקום מראש ולהזמין מסעדה שתוכל להכיל את מספר האורחים שיוזמנו לטקס. יש מסעדות גורמה בשריות איטלקיות, ים תיכוניות צרפתיות ועוד, כמו גם מסעדות בסגנון חלבי ובתי קפה. מסעדות רבות ניתן להזמין ולבקש לסגור באופן מלא או חלקי לאירוע פרטי.

מידע שחשוב לדעת כשמתכננים את האירוע

• שירותי התפילה דורשים כמובן מניין של גברים. נסו לכלול לפחות עשרה גברים בקבוצה שלכם, או להצטרף לקבוצה אחרת כשאתם מגיעים למקום.

• ניתן למצוא ספרי תורה בצד השמאלי שבו יושבים הגברים, ולהביא אותם ימינה, כך שגם הנשים במשפחה יוכלו לקחת חלק בטקס.

• שלושה אנשים נקראים לעלות לתורה בימי חול, ונער הבר מצווה הוא בדרך כלל השלישי.

• כמובן שמומלץ להביא טלית ותפילין משלכם מהבית. וכאמור, אם לא, תוכלו לשאול סט מהקרן למורשת הכותל.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
באילו מקרים חשוב במיוחד לפנות ליועץ משכנתאות מנוסה?
משכנתא היא מוצר פיננסי מורכב במיוחד. ההלוואה שמשמשת לרכישת נכס...
שינויים במשכנתא במהלך החיים
החיים הם אינם צפויים וכך גם המצב הכלכלי שלנו -...
תכנון נכון מבטיח עתיד מאושר!
ההחלטה מה לעשות עם הפנסיה שלכם יכולה להיות אחת ההחלטות...
תכנית עבודה נכונה מבטיחה הצלחה בעסק
ניהול עסק מחייב כישורים ומיומנויות מסוג אחר מאשר עבודה יצרנית...
בשיא המלחמה- חברת אקסטל השלימה את עסקת הנדל"ן הגדולה ביותר במאה שנים האחרונות בירושלים
חברת אקסטל השלימה את רכישת קרקעות אדמות הפטריארכיה בירושלים מקבוצת...
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
תלת מימד ומוצר ראשוני
אחד השלבים החשובים ביותר בייצור מוצר ולמעשה השלב הכמעט אחרון...
בכיר השפים הירושלמים, השף עזרא קדם, מצטרף לכשרות צהר
השף המוערך עזרא קדם, סמל הקולינריה המקומית אשר יוצר בימים...
שיתוף פעולה חברתי בין אוניברסיטת רייכמן לבן & ג'ריס - למען שירותי הדם של מד"א
במסגרת השת"פ תוצב עמדת תרומת דם של מד"א וסטודנטים שיתרמו דם...
משחק מגנטים לילדים
אחד החידושים בעולם משחקי הילדים בשנים האחרונות הינו ערכות משחק...